Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    6101

  • dimostr

    2725

  • Specs

    1497

  • userAnon

    680

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, rbx1000 είπε

Μιραι πλας σε 10000-12000-24000 btu αυτη τη στιγμη στον Κωτσο σε καλες τιμες με δωρεαν εγκατασταση.

Διαφωνώ εγκάρδια, το MIRAI plus 24.000 btu είναι διαθέσιμο μόνο για παραλαβή από το κατάστημα του Αγρινίου (δεν ξέρει κανείς αν είναι κλειστό κομμάτι ή σε κάποια βιτρίνα της έκθεσης, δεν υπάρχει απόθεμα στις αποθήκες. Κοινώς στον Κώτσο ότι δεν είναι διαθέσιμο για αποστολή υπάρχει μόνο σε φυσικά καταστήματα ανά την Ελλάδα.

Κρίνοντας από τον κωδικό γίνεται προσπάθεια για ξεφόρτωμα, ίσως λίγο πριν μπει ο καινούριος κωδικός (νέα παραλαβή από προμηθευτή), κάτι που είχε γίνει και με το 24άρι Fujitsu KLCA. 

Βαριέμαι να πεταχθώ στο Αγρίνιο, αλλιώς το χτύπαγα το 24άρι σε αυτά τα λεφτά άνετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Αντώνης Τ. είπε

Διαφωνώ εγκάρδια, το MIRAI plus 24.000 btu είναι διαθέσιμο μόνο για παραλαβή από το κατάστημα του Αγρινίου (δεν ξέρει κανείς αν είναι κλειστό κομμάτι ή σε κάποια βιτρίνα της έκθεσης, δεν υπάρχει απόθεμα στις αποθήκες. Κοινώς στον Κώτσο ότι δεν είναι διαθέσιμο για αποστολή υπάρχει μόνο σε φυσικά καταστήματα ανά την Ελλάδα.

Κρίνοντας από τον κωδικό γίνεται προσπάθεια για ξεφόρτωμα, ίσως λίγο πριν μπει ο καινούριος κωδικός (νέα παραλαβή από προμηθευτή), κάτι που είχε γίνει και με το 24άρι Fujitsu KLCA. 

Βαριέμαι να πεταχθώ στο Αγρίνιο, αλλιώς το χτύπαγα το 24άρι σε αυτά τα λεφτά άνετα.

Μακάρι να ξεκινήσει τον χορό των προσφορών ( αν και κρατώ μικρό καλάθι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως τον απέρριψα διότι δεν ειχε διαθεσιμο το toshiba edge...αν εξαιρεσουμε την δυνατότητα πολλών άτοκων δόσεων δεν θα έλεγα φθηνό τον Κωτσόβολο. Οι προσφορές βέβαια αναιρούν τα παραπάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περι εγγυησης Tesla

Στις 21/9/2021 στις 2:52 ΜΜ, villasg είπε

.. με την τεσλα οσο και να προσπαθήσαμε δεν βρέθηκε άκρη επικοινωνίας ( δεν υπάρχει πουθενά τηλέφωνο)  / δεν απάντησαν ποτε σε ερώτημα μέσω της σελίδας τους .

Τελικα ηρθε απαντηση μετα απο 5 ημερες

Spoiler

 

gZhwibg.jpg

 

 

Επεξ/σία από villasg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, villasg είπε

Περι εγγυησης Tesla

Τελικα ηρθε απαντηση μετα απο 5 ημερες

  Απόκρυψη περιεχομένων

 

gZhwibg.jpg

 

 

Το κουλό είναι ότι δεν αναγράφονται οι υποχρεωτικές συντηρήσεις στο site τους https://www.teslagiveaways.com/el/10-year-warranty-ac/

Προχειράτζες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, liakjim είπε

Προχειράτζες.

Η απαντηση ηρθε καπου απο το εξωτερικό απο φαίνεται στο email με κοινοποίηση στην Ελλάδα

Spoiler

t0EMLXE.jpg

 

27 λεπτά πριν, liakjim είπε

Το κουλό είναι ότι δεν αναγράφονται οι υποχρεωτικές συντηρήσεις στο site τους https://www.teslagiveaways.com/el/10-year-warranty-ac/

Κρυμενα ολα

Στις 20/9/2021 στις 12:32 ΜΜ, villasg είπε

... και σκευταιτε πολυ σοβαρα να παρει το Tesla TA71FFUL-2432IAW   ( πιο πολυ λογω τιμης - αξιολογησεων και 10ετους εγγυησης με ετησια συντηρηση - δεν την εχει την εγγυηση στο excel - αλλα τη βρισκεις εδω ...

.......ΌΡΟΙ ΕΓΓΎΗΣΗΣ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΏΝ TESLA

  Απόκρυψη περιεχομένων

9xelEI3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα...όπως σας εχω αναφέρει παραπάνω είμαι στην διαδικασία αγοράς 2 daikin fc25c και ενός toshiba edge. Σήμερα το πρωί όμως έπεσε το μάτι μου στην σειρα haori της Toshiba η οποία έρχεται το μέγιστο στα 16000btu. Το πλεονέκτημα της είναι το design, ο ιονιστής και το wifi σε σχέση με το αντιστοιχο edge και το μειονέκτημα της είναι η ακριβότερη τιμή...Κατα την γνώμη σας αξίζει τα  παραπάνω χρήματα σε σχέση με το αντίστοιχο edge;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Μου προτάθηκαν τα κάτωθι κλιματιστικά 9.000 btu [για υπνοδωμάτιο 12τμ] και 24.000 btu [για σαλόνι 41τμ και ημιαυτόνομη κουζίνα 17τμ].  Το σπίτι είναι κατασκευής του 1998 και θα μπουν θερμοδιακοπτόμενα κουφώματα. Έχει κάποιος εμπειρία με αυτές τις επιλογές; 

Fujitsu σειρα klca

24.000btu  1180€/τμχ

9.000btu  σειρα kpca   540€/τμχ

Μidea σειρά Xtreme Save Lite

12.000btu  1100€/τμχ

9.000btu  520€/τμχ

DAIKIN perfera ftxm

24.000btu   1800€/τμχ

9.000btu      950€/τμχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, john1987 είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Μου προτάθηκαν τα κάτωθι κλιματιστικά 9.000 btu [για υπνοδωμάτιο 12τμ] και 24.000 btu [για σαλόνι 41τμ και ημιαυτόνομη κουζίνα 17τμ].  Το σπίτι είναι κατασκευής του 1998 και θα μπουν θερμοδιακοπτόμενα κουφώματα. Έχει κάποιος εμπειρία με αυτές τις επιλογές; 

Fujitsu σειρα klca

24.000btu  1180€/τμχ

9.000btu  σειρα kpca   540€/τμχ

Μidea σειρά Xtreme Save Lite

12.000btu  1100€/τμχ

9.000btu  520€/τμχ

DAIKIN perfera ftxm

24.000btu   1800€/τμχ

9.000btu      950€/τμχ

Χρήση; Ρίξε μια στο ερωτηματολογιο της υπογραφής μου για κάποιες διευκρινίσεις που είναι καλό να δώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/9/2021 στις 9:35 ΠΜ, spyros.s είπε

Καλημερα...όπως σας εχω αναφέρει παραπάνω είμαι στην διαδικασία αγοράς 2 daikin fc25c και ενός toshiba edge. Σήμερα το πρωί όμως έπεσε το μάτι μου στην σειρα haori της Toshiba η οποία έρχεται το μέγιστο στα 16000btu. Το πλεονέκτημα της είναι το design, ο ιονιστής και το wifi σε σχέση με το αντιστοιχο edge και το μειονέκτημα της είναι η ακριβότερη τιμή...Κατα την γνώμη σας αξίζει τα  παραπάνω χρήματα σε σχέση με το αντίστοιχο edge;

 

γραψε λιγο ΑΚΡΙΒΩΣ τους κωδικους των δυο που θες να συγκρινεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tιμολογιακά συγκρίνω το 16αρι haori με το 18άρι edge. Θυμίζω ότι λόγω που το σπίτι είναι ολοκαίνουριο με θερμομόνωση 8cm με eps 150 και 200 ο χωρος μου (41cm2 σαλονοκουζίνα) συζητούσα να τοποθετήσω 12άρι μιτσουμπισι που εχω ηδη στο χώρο. Μιλάμε για αποκλειστική πηγη θερμανσης του χώρου και φυσικα ψυξης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα ψάχνω κλίμα κυρίως για θέρμανση, κατά προτίμηση από κατάστημα στη Θεσσαλονίκη με δωρεάν τοποθέτηση. 

Από 300 έως 350 Μάξ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Καλημέρα ψάχνω κλίμα κυρίως για θέρμανση, κατά προτίμηση από κατάστημα στη Θεσσαλονίκη με δωρεάν τοποθέτηση. 

Από 300 έως 350 Μάξ. 

Θα βοηθούσε να συμπληρωθεί το ερωτηματολογιο της υπογραφής μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...