Προς το περιεχόμενο

Huawei P20 / 64GB @ Germanos - 199.00 Euro


andreas65

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Εμενα αυτο μου κανει για ισαξιους επεξεργαστες με ενα μικρο προβαδισμα στο P Smart Pro. Μπορει να κανουν διαφορα και τα +2GB μνημης σε αυτο το αποτελεσμα.

Φιλε μου σε ολα τα συγκριτικα βλεπω τον 970 μπροστα απο τον 710F. Π.χ. εδω. Δεν ξερω αν επιπλεον ραμ κλεινει την ψαλιδα.
Οπως ειπα και μενα αν μου εδιναν γιγα πολλα θα τα επελεγα. Αλλα φτασαμε σε σημειο να εχουμε 6 και 8 γιγα ραμ σε κινητο. Κατι δεν γινεται σωστα. Δεν νομιζω οτι υπαρχει τοση μεγαλη αναγκη. Εκτος και αν καποιος οπως ειπα εχει 50 εφαρμογες ταυτοχρονα ανοιχτες. Ή παιζει 10 παιχνιδια ταυτοχρονα.Και παλι δεν ξερω αν τα 6 ή 8 γιγα θα γεμισουν. Κραζουμε την Apple που βαζει specs με το σταγονομετρο αλλα ισως εχει μια λογικη.

Τα 64 εσωτ. χωρου και μενα μου φαινονται οριακα αλλα μην ξεχνας , οτι στις σοβαρες χωρες εχουν σοβαρα data plans και το cloud παιζει πολυ. Συγχρονιζουν τα παντα σε καποιο cloud και δεν εχουν τιποτα στο κινητο τους. Εδω στην Ελλαδιτσα , προφανως και εχουμε αναγκη απο εσωτ. χωρο στα κινητα για ευνοητους λογους.

2 ώρες πριν, parker είπε

Για δώσε φίλε μου καμιά εναλλακτική. Νομίζω είμαι για P40 lite εκεί στα 160€. Υπάρχει κάτι καλύτερο μέχρι τα 200€?

Η σειρα P40 δεν εχει google services. Για καποιον μπορει να ειναι προβλημα , για καποιον οχι. Τα ζυγιζεις και αποφασιζεις. Αν μπορεις να κανεις την υπερβαση πας στο Nova 5T. Αν οχι , δες εδω την συζητηση και παρε καποιες ιδεες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mphxths είπε

Φιλε μου σε ολα τα συγκριτικα βλεπω τον 970 μπροστα απο τον 710F. Π.χ. εδω. Δεν ξερω αν επιπλεον ραμ κλεινει την ψαλιδα.
Οπως ειπα και μενα αν μου εδιναν γιγα πολλα θα τα επελεγα. Αλλα φτασαμε σε σημειο να εχουμε 6 και 8 γιγα ραμ σε κινητο. Κατι δεν γινεται σωστα. Δεν νομιζω οτι υπαρχει τοση μεγαλη αναγκη. Εκτος και αν καποιος οπως ειπα εχει 50 εφαρμογες ταυτοχρονα ανοιχτες. Ή παιζει 10 παιχνιδια ταυτοχρονα.Και παλι δεν ξερω αν τα 6 ή 8 γιγα θα γεμισουν. Κραζουμε την Apple που βαζει specs με το σταγονομετρο αλλα ισως εχει μια λογικη.

Τα 64 εσωτ. χωρου και μενα μου φαινονται οριακα αλλα μην ξεχνας , οτι στις σοβαρες χωρες εχουν σοβαρα data plans και το cloud παιζει πολυ. Συγχρονιζουν τα παντα σε καποιο cloud και δεν εχουν τιποτα στο κινητο τους. Εδω στην Ελλαδιτσα , προφανως και εχουμε αναγκη απο εσωτ. χωρο στα κινητα για ευνοητους λογους.

Η σειρα P40 δεν εχει google services. Για καποιον μπορει να ειναι προβλημα , για καποιον οχι. Τα ζυγιζεις και αποφασιζεις. Αν μπορεις να κανεις την υπερβαση πας στο Nova 5T. Αν οχι , δες εδω την συζητηση και παρε καποιες ιδεες.

Σιγα τα χρηματα για το data plan στο κινητο. Στο icloud τα 50gb κοστιζουν 1€ και τα 200gb 3€ το μηνα. Το upload το κανεις αυτοματα το βραδυ στο σπιτι με wifi.

Τα 6gb σιγα σιγα θα σου γινουν απαραιτητα απο τις ιδιες τις εφαρμογες και απο το ιδιο το android. Οπως εγιναν τα 8gb απαραιτητα για τα Windows. Εκτος κι αν αλλαζεις κινητα καθε χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Τα 6gb σιγα σιγα θα σου γινουν απαραιτητα απο τις ιδιες τις εφαρμογες και απο το ιδιο το android.

Αρα κατι δεν κανουν σωστα αυτες οι εφαρμογες και το ανδροιδ. Οταν μιλαμε για εφαρμογες κινητου. Μην συγκρινεις με τα windows σε υπολογιστη. Αλλες εφαρμογες εκει. Αλλα παιχνιδια. Εκτος και αν φτασουμε στα κινητα να εχουμε hardware επιπεδου υπολογιστη αρα και αναλογες εφαρμογες. Δεν εχουμε φτασει. Τα παιχνιδια ειναι ο,τι πιο απαιτητικο αυτην την στιγμη στα κινητα. Εκει ισως δικαιολογησω καποια αναγκη για ραμ..αλλα 6 και 8 γιγα..ειναι λιγο υπερβολη..τεσπα..

Οσο για τα data plan στο κινητο...δεν μιλαω για το κοστος των cloud υπηρεσιων αλλα για το κοστος των data στις mobile συνδεσεις.Τα γιγα τα δινουν με το σταγονομετρο σε δυσαναλογες τιμες. Το "κανεις το upload αυτοματα το βραδυ στο σπιτι με wifi" ..ειναι σχετικο.
Αναλογα ποσα γιγα θες να κανεις upload..αναλογα την συνδεση σου , αναλογα αν θες το βραδυ να κανεις κατι αλλο στο σπιτι σου με την συνδεση σου οποτε το upload αποκλειεται και παει λεγοντας...Πες μου οτι δεν εννοεις να πεφτεις για υπνο και να αφηνεις το κινητο να τραβαει uploads...και να το κανεις καθε βραδυ για να μην μαζευονται πολλα γιγα για uploads..ουτε καταδικοι δεν τα κανουν αυτα :)
Τεσπα ο καθενας εχει το use case του και ας πραξει αναλογα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Thanos1921 είπε

O 710f είναι γύρω στα 180.000 στο antutu, κάτι έχουν γράψει λάθος στο p smart pro. 

Ουσιαστικά είναι ο ίδιος ακριβώς με τον 710.

Μαλλον εχεις δικιο τωρα που το τσεκαρω κι εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το P40 Lite βγαζει 325 χιλιαδες στο antutu 8 ενω το P20 50% κατω. Η διαφορα τους ειναι τεραστια παντου. Το P20 ειναι 2 χρονων τελος οι αναβαθμισεις. Το P40 lite βγηκε με android 10 και θα παρει μεχρι android 12. Μην ακουω για kirin 710 τα κολληματα πανε και ερχονται απο τα κακα chipakia των kirin. O 970 που φοραει το p20 pro εχει καλη gpu αλλα περα απο αυτο μακρια δεν μπορει να ακουμπησει ουτε 720G που ειναι low-mid range soc. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Το P40 Lite

δεν εχει google services. Και μενα δεν μου αρεσει να κρεμομαι απο τα @@ της Google και θα πηγαινα σε P40 series για πλακα , αλλα καποιοι εχουν το κινητο σαν εργαλειο και πολλες εφαρμογες στηριζονται στα google services. Επισης το Appgallery της Huawei ακομα δεν εχει πολλες εφαρμογες και πρεπει να τις ψαχνεις δεξια και αριστερα με ο,τι αυτο συναπεγεται.
Ναι ξερω μπαινουν τα google services , ναι βρισκεις τα apk απο διαφορα μερη..αλλα αυτο δεν ειναι για ολους. 

Οπως προταθηκε ισως η P30 σειρα να ειναι μια εναλλακτικη καλη λυση. Αν και το Nova 5T ειναι καλυτερη συσκευη all-around απο κατι P30 lite . Δεν το συγκινω με P30/P30 pro που ξεφευγει η τιμη τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mphxths είπε

δεν εχει google services. Και μενα δεν μου αρεσει να κρεμομαι απο τα @@ της Google και θα πηγαινα σε P40 series για πλακα , αλλα καποιοι εχουν το κινητο σαν εργαλειο και πολλες εφαρμογες στηριζονται στα google services. Επισης το Appgallery της Huawei ακομα δεν εχει πολλες εφαρμογες και πρεπει να τις ψαχνεις δεξια και αριστερα με ο,τι αυτο συναπεγεται.
Ναι ξερω μπαινουν τα google services , ναι βρισκεις τα apk απο διαφορα μερη..αλλα αυτο δεν ειναι για ολους. 

Οπως προταθηκε ισως η P30 σειρα να ειναι μια εναλλακτικη καλη λυση. Αν και το Nova 5T ειναι καλυτερη συσκευη all-around απο κατι P30 lite . Δεν το συγκινω με P30/P30 pro που ξεφευγει η τιμη τους...

Μαζι σου αν και με huawei gallery μαζι με apkpure/amazon store εχεις τα παντα και αυτοματα updates κανονικα. Καιρος να αποκοπουμε απο την google που το εχει δει καποια. Επισης η μπαταρια ειναι βραχος χωρις τα google services τα οποια γονατιζουν τα παντα στο περασμα τους. Το nova 5T ειναι τιμιοτατο με 980 απλα ειναι 80 ευρω πανω απο το P40 lite που αναφερω. Το P20 του θεματος ειναι 2 χρονων εχει μεινει αρκετα πισω αν και ειναι premium κινητο ανωτερης αξιας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το έχει βγάλει ο Κωτσόβολος στα 173.90€ αλλά είναι διαθέσιμο μόνο σε δυο καταστήματα (Σαλαμίνα και Κομοτηνή) και πιθανόν μιλάμε για εκθεσιακά κομμάτια. Οπότε αφήνω τον σύνδεσμο εδώ αντί να ανοίγω καινούριο θέμα.

https://www.kotsovolos.gr/mobile-phones-gps/mobile-phones/smartphones/189305-huawei-p20-64gb-black-dual-sim

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, don570 said:

Σε αυτες τις διαστάσεις και εύρος τιμής δεν νομίζω να υπάρχει κατι άλλο !!!

Συμφωνω 100%
Και με αξιοπρεπεστατη καμερα για 200 ευρω

Επεξ/σία από Σαϊνόμπι
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...