Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές κι απορίες για κλιματιστικά - Part 2


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • liakjim

    6101

  • dimostr

    2725

  • Specs

    1497

  • userAnon

    680

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπηκα μετα απο καιρο στην εφαρμογη της midea και βλεπω firmware update σε ενα 9αρι inventor passion, παταω πηγε απο 3.0.6 πηγε 3.0.8 

Μετα μπαίνω απο το google play να δω τις αλλαγες,καταλαβαίνω οτι εκανα update στο κλιματιστικο wtf.     

Update και στην inventor μου το έβγαλε,λετε να πεφτει η καταναλωση στο 24αρι τωρα κατω απο 100w?😂😂😂

Screenshot_2020-09-06-16-04-02.png

Screenshot_2020-09-06-16-02-54.png

Επεξ/σία από Artakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nikolasnennes είπε

Παιδιά θέλω μια γνώμη για daikin siesta sensira. Κάποιοι από εδώ το έχουν όπως πχ ο @liakjim είστε ευχαριστημένοι από την αγορά του; 

Έχω γράψει κριτική στο σκρουτζ https://www.skroutz.gr/s/18323328/Daikin-ATXC25B-ARXC25B-Siesta-Sensira.html#reviews

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, liakjim είπε

Έχω γράψει κριτική στο σκρουτζ https://www.skroutz.gr/s/18323328/Daikin-ATXC25B-ARXC25B-Siesta-Sensira.html#reviews

Ωραία ευχαριστώ πολύ. Επίσης εσείς θα μου προτείνατε δύο Inventor aria 12000 για χώρο 60 ΤΜ; ή δυο daikin siesta sensira 12000btu? Τα θέλω πιο πολύ για θέρμανση οπότε να πάρω τα Daikin που έχει καλύτερο scop? Είναι κάποιο άλλο μοντέλο της daikin καλύτερο; Επίσης στον χώρο μου που είναι 60 ΤΜ χωρίς μονωσεις με κουφώματα αλουμινίου και δίπλα τζάμια, τον χειμώνα 15 βαθμούς χωρίς υγρασία λόγω αφυγραντήρα και το καλοκαίρι 30 βαθμούς, σε πόσα watt περίπου θα πέφτουν το λιγότερο δηλαδη θα πέφτουν στα 150 - 200; ή θα ζορίζονται; 

Επεξ/σία από Nikolasnennes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδες μια γενικη ερωτηση, σε κλιματιστικο που λειτουργει με αφαιρεμενο το καπακι(αυτο που σηκωνουμε οταν ειναι να βγαλουμε για να καθαρισουμε τα φιλτρα) υπαρχουν αρνητικες συνεπειες?

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Nikolasnennes είπε

Ωραία ευχαριστώ πολύ. Επίσης εσείς θα μου προτείνατε δύο Inventor aria 12000 για χώρο 60 ΤΜ; ή δυο daikin siesta sensira 12000btu? Τα θέλω πιο πολύ για θέρμανση οπότε να πάρω το Daikin που έχει καλύτερο scop? Είναι κάποιο άλλο μοντέλο της daikin καλύτερο; Επίσης στον χώρο μου που είναι 60 ΤΜ χωρίς μονωσεις με κουφώματα αλουμινίου και δίπλα τζάμια, τον χειμώνα 15 βαθμούς χωρίς υγρασία λόγω αφυγραντήρα και το καλοκαίρι 30 βαθμούς, σε πόσα watt περίπου θα πέφτουν το λιγότερο δηλαδη θα πέφτουν στα 150 - 200; ή θα ζορίζονται; 

Έχεις συμπληρώσει το ερωτηματολόγιο; Αν ναι μπορείς να βάλεις το λινκ; Εσύ είσαι με τον χώρο τύπου Τ ή είναι ενιαίος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, rus είπε

Παιδες μια γενικη ερωτηση, σε κλιματιστικο που λειτουργει με αφαιρεμενο το καπακι(αυτο που σηκωνουμε οταν ειναι να βγαλουμε για να καθαρισουμε τα φιλτρα) υπαρχουν αρνητικες συνεπειες?

Λειτουργει μονιμα ετσι?
Με φιλτρα η χωρις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, rbx1000 είπε

Λειτουργει μονιμα ετσι?
Με φιλτρα η χωρις?

Ειναι δυνατον να λειτουργει χωρις φιλτρα? Λειτουργει κανονικα αλλα με αφαιρεμενο το καπακι (εκανε θορυβο, λεει). Υπαρχουν αρνητικες συνεπειες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, rus είπε

Ειναι δυνατον να λειτουργει χωρις φιλτρα? Λειτουργει κανονικα αλλα με αφαιρεμενο το καπακι (εκανε θορυβο, λεει). Υπαρχουν αρνητικες συνεπειες?

Λειτουργει και χωρις αλλα δε φιλτραρει τον αερα.
Κατα παρα πιθανοτητα δεν υπαρχει προβλημα.
Για ποιο κλιματιστικο μιλαμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, liakjim είπε

Έχεις συμπληρώσει το ερωτηματολόγιο; Αν ναι μπορείς να βάλεις το λινκ; Εσύ είσαι με τον χώρο τύπου Τ ή είναι ενιαίος;

Ναι εγώ είμαι με τον χώρο Τ. Θέλετε να ξανακάνω το ερωτηματολόγιο; 

Επεξ/σία από Nikolasnennes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, rbx1000 είπε

Κατα παρα πιθανοτητα δεν υπαρχει προβλημα.
Για ποιο κλιματιστικο μιλαμε?

Ενα LG 12 btw. Ρωτας τη μαρκα διοτι σε καποιες υπαρχει προβλημα με την ελλειψη καπακιου και σε καποιες αλλες δεν υπαρχει?

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nikolasnennes είπε

Ναι εγώ είμαι με τον χώρο Τ. Θέλετε να ξανακάνω το ερωτηματολόγιο; 

Είναι τόσο έντονο το Τ που θα έλεγες ότι είναι σαν 2 ανεξάρτητοι; Για αυτό λες για 2Χ12; (βάλε το λινκ από την απάντηση του ερωτηματολογίου αν μπορείς)

2 λεπτά πριν, rus είπε

Ενα LG 12 btw. Ρωτας τη μαρκα σε καποιες υπαρχει προβλημα με την ελλειψη καπακιου και σε καποιες αλλες δεν υπαρχει?

Τι πρόβλημα να υπάρχει; Απλά δεν φιλτράρει τον χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, rus είπε

Ενα LG 12 btw. Ρωτας τη μαρκα σε καποιες υπαρχει προβλημα με την ελλειψη καπακιου και σε καποιες αλλες δεν υπαρχει?

Βασικα χωρις καθολου δε νομιζω να παιζει ρολο.
Απλως σε μερικα υπαρχει προβλημα με σηκωμενο καπακι αναλογα με τη θεση του αισθητηρα θερμοκρασιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, liakjim είπε

Είναι τόσο έντονο το Τ που θα έλεγες ότι είναι σαν 2 ανεξάρτητοι; Για αυτό λες για 2Χ12; (βάλε το λινκ από την απάντηση του ερωτηματολογίου αν μπορείς)

Τι πρόβλημα να υπάρχει; Απλά δεν φιλτράρει τον χώρο.

Λοιπόν θα ξανακάνω το ερωτηματολόγιο γιατι θα αλλάξω το ποσό που επιθυμώ για κλιματιστικο επίσης θέλετε να σας στείλω φωτογραφίες για να δείτε τον χώρο μου; έχετε κάποιο social media για να σας τον στείλω εκεί; 

Επεξ/σία από Nikolasnennes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Nikolasnennes είπε

Λοιπόν θα ξανακάνω το ερωτηματολόγιο γιατι θα αλλάξω το ποσό που επιθυμώ για κλιματιστικο επίσης θέλετε να σας στείλω φωτογραφίες για να δείτε τον χώρο μου; έχετε κάποιο social media για να σας τον στείλω εκεί; 

Μπορείς να ανεβάσεις τις φωτογραφίες σε κάποιον picture uploader. Προσωπικά χρησιμοποιώ αυτό https://postimages.org/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...