Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    6101

  • dimostr

    2725

  • Specs

    1497

  • userAnon

    680

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, liakjim είπε

Αν δεν κλείσεις τις πόρτες, τα βελάκια δεν λένε τίποτα.

αμα κλεισω τις πορτες αυτο το daikin που λενε οτι ειναι κλιματιστικο δεν θα σταματησει να αναβοσβημει και θα καιει τα αντερα του προκαλωντας υπερθερμανση και καταναλώνοντας ασκοπα ενεργεια , οτι χειροτερο εχω αγορασει σε καταναλωτικο αγαθο 

τελικα το μεγαλο ονομα στα κλιματιστικα ειναι μονο στα χαρτια κλαιω τα 399 ευρω που εδωσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dimostr είπε

αμα κλεισω τις πορτες αυτο το daikin που λενε οτι ειναι κλιματιστικο δεν θα σταματησει να αναβοσβημει και θα καιει τα αντερα του προκαλωντας υπερθερμανση και καταναλώνοντας ασκοπα ενεργεια , οτι χειροτερο εχω αγορασει σε καταναλωτικο αγαθο 

τελικα το μεγαλο ονομα στα κλιματιστικα ειναι μονο στα χαρτια κλαιω τα 399 ευρω που εδωσα

Μαζί σου. Αλλού στάθηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, insomniagfg είπε

στα 2 πρωτα διαγραμματα η διαβαθμιση ειναι ανα 50w(στο kuro ανα 100), πως το ρυθμιζεις αυτο?

δε ξερω φιλε εγω απλα σβηνω τα logs για να βλεπω τα διαστηματα καθαρα ισως σου απαντησει ο @liakjim

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, insomniagfg είπε

στα 2 πρωτα διαγραμματα η διαβαθμιση ειναι ανα 50w(στο kuro ανα 100), πως το ρυθμιζεις αυτο?

Αυτόματα γίνεται.

Ανάλογα με τις τιμές. Αν πχ πήγαινε 2000W , θα αύξανε το διάστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, dimostr είπε

δε ξερω φιλε εγω απλα σβηνω τα logs για να βλεπω τα διαστηματα καθαρα ισως σου απαντησει ο @liakjim

μμμ καλως, τελικη απαντηση απο daikin σχετικα με τις 3λεπτες εκκινησεις ενω ο χωρος εχει θερμοκρασια ακομα δεν πηρες ε?

Επεξ/σία από insomniagfg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, insomniagfg είπε

μμμ καλως, τελικη απαντηση απο daikin σχετικα με τις 3λεπτες εκκινησεις ενω ο χωρος εχει θερμοκρασια ακομα δεν πηρες ε?

σημερα ειχα μια τηλεφωνικη επικοινωνια ξανα αλλα θα τραβηξκει πολυ η ιστορια .

εχουν στειλει λεει το καταγραφικο στο εργοστασιο .........μαζι με φωτογραφιες του χωρου που ζητησαν απο μενα .....μαλλον ηθελαν να δουν το γουστο μου στη διακοσμηση του δωματιου 

μολις τους ειπα οτι δε με νοιαζει ποσο καιρο θα παρει ΑΠΛΑ θελω την οποια απαντηση ΓΡΑΠΤΩς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, dimostr είπε

σημερα ειχα μια τηλεφωνικη επικοινωνια ξανα αλλα θα τραβηξκει πολυ η ιστορια .

εχουν στειλει λεει το καταγραφικο στο εργοστασιο .........μαζι με φωτογραφιες του χωρου που ζητησαν απο μενα .....μαλλον ηθελαν να δουν το γουστο μου στη διακοσμηση του δωματιου 

μολις τους ειπα οτι δε με νοιαζει ποσο καιρο θα παρει ΑΠΛΑ θελω την οποια απαντηση ΓΡΑΠΤΩς

οραια, να δουμε καταληξη μια και ειμαι σχετικα συμπασχων να παρω εγω σειρα μετα :)

Επεξ/σία από insomniagfg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimostr είπε

που?

Ότι με ανοιχτές πόρτες, δεν μπορούμε να αξιολογήσουμε τις καταναλώσεις σου.

Ή πιο σωστά, τον καταμερισμό αυτών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, liakjim είπε

Ότι με ανοιχτές πόρτες, δεν μπορούμε να αξιολογήσουμε τις καταναλώσεις σου.

Ή πιο σωστά, τον καταμερισμό αυτών.

τα βαζω μονο ως αξιολογηση  συμπεριφορας τριων διαφορετικης μαρκας κλιματιστικων , οι καταναλωσεις σε αυτη την φαση ειναι ενα επιμερους στοιχειο που μπορει να αξιολογηθει 

Επεξ/σία από dimostr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...