Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, liakjim είπε

Το asyg24klca είναι σαν τη ferrari f50.

Χωρίς abs, TC, paddles κτλ.

Χτίστηκε μόνο για απόδοση και θόρυβο 😅

Να πούμε τότε ένα μεγάλο ευχαριστώ για την ρυθμιζόμενη περσίδα !

3 λεπτά πριν, Αντώνης Τ. είπε

Να πούμε τότε ένα μεγάλο ευχαριστώ για την ρυθμιζόμενη περσίδα !

Να μοιραστώ μαζί σας πως μόλις πριν λίγο έκανα αναζήτηση το fujitsu shorai 24 κ έστω κ για λίγο, ναι, αναρωτήθηκα γιατί δε βγάζει αποτελέσματα σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    6101

  • dimostr

    2725

  • Specs

    1497

  • userAnon

    680

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

38 λεπτά πριν, Βασίλης_29 είπε

Δεν έχεις δίκιο γιατί δεν έχουνε όλοι το ίδιο επίπεδο γνώσης αλλά και την ίδια ικανότητα αντίληψης να καταλάβουν διαφορά τεχνικά θέματα, όσο μάλλον στο κομμάτι της τοποθέτησης κλιματιστικου και θέματα τα οποία δεν φαίνονται εύκολα και δεν διακρίνονται με το μάτι όπως πχ σε κάποια εμφανή κακοτεχνια σε οικοδομική εργασία

Επειδή ακριβώς δεν έχουμε όλοι αυτά που λες είναι ένα ακόμη κίνητρο να προσπαθούμε να μάθουμε δυο πράγματα , πως ξαφνικά μετά τα μαθαίνουμε όλα και γινόμαστε ξερόλες αλλά μετά είναι αργά γιατί έχει συμβεί η ζημιά 

δυστυχως έχουμε την τάση όταν συμβαίνει κάτι να ρίχνουμε το φταίξιμο κάπου άλλου εθελοτυφλώντας για τα δικό μας μερίδιο στο πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/11/2020 στις 11:15 ΠΜ, liakjim είπε

Πόση εγγύηση έχει αυτό;

 5 Χρόνια εγγύηση:24 μηνών για ολόκληρη τη συσκευή και 5 ετών ειδικά για το συμπιεστή και τα ηλεκτρονικά μέρη. Μοιάζει με Midea νομίζω. 

Στις 24/11/2020 στις 10:52 ΠΜ, JDimi είπε

Και ένα από mediamarkt, 12 αρι βέβαια αλλά έχει follow me ξεκινάει από χαμηλά στην θερμανση

Εύρος απόδοσης θέρμανσης: 13.000 (2.900-16.300 )

https://www.mediamarkt.gr/product/klimatismos-thermansi/air-condition/bosch-set-b1zai1251wb1zao1251w/1571899

Κάντε κάνα δυο προτάσεις από αυτά, να πάρω κάποιο να τελειώνουμε, αν κατάλαβα καλά πρέπει να έχω διαθέσιμο περίστροφο κατά την τοποθέτηση; :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, juneman είπε

Δύσκολα κάτω από 850 μετρητοίς. 

Λογικό το βρίσκω. θα το προτιμούσα αν ήξερα κάποιον που το έχει άμεσα διαθεσιμο και είναι διατεθειμένος να έρθει να το βάλει σωστά χωρίς να μπλέξω με online κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους ψάχνουν 12άρι επώνυμο, αυτή η προσφορά είναι αρκετά καλή νομίζω. 

Τα ίδια χαρακτηριστικά με το Fujitsu ASYG12KMTA και λίγο φθηνότερο. 

https://www.mediamarkt.gr/product/klimatismos-thermansi/air-condition/fujitsu-asyg12kmccaoyg12kmcc/1522843

Επίσης για 24άρι αυτό είναι αυτή τη στιγμή μονόδρομος. 

https://www.mediamarkt.gr/product/klimatismos-thermansi/air-condition/fujitsu-asyg24-klca/1381450

Ίδια προσφορά και στο public.gr

Επεξ/σία από juneman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Αντώνης Τ. είπε

Λογικό το βρίσκω. θα το προτιμούσα αν ήξερα κάποιον που το έχει άμεσα διαθεσιμο και είναι διατεθειμένος να έρθει να το βάλει σωστά χωρίς να μπλέξω με online κτλ.

Δες εδώ.  

https://www.mediamarkt.gr/product/klimatismos-thermansi/air-condition/fujitsu-asyg24-klca/1381450

Ίδια προσφορά και στο public.gr. 850 ευρώ βγαίνει και πάλι και με πολλές άτοκες δόσεις. Τα έχω και τα δύο αυτά, το 12άρι ΚΜCC και το 24άρι KLCA και για αυτό τα προτείνω χωρίς επιφυλάξεις. Έχω και ένα Midea 12 Prime και ένα Inventor 9 Omnia Plus. Δεν υπάρχει σύγκριση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, juneman είπε

Δες εδώ.  

https://www.mediamarkt.gr/product/klimatismos-thermansi/air-condition/fujitsu-asyg24-klca/1381450

Ίδια προσφορά και στο public.gr. 850 ευρώ βγαίνει και πάλι και με πολλές άτοκες δόσεις. Τα έχω και τα δύο αυτά, το 12άρι ΚΜCC και το 24άρι KLCA και για αυτό τα προτείνω χωρίς επιφυλάξεις. Έχω και ένα Midea 12 Prime και ένα Inventor 9 Omnia Plus. Δεν υπάρχει σύγκριση. 

Να σου πω την αλήθεια την δωροεπιταγη για επόμενη αγορά το θεωρώ τυρακι για να με βάλουν να ψωνίσω ξανά από εκεί. Την προωθητική με τους πόντους της Πειραιώς από τους συγκεκριμένους την εκτιμώ περισσότερο γιατί μου δίνει την ικανότητα να τα εκμεταλλευτώ άλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Αντώνης Τ. είπε

Να σου πω την αλήθεια την δωροεπιταγη για επόμενη αγορά το θεωρώ τυρακι για να με βάλουν να ψωνίσω ξανά από εκεί. Την προωθητική με τους πόντους της Πειραιώς από τους συγκεκριμένους την εκτιμώ περισσότερο γιατί μου δίνει την ικανότητα να τα εκμεταλλευτώ άλλου.

Ναι δεν διαφωνώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Specs είπε

Molis ολοκληρωθηκε η εγκατασταση (Toshiba Mirai Plus/Seiya 10ρι) ,απο το κωτσοβολακια...με τα γνωστα θεματα!

Οχι τα τυπικα προβλεπομενα, πχ πιο πολλα μετρα χαλκου εχουν εξτρα χρεωση

,αλλα τα αλλα,τα επισης προβλεπομενα ,δηλαδη τι τις θες τις αντικραδασμικες σε ινβερτερ,

δεν χρειαζεται η αντλια κενου, οι σωληνες δεν παθαινουν κατι με κοινη μονωση αντι για ξεχωριστη κλπ

Επι της ουσιας εγιναν οπως ηθελε το βιβλιο μιας και ΝΟΜΙΖΩ οτι ο κατασκευαστης ξερει καλυτερα

απο τον τοποθετητη!

Απο το βραδυ θα ποσταρω διαγραμματα.Ελπιζω επιτομικα...και ας ειναι μεγαλο για τον χωρο.

Αντε να παρει και εκδικηση ο κρητικος,που τον φαγανε τα κυκλωματα...

Ποια απο αυτα που γραφεις ειναι εξω απο το συμβολαιο του μαγαζιου; και ποια προβλεπονται;

ποσα χρεωθηκες παραπανω; Αλλαζουν οι εγκαταστατες ανα περιοχη.
Μας ενδιαφερει γιατι δεν ξερουμε και πρεπει να ξερουμε τι να απαιτησουμε.

Επεξ/σία από pascalia2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...