Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@liakjim Καλημερα αδερφε, μια γρηγορη συμβουλη μιας και δεν ειμαι ψειρας και δε θα το ψαξω και πολυ γιατι ειναι για την αδερφη μου κιολας.
55τμ μονο για ψυξη (θερμανση εχει φυσικο αεριο) τι προτεινεις που να κανει δουλεια? Εννοειται vfm αλλα μην ειναι και κινεζια (εκτος αν αξιζει xD )

με μια μηδενικη αναζητηση τα φθηνοτερα και επωνυμα ειναι αυτα

https://www.skroutz.gr/s/13190398/Toyotomi-Hiro-Eco-HTN-HTG-721R32-Κλιματιστικό-Inverter-White-22000-BTU-με-Ιονιστή-και-WiFi.html

https://www.skroutz.gr/s/14495672/Toyotomi-Izuru-TRN-TRG-871ZR-Κλιματιστικό-Inverter-White-24000-BTU-με-Ιονιστή-και-WiFi.html

ειναι καποιο καλυτερο σε κατι?

Επεξ/σία από sta2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    6101

  • dimostr

    2725

  • Specs

    1497

  • userAnon

    680

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

40 λεπτά πριν, silvester81 είπε

Καλημέρα παιδιά γνώμη ανάμεσα στο daikin sensira και στο daikin comfora στα 9000btu?εχουν μια διαφορά στη τιμή κοντά στα 200 ευρώ.

Συνηθως μια τετοια διαφορα σημαινει οτι το ακριβο μοντελο ειναι Α+++ αντι για Α++,εχει ιονιστη (αχρηστος) και ισως και wi-fi

Δεν υπαρχει δηλαδη καποια μεγαλη διαφορα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, sta2 είπε

@liakjim Καλημερα αδερφε, μια γρηγορη συμβουλη μιας και δεν ειμαι ψειρας και δε θα το ψαξω και πολυ γιατι ειναι για την αδερφη μου κιολας.
55τμ μονο για ψυξη (θερμανση εχει φυσικο αεριο) τι προτεινεις που να κανει δουλεια? Εννοειται vfm αλλα μην ειναι και κινεζια (εκτος αν αξιζει xD )

με μια μηδενικη αναζητηση τα φθηνοτερα και επωνυμα ειναι αυτα

https://www.skroutz.gr/s/13190398/Toyotomi-Hiro-Eco-HTN-HTG-721R32-Κλιματιστικό-Inverter-White-22000-BTU-με-Ιονιστή-και-WiFi.html

https://www.skroutz.gr/s/14495672/Toyotomi-Izuru-TRN-TRG-871ZR-Κλιματιστικό-Inverter-White-24000-BTU-με-Ιονιστή-και-WiFi.html

ειναι καποιο καλυτερο σε κατι?

Τα Toyotomi είναι κινεζιες.... Πως έχουν καταλήξει να θεωρούνται επώνυμα.... πετυχημένο μάρκετινγκ το δίχως άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, liakjim είπε

Τα Toyotomi είναι κινεζιες.... Πως έχουν καταλήξει να θεωρούνται επώνυμα.... πετυχημένο μάρκετινγκ το δίχως άλλο.

δεκτον! Δεν γνωριζω αλλα σαν ονομα ειχα την εντυπωση οτι ειναι ιαπωνικα, βεβαια την ψιλιαστηκα απο την τιμη, δεν παιζει ιαπωνας και τοσο φθηνος λεω.
Οποτε προς τα που να κοιταξω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, vagos789 είπε

Συνηθως μια τετοια διαφορα σημαινει οτι το ακριβο μοντελο ειναι Α+++ αντι για Α++,εχει ιονιστη (αχρηστος) και ισως και wi-fi

Δεν υπαρχει δηλαδη καποια μεγαλη διαφορα 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, sta2 είπε

δεκτον! Δεν γνωριζω αλλα σαν ονομα ειχα την εντυπωση οτι ειναι ιαπωνικα, βεβαια την ψιλιαστηκα απο την τιμη, δεν παιζει ιαπωνας και τοσο φθηνος λεω.
Οποτε προς τα που να κοιταξω

 

Δεν δίνεις και πολλές πληροφορίες...αν μπορείς αφιέρωσε 5' να συμπληρώσεις το ερωτηματολόγιο της υπογραφής μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, liakjim είπε

Τα Toyotomi είναι κινεζιες.... Πως έχουν καταλήξει να θεωρούνται επώνυμα.... πετυχημένο μάρκετινγκ το δίχως άλλο.

Εχουν διαφημισεις οπου υπονοουν οτι ειναι γιαπωνεζικα,οντως πετυχημενο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και παλι στην παρεα

Σκεφτομαι ενα απο τα παρακατω. Βρισκομαι Θεσσαλονικη αρα θα προτιμουσα κατι απο κοντα και με αμεση διαθεσιμοτητα

https://www.skroutz.gr/c/407/oikiaka-klimatistika-inverter/f/407348/12000-btu.html?from=autocomplete&o=κλιματιστικα&price_min=&price_max=368

Το σπιτι ειναι στο ενοικιο,η ιδιοκτητρια δεν θα συνδραμει,αρα θα επιβαρυνθουμε ολο το κοστος εμεις. Ψαχνουμε κατι σχετικα οικονομικο αλλα αποδοτικο ψυξη 40% θερμανση 60%. Σπιτι πρωτου οροφου,50τμ,45 ετων περιπου,ανηλιαγο σχετικα, δεν διαθετουμε αλλο τροπο θερμανσης.Απ ολα αυτα που εστειλα φαινεται το μονο σε τετοια τιμη στα 300 περιπου ενα finlux που εχει καλυτερη ενεργειακη κλαση απο τα αλλα,αξιζει?

(Το υπαρχον λογικα θα πεταχτει,ειναι 12ρι μιτσουμπισι 20ετιας,με διαρροη φρεον)

Ευχαριστω προκαταβολικα για τη βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, giannis22k είπε

πχ το morris που εχω εγω (το πηρα το 19,το tcl οι γονεις μου το εχουν)  εχει τετοια κινηση.Ενταξει νομιζω δεν ειναι και  καμια σουπερ τεχνολογια ωστε να μην εχει αυτοματα αυτη την κινηση των περσιδων + το οτι κανει μπαπ και η ονομασια που εχει "premium".:P

τα μαρκετιστικα κολπα δεν εχουν τελειωμο! αλλα και εσυ αθεοφοβε,πριν παρεις δεν ειδες τι προσφερει και τι οχι ως προς  τα αλλα της ιδιας φιρμας?

Επεξ/σία από Specs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, liakjim είπε

Τα Toyotomi είναι κινεζιες.... Πως έχουν καταλήξει να θεωρούνται επώνυμα.... πετυχημένο μάρκετινγκ το δίχως άλλο.

Και της Daikin μόνο το Ururu Sarara ειναι made in Japan αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι, ότι κατασκευάζεται στην Κίνα ή στην Τουρκία ή στην Μαλαισία είναι μάπα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιθε ποτε κανουμε σερβις; Η αγορα εγινε Νοεμβρη του 2019, η πρωτη χρηση εγινε Φλεβαρη του 20, μετα 2 μηνες το καλοκαιρι του 20 και τωρα ξανα 2 μηνες. Να το κανω σερβις η οχι; Καθαριζω τα φιλτρα μεχρι τωρα. Ο λογος για toshiva shorai premium 24. 

 

Επισης τι κανει στο σερβις ο ανθρωπος που θα ερθει και πως θα ξερω οτι δεν κανει οτι ναναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...