Προς το περιεχόμενο

Slogan για καρπούζια


ntsikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα συμφορουμίτες. Λίγο διαφορετικό το θέμα που ανοίγω. Ξεκίνησα να πουλάω καρπούζια και χρειάζομαι ένα δυνατό slogan. Υπάρχει το γνωστό "είναι γλύκα είναι μέλι το καρπούζι του Βαγγέλη" αλλά δεν μου κάνει το όνομα. Έχω το Καλιακούδας (επίθετο) και πάνω σε αυτό θέλω να πατήσω γιατί έτσι μας ξέρουν στην περιοχή. Για βάλτε τον πιο δημιουργικό σας εαυτό να με βοηθήσετε να βγάλω κάτι καλό. Και αν βρεθείτε προς βόρεια κερνάω καρπούζι και πεπόνι 

Επεξ/σία από ntsikos
Διόρθωση κειμένου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίξε μπάλα με τη λέξη αρκούδα.

Ημερώνουν και αρκούδα τα καρπού του Καλιακούδα.

Επεξ/σία από G.TH.
  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαυρη μαυρίλα πλάκωσε, μαύρη σαν καλιακούδα.

Καρπούζι σου φερα να φάς, μη γίνεις σαν αρκούδα.

ή

Ειναι γλύκα ειναι μέλι το καρπούζι του Καλιακούδα.

Πάει δεν πάει, ο Καλιακουδας σας γ*

 

Επεξ/σία από Agent_Orange
  • Like 5
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ntsikos είπε

Καλημέρα συμφορουμίτες. Λίγο διαφορετικό το θέμα που ανοίγω. Ξεκίνησα να πουλάω καρπούζια και χρειάζομαι ένα δυνατό slogan. Υπάρχει το γνωστό "είναι γλύκα είναι μέλι το καρπούζι του Βαγγέλη" αλλά δεν μου κάνει το όνομα. Έχω το Καλιακούδας (επίθετο) και πάνω σε αυτό θέλω να πατήσω γιατί έτσι μας ξέρουν στην περιοχή. Για βάλτε τον πιο δημιουργικό σας εαυτό να με βοηθήσετε να βγάλω κάτι καλό. Και αν βρεθείτε προς βόρεια κερνάω καρπούζι και πεπόνι 

Δεν αφήνεις το επιθετικό μαρκετινγκ στην μπάντα και να πουλήσεις τα καρπούζια σου σαν άνθρωπος λέω εγώ; Αφού βλέπεις οτι δεν το έχεις με τα μονόστιχα, τα δίστιχα και τις ρίμες , προχώρα όπως ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

φιλε..........λογω εμπειριας, θα σου πω οτι τα καρπουζια δεν στα πουλαει (μονο) το ονομα, ή τα στιχακια, αλλα η γευση τους και η γλυκα τους...!  

αν ξερεις να καλλιεργεις γλυκα καρπουζια, το ονομα θα φτιαχτει απο μονο του....!!!!   γιατι οποιος παρει, θα ξαναπαρει...!!   

 

φετος ειδικα, ειναι ΕΛΑΧΙΣΤΑ τα καρπουζια που δοκιμασα, και να μου θυμισαν -και μυρισαν- καρπουζι......!!!!!!   (αυτο για οσους εχουν δοκιμασει αυτοριζο, παλιο καρπουζι, καταλαβαινουν πολυ καλα τι εννοω...!!!!) 

 

 

 

ΥΓ. μια παρατηρηση γενικη.   

τις τελευταιες 2 δεκαετιες εχουμε πεσει πολυ στο μαρκετινγκ, και εχουμε χασει την ουσια.

πεπονια-τοματες-καρπουζια-αγγουρια κλπ κηπευτικα, υβριδια με τρομερες παραγωγες, χρωματα, και ανθεκτικοτητες, αλλα ρωταω.... την γευση τι την καναμε?  την παραμερισαμε προς οφελοςτης παραγωγης.....δυστυχως...!!  οσοι ολιγον παλιοτεροι εχουν δοκιμασει τις παλιες-τοπικες ποικιλιες απο αντιστοιχα προιοντα, ξερουν και καταλαβαινουν την διαφορα. ειναι πολυ σπανιο να βρεις σημερα κατι κοντινο στις παλιες ποικιλιες. ΔΥΣΤΥΧΩΣ.    χασαμε το ποιοτικο πλεονεκτημα εις οφελος του κερδους...!!    Κατανοητο μεν... αλλα........

Επεξ/σία από cabdik
  • Like 12
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάζουν τα καλύτερα τα γούστα  τα καρπούζια Καλιακούδα 

1 ώρα πριν, Agent_Orange είπε

Ειναι γλύκα ειναι μέλι το καρπούζι του Καλιακούδα.

Πάει δεν πάει, ο Καλιακουδας σας γ*

Κι όμως πάει! (κάνοντας μια αλλαξολεξιά)

Είναι γλύκα είναι μούρλια τα καρπούζια Καλιακούδα. Κι αν γευτείτε τα καρπούζια πού να φάτε και μια π****α

Το ινσό και πάλι έδωσε τη λύση.. ΚΑΙ θα πλουτισεις ΚΑΙ θα πηδήξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...