Προς το περιεχόμενο

Έναρξη E-shop / Προμηθευτές


KazaStyle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, KazaStyle είπε

 

Υ.Γ. δεν εχω επιδοτηση εσπα (γιατι το λετε πολλοι) 😁😁😁

Όχι Γιάννης, Γιαννάκης:

https://www.insomnia.gr/forums/topic/741523-έγκριση-προγραμματος-οαεδ/?tab=comments#comment-57949502

 

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
2 ώρες πριν, asmilon είπε

Αν δεν εχεις ενα σημαντικο κεφαλαιο που περιμενει, μηπως θα ηταν καλυτερα για αρχη να επικεντρωσεις την προσπαθεια σου σε πιο συγκεκριμενα πραγματα; Οι προμηθευτες εχουν φαει αρκετα κανονια και δε δινουν πιστωσεις σε νεες επιχειρησεις με το καλημερα, οποτε θα τα πληρωνεις ολα cash in advance πριν παρεις ενα laptop ή ενα εκτυπωτη για παραδειγμα.

QFE

Πίστωση δεν παιζει ούτε για αστειο σε νεα επιχείρηση ή/και που δεν σε ξερουν στην αγορά. 

Σε ολα τα ειδη αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας υπάρξει με δίκη μου επιχείρηση στο παρελθόν , βέβαια σε άλλον τομέα,

έχω να σου πω την δίκη μου άποψη αν θες την ακούς αν όχι την πετάς .

θες να κανείς δίκη σου επιχείρηση ;

γυρνα πλευρό σκεπάσου καλύτερα πάρε και κανένα ντεπόν και να ελπίζεις να περάσει.

δικη σου επιχείρηση στον χώρο που θες εσυ καλύτερα να γίνεις τοξοβόλος η μάνατζερ ομάδας ράγκμπι.

μην ακούς τις αηδίες εδώ μέσα.

απο την άλλη πάντα υπάρχουν κωλοφαρδοι..

εγω δεν συνάντησα ακόμα κανέναν.

 

φιλικα και με εκτίμηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, stormrain είπε

Πίστωση δεν παιζει ούτε για αστειο σε νεα επιχείρηση ή/και που δεν σε ξερουν στην αγορά.

 

Επιτέλους σταματήστε αυτή τη μιζέρια στο Ελλαδιστάν, όλο και κάποιος προμηθευτής θα δέχεται πληρωμή με θετική ενέργεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου καλησπερα,εαν θελεις και ψαχνεις ακομα για προμηθευτες εχω κανα δυο κατα νου στην απω ανατολη.

Μπορεις να μου στειλεις μηνυμα να σου γραψω ποιος ειναι εαν δεν τους ξερεις ηδη,γιατι μερικοι νομιζουν οτι μονο το ## ali-Babaria και το ##ali-Exhess υπαρχει.

Φυσικα και θελει ψαξιμο και υπομονη.Μην αφηνεις κανενα να σου κοψει τα φτερα, απλα δεν μπορουν να το κανουν οι ιδιοι οσοι σου γραφουν να μην το κανεις.Και αυτο το παραμυθι οτι το λενε για το καλο σου, ας γελασω χαχαχαχαχαχαχα.Εαν ακουγα και εγω αυτους οταν εκανα την επιχειρηση μου ακομα υπαλληλος θα ειμουν.

Οσο για κατι εταιριες οπως Plaisio κ.τ.λ. το θεμα δεν ειναι μονο η τιμη αγορας αλλα και η τιμη πωλησης και τα εξοδα λειτουργιας.Αυτες οι εταιριες ειναι θεμα χρονου να κλεισουν.Βλεπε Ηλεκτρονικη,Saturn και αλλες.Αυτες λοιπον δεν εχουν μονο εσοδα αλλα και εξοδα και ειμαι σιγουρος πως ειναι πολλα περισσοτερα απο τα δικα σου για την λειτουργια του καταστηματος σου.

 

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Panos-Rodos είπε

Οσο για κατι εταιριες οπως Plaisio κ.τ.λ. το θεμα δεν ειναι μονο η τιμη αγορας αλλα και η τιμη πωλησης και τα εξοδα λειτουργιας.Αυτες οι εταιριες ειναι θεμα χρονου να κλεισουν.Βλεπε Ηλεκτρονικη,Saturn και αλλες.Αυτες λοιπον δεν εχουν μονο εσοδα αλλα και εξοδα και ειμαι σιγουρος πως ειναι πολλα περισσοτερα απο τα δικα σου για την λειτουργια του καταστηματος σου.

Ναι, θα κλείσει το Πλαίσιο και θα μείνει στην αγορά ο Μπάμπης που δεν έχει καν κεφάλαιο για το αρχικό στοκ: 

 

55 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

3 λεπτά πριν, Narayan είπε

Ναι, θα κλείσει το Πλαίσιο και θα μείνει στην αγορά ο Μπάμπης που δεν έχει καν κεφάλαιο για το αρχικό στοκ: 

Ναι φιλε μου ακριβως.Σε λιγο καιρο θα καταλαβεις.Εσυ να ψωνιζεις απο τις μεγαλες αλυσιδες τις ''ελληνικες'' δεν σου ειπε κανενας να ψωνιζεις απο τον ''Μπαμπη''

Ενω το πλαισιο αγοραζει μπροστα ας πουμε....

Επεξ/σία από Panos-Rodos
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, ObeyWario! είπε

Κοίτα μη στείλεις την επιχορήγηση σε κάνα νιγηριανό  πρίγκιπα προμηθευτή

Ε με τετοια θρεντ και με διαφορους οικονομοτεχνικους αναλυτες τυπου, «το πλαισιο χρεοκοπει συντομα γιατι θα το φας λαχανο εσυ που θα σου βρω εγω τους προμηθευτες τους καλους αμα ερθεις σε πμ», Νιγηριανος θα ναι, Ροδιτης θα ναι, κατι θα ναι παντως....

Γιαυτο και τετοια ερωτηματα δεν ειναι για φορουμ. Πολλοι οι καλοθελητες.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Ε με τετοια θρεντ και με διαφορους οικονομοτεχνικους αναλυτες τυπου, «το πλαισιο χρεοκοπει συντομα γιατι θα το φας λαχανο εσυ που θα σου βρω εγω τους προμηθευτες τους καλους αμα ερθεις σε πμ», Νιγηριανος θα ναι, Ροδιτης θα ναι, κατι θα ναι παντως....

Γιαυτο και τετοια ερωτηματα δεν ειναι για φορουμ. Πολλοι οι καλοθελητες.

???????????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, BackFromHell είπε

Ε με τετοια θρεντ και με διαφορους οικονομοτεχνικους αναλυτες τυπου, «το πλαισιο χρεοκοπει συντομα γιατι θα το φας λαχανο εσυ που θα σου βρω εγω τους προμηθευτες τους καλους αμα ερθεις σε πμ», Νιγηριανος θα ναι, Ροδιτης θα ναι, κατι θα ναι παντως....

Γιαυτο και τετοια ερωτηματα δεν ειναι για φορουμ. Πολλοι οι καλοθελητ

Άκυρο, κατάλαβα!

Επεξ/σία από RTW4ever
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BackFromHell είπε

Ε με τετοια θρεντ και με διαφορους οικονομοτεχνικους αναλυτες τυπου, «το πλαισιο χρεοκοπει συντομα γιατι θα το φας λαχανο εσυ που θα σου βρω εγω τους προμηθευτες τους καλους αμα ερθεις σε πμ», Νιγηριανος θα ναι, Ροδιτης θα ναι, κατι θα ναι παντως....

Γιαυτο και τετοια ερωτηματα δεν ειναι για φορουμ. Πολλοι οι καλοθελητες.

Τι ήταν να το πεις;

https://www.rodiaki.gr/article/441675/rodos-pistepse-otan-tha-klhronomoyse-1-3-ekatommyria-alla-toy-efagan-telika-19-000-eyrw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Antilogos1975 είπε

Έχοντας υπάρξει με δίκη μου επιχείρηση στο παρελθόν , βέβαια σε άλλον τομέα,

έχω να σου πω την δίκη μου άποψη αν θες την ακούς αν όχι την πετάς .

θες να κανείς δίκη σου επιχείρηση ;

γυρνα πλευρό σκεπάσου καλύτερα πάρε και κανένα ντεπόν και να ελπίζεις να περάσει.

δικη σου επιχείρηση στον χώρο που θες εσυ καλύτερα να γίνεις τοξοβόλος η μάνατζερ ομάδας ράγκμπι.

μην ακούς τις αηδίες εδώ μέσα.

απο την άλλη πάντα υπάρχουν κωλοφαρδοι..

εγω δεν συνάντησα ακόμα κανέναν.

φιλικα και με εκτίμηση 

Οπουδήποτε ρίχνεις χρήμα συνεχόμενα για να δημιουργήσεις εισόδημα υπάρχει ρίσκο και μάλιστα τεράστιο όπου με κάμποση πληροφορία (και μέσα) μπορείς να βρεθείς στη καλή πλευρά των πιθανοτήτων. Δε διαφέρει πολύ από τον τζόγο όταν δεν έχεις γνώση, μάλιστα μπορεί να είναι χειρότερο. Ο μόνος ασφαλής τρόπος να έχεις εξασφαλησμένο κέρδος είναι να δίνεις χρόνο και όχι χρήμα και αν θες να επεκταθείς να το κάνεις με κάποιο on demand model, με λίγα λόγια να πληρώνεις μόνο όταν πληρώνεσαι.  Πρέπει να μπορείς να κάνεις freeroll σε μία αγορά και να ανέβεις σχετικά ψηλά στο κλάδο πριν αρχίσεις να ρίχνεις χρήμα ώστε από τη μία να μεγιστοποιήσεις τα εφόδια για το εγχείρημα σου και από την άλλη αν χάσεις να μπορείς να γυρίσεις στο σημείο 0 και να το επαναλάβεις. Μία θεία μου ήταν προμηθευτής ιατρικών οργάνων και μάλιστα επιτυχημένη αλλά πριν ρίξει λεφτά είχε περάσει από το ρόλο πωλήτριας και μετά διευθύντριας σε άλλη παρόμοια εταιρία.

Για να σκεφτείς πως θα ήταν ένας θεωρητικά ορθός κόσμος πρέπει να σκεφτείς το μοντέλο του κρατικού καπιταλισμού όπως στη κίνα όπου όλες οι αγορές ελέγχονται στο 100% από το κράτος και οι πολίτες συμμετέχουν στην οικονομία του κράτους. Στη δύση μπορεί ένας επιχειρηματίας περνώντας από μία "αρένα" με άλλους επιχειρηματίες (σαν ένα τουρνουά πόκερ) να βγει μπροστά και να αποκτήσει τον έλεγχο της εκάστοτε αγοράς σαν να χει αρμοδιότητες κράτους και τότε ποιο είναι το νορμάλ? να εργαστείς για την οικονομία του αναγκαστικά αφού αυτό θα έκανες και σε ένα θεωρητικά ορθό κόσμο, απλά στη δύση ο επιχειρηματίας αντικαθιστά το κράτος για αυτό τόσες αγορές μας υπολειτουργούν. Η αρένα δεν είναι μία ορθή λύση γιατί δεν είναι μία συνεργάσιμη λύση, ότι δεν είναι συνεργάσιμο δεν είναι ορθό. Στην αρένα μπορεί να νικήσεις, μπορεί και να καταστραφείς και καλό είναι να το ξέρεις.  

Πάντως στις επιχειρήσεις δε πρέπει ποτέ να τα παρατάς μέχρι να φτάσεις εκεί που θες, άλλος ένας λόγος που χρειάζεσαι έναν ασφαλή τρόπο να παραμένεις ενεργός στο κλάδο. Πρέπει να σου κάτσει μία φορά και αν αυτό γίνει θα αλλάξει εντελώς η ζωή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

Οπουδήποτε ρίχνεις χρήμα συνεχόμενα για να δημιουργήσεις εισόδημα υπάρχει ρίσκο και μάλιστα τεράστιο όπου με κάμποση πληροφορία (και μέσα) μπορείς να βρεθείς στη καλή πλευρά των πιθανοτήτων. Δε διαφέρει πολύ από τον τζόγο όταν δεν έχεις γνώση, μάλιστα μπορεί να είναι χειρότερο. Ο μόνος ασφαλής τρόπος να έχεις εξασφαλησμένο κέρδος είναι να δίνεις χρόνο και όχι χρήμα και αν θες να επεκταθείς να το κάνεις με κάποιο on demand model, με λίγα λόγια να πληρώνεις μόνο όταν πληρώνεσαι.  Πρέπει να μπορείς να κάνεις freeroll σε μία αγορά και να ανέβεις σχετικά ψηλά στο κλάδο πριν αρχίσεις να ρίχνεις χρήμα ώστε από τη μία να μεγιστοποιήσεις τα εφόδια για το εγχείρημα σου και από την άλλη αν χάσεις να μπορείς να γυρίσεις στο σημείο 0 και να το επαναλάβεις. Μία θεία μου ήταν προμηθευτής ιατρικών οργάνων και μάλιστα επιτυχημένη αλλά πριν ρίξει λεφτά είχε περάσει από το ρόλο πωλήτριας και μετά διευθύντριας σε άλλη παρόμοια εταιρία.

Για να σκεφτείς πως θα ήταν ένας θεωρητικά ορθός κόσμος πρέπει να σκεφτείς το μοντέλο του κρατικού καπιταλισμού όπως στη κίνα όπου όλες οι αγορές ελέγχονται στο 100% από το κράτος και οι πολίτες συμμετέχουν στην οικονομία του κράτους. Στη δύση μπορεί ένας επιχειρηματίας περνώντας από μία "αρένα" με άλλους επιχειρηματίες (σαν ένα τουρνουά πόκερ) να βγει μπροστά και να αποκτήσει τον έλεγχο της εκάστοτε αγοράς σαν να χει αρμοδιότητες κράτους και τότε ποιο είναι το νορμάλ? να εργαστείς για την οικονομία του αναγκαστικά αφού αυτό θα έκανες και σε ένα θεωρητικά ορθό κόσμο, απλά στη δύση ο επιχειρηματίας αντικαθιστά το κράτος για αυτό τόσες αγορές μας υπολειτουργούν. Η αρένα δεν είναι μία ορθή λύση γιατί δεν είναι μία συνεργάσιμη λύση, ότι δεν είναι συνεργάσιμο δεν είναι ορθό. Στην αρένα μπορεί να νικήσεις, μπορεί και να καταστραφείς και καλό είναι να το ξέρεις.  

Πάντως στις επιχειρήσεις δε πρέπει ποτέ να τα παρατάς μέχρι να φτάσεις εκεί που θες, άλλος ένας λόγος που χρειάζεσαι έναν ασφαλή τρόπο να παραμένεις ενεργός στο κλάδο. Πρέπει να σου κάτσει μία φορά και αν αυτό γίνει θα αλλάξει εντελώς η ζωή σου.

μου αρεσε οπως τα εγραψες, ειδικα το παραδειγμα με την αρενα ειναι καλο.

αν προσεχα λιγο παραπανω στο πανεπιστημιο ισως να τα θυμομουνα και εγω οταν τα λεγανε τα προφεσσορια.

απο την αλλη, το ειπες μονος σου> η θεια σου περασε απο ολες τις θεσεις πρωτα για να τις δει και να ξερει τι ειναι αυτο που θα πουλησει αυριο και πως και με τι ορους. αν δεν το ειχε κανει τι πιθανοτητες επιτυχιας της εδινες?

εγω παντως καμια. (εκτος και αν ειχε απο πριν κονε ατομα απο το κυκλωμα γιατροι/φαρμακοποιοι κλπ. και παλι δυσκολο).

...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...