Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, kal365 είπε

Η αλήθεια είναι πως δεν μου εχει τύχει ποτέ! Εχω επισης 2 sharp 9αρια 20ετιας που ούτε κ με αυτα εχω ασχοληθεί ποτέ. Αλλά και με καμία άλλη συσκευη. 

Ωραια τοτε,εισαι το αντιθετο του σιδεροφαγου σε πακετο με τον τυχερο!

Αρα αγοραζεις οτι θες αφοβα...και για την επιλογη απλα στο sticky και στο κομματι της βαρυτητας παραγοντων αγνοεις την εγγυηση και οτι σου βγαλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    6101

  • dimostr

    2725

  • Specs

    1497

  • userAnon

    680

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, Specs είπε

Ωραια τοτε,εισαι το αντιθετο του σιδεροφαγου σε πακετο με τον τυχερο!

Αρα αγοραζεις οτι θες αφοβα...και για την επιλογη απλα στο sticky και στο κομματι της βαρυτητας παραγοντων αγνοεις την εγγυηση και οτι σου βγαλει.

Τι να πω!Εχω τυχη!Αμα διαβάζω πως έχουν πάρει την τάδε "κορυφαία" μάρκα και με το καλημερα προσπαθουν να βγαλουν  ακρη με τις αντιπροσωπειες παθαινω πλακα.

Επισης το πιο ενημερωμένο σαιτ αντιπροσωπείας σε τεχνικά χαρακτηριστικα. https://www.lg.com/gr/klimatistika/lg-PC18SQ.Τι γνωμη έχετε για απόδοση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, kal365 είπε

Τι να πω!Εχω τυχη!Αμα διαβάζω πως έχουν πάρει την τάδε "κορυφαία" μάρκα και με το καλημερα προσπαθουν να βγαλουν  ακρη με τις αντιπροσωπειες παθαινω πλακα.

Επισης το πιο ενημερωμένο σαιτ αντιπροσωπείας σε τεχνικά χαρακτηριστικα. https://www.lg.com/gr/klimatistika/lg-PC18SQ.Τι γνωμη έχετε για απόδοση;

Καλό αυτό το σύστημα που έχει για να βλέπεις την κατανάλωση. Θεωρώ ότι δεν θα γράφει παρακάτω από όσο πραγματικά καταναλώνει για να χαίρεσαι :) 

Επεξ/σία από argimeg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, kal365 είπε

Τι να πω!Εχω τυχη!Αμα διαβάζω πως έχουν πάρει την τάδε "κορυφαία" μάρκα και με το καλημερα προσπαθουν να βγαλουν  ακρη με τις αντιπροσωπειες παθαινω πλακα.

Επισης το πιο ενημερωμένο σαιτ αντιπροσωπείας σε τεχνικά χαρακτηριστικα. https://www.lg.com/gr/klimatistika/lg-PC18SQ.Τι γνωμη έχετε για απόδοση;

Την ποιοτητα την εχω καρατσεκαρισμενη.Απο το ενεργειακο ταμπελακι και απο το ευρος σε btu μου φαινονται καλα τα χαρακτηριστικα.Ετσι τουλαχιστον νομιζω .

Μόλις τώρα, argimeg είπε

Καλό αυτό το σύστημα που έχει για να βλέπεις πόση ενέργεια καταναλώνει. Θεωρώ ότι δεν θα γράφει παρακάτω από όσο πραγματικά καταναλώνει για να χαίρεσαι :) 

Θα παρω τηλεφωνο την αντιπροσωπεια😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, kal365 είπε

Την ποιοτητα την εχω καρατσεκαρισμενη.Απο το ενεργειακο ταμπελακι και απο το ευρος σε btu μου φαινονται καλα τα χαρακτηριστικα.Ετσι τουλαχιστον νομιζω .

Aφηνω το eurovent του για μελετη ειδικων...

PC18SQ-UL2--PC18SQ-NSK_1606954186.3086.pdf

Επεξ/σία από Specs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, pascalia2 είπε

Μια που μιλατε για εγκαταστασεις, εκτος απο την αντλια κενου τι αλλο να προσεξω;

Fujitsu ASYG18KLCA

https://www.fujitsu-general.com/global/support/downloads/search/download.html?language=En&product_type=&model_inner=ASYG18KLCA&model_outer=&doc_type=DIM,,
σαν κινεζικα μου φαινονται

https://manualzz.com/doc/52558247/fujitsu-asyg18klca-installation-manual

ποσο ειναι το μηκος του εξωτερικου χαλκοσωληνα;

3μετρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, liakjim είπε

Η Daikin θα στο βάλει; Από blue dealer αγοράστηκε;

Αν και δεν θελω να κανω διαφημιση λεγεται alphaclima στην Νικαια απο εκει πηρα και το perfera δεν ξερω αν ειναι blue dealer θα πω ψεματα. Οσο για ψυκτικο εχω δικο μου ανθρωπο εδω στην επαρχια και μου εχει βαλει ολα τα κλιματιστικα ειναι πολυ λεπτολογος και αψογος στην δουλεια του. Θυμαμαι το σχολιο σου για την εγκατασταση του perfera στην φωτο που ανεβασα τοτε οτι εδω μιλαμε για πραγματικα μερακληδικη δουλεια..🙂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lofarek είπε

Αν και δεν θελω να κανω διαφημιση λεγεται alphaclima στην Νικαια απο εκει πηρα και το perfera δεν ξερω αν ειναι blue dealer θα πω ψεματα. Οσο για ψυκτικο εχω δικο μου ανθρωπο εδω στην επαρχια και μου εχει βαλει ολα τα κλιματιστικα ειναι πολυ λεπτολογος και αψογος στην δουλεια του. Θυμαμαι το σχολιο σου για την εγκατασταση του perfera στην φωτο που ανεβασα τοτε οτι εδω μιλαμε για πραγματικα μερακληδικη δουλεια..🙂

Μου κάνει εντύπωση που δεν κοίταξες αν είναι από δίκτυο blue dealer. Ειδικά για τόσο ακριβό μηχάνημα.

ΥΓ Υπόψη ότι δεν ισχυρίζομαι ότι δεν είναι, δεν το έλεγξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, liakjim είπε

Μου κάνει εντύπωση που δεν κοίταξες αν είναι από δίκτυο blue dealer. Ειδικά για τόσο ακριβό μηχάνημα.

ΥΓ Υπόψη ότι δεν ισχυρίζομαι ότι δεν είναι, δεν το έλεγξα.

Μαλλον δεν ειναι εχει διαφορα στην εγγυηση ετσι?

3 λεπτά πριν, Lofarek είπε

Μαλλον δεν ειναι εχει διαφορα στην εγγυηση ετσι?

Εχεις δικιο πηρα την daikin και απο blue dealer ειναι πεντε χρονια ενω απο απλο dealer 3 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, liakjim είπε

Μου κάνει εντύπωση που δεν κοίταξες αν είναι από δίκτυο blue dealer. Ειδικά για τόσο ακριβό μηχάνημα.

ΥΓ Υπόψη ότι δεν ισχυρίζομαι ότι δεν είναι, δεν το έλεγξα.

Κοίταξα από περιέργεια στο site της Daikin και δεν βρήκα το συγκεκριμένο κατάστημα... βέβαια μπορεί να κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, bobadil είπε

Κοίταξα από περιέργεια στο site της Daikin και δεν βρήκα το συγκεκριμένο κατάστημα... βέβαια μπορεί να κάνω λάθος.

Δεν ειναι blue dealer ειναι απλο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ότι δεν είναι από blue dealer δεν μπορεί να δηλωθεί στη σελίδα της daikin ώστε να πάρεις εγγυηση η και επέκταση εγγύησης έως και 10 χρόνια αυτό ισχύει για τα μοντέλα με αρχικό γράμμα A και όχι F πχ το δικό μου ATXC25b σε σχέση με ένα FTXC25b δηλαδή προϊόντα δυο ταχυτήτων με ότι αυτό συνεπάγεται , στη δίκη μου περίπτωση τραβιέμαι ενάμιση χρόνο και ακόμα μου ζητάνε φωτογραφίες από το χώρο που είναι τοποθετημένο το μηχάνημα για να δούνε μάλλον αν έχω καλές κουρτίνες με λίγα λόγια AFTER SALES DAIKIN TOU KOLOU 

ευχομαι για τον συμφουριτη που έχει αγοράσει ένα τόσο πανάκριβο προϊόν να μην εμπίπτει σε αυτή την κατηγορία 

Επεξ/σία από dimostr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, dimostr είπε

 στη δίκη μου περίπτωση τραβιέμαι ενάμιση χρόνο και ακόμα μου ζητάνε φωτογραφίες από το χώρο που είναι τοποθετημένο το μηχάνημα για να δούνε μάλλον αν έχω καλές κουρτίνες με λίγα λόγια

Κοίτα να δεις σύμπτωση... μόλις έλαβα  email από την  Daikin (Θυμίζω οτι έχω και γω επικοινωνία με τεχνικό της εταιρίας για τα αλλεπάλληλα  on-off) που μου ζητάνε φωτογραφίες του χώρου και σε ποιο σημείο έχω τοποθετήσει το θερμόμετρο!

Επεξ/σία από velissarios1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...