Προς το περιεχόμενο

Google Pixel 4A: Το budget smartphone της Google ανακοινώθηκε


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Αντώνης Τ. είπε

OP8/8Pro λόγω λογισμικού.

(BTW λάθος νήμα)

Κατά τα άλλα μου την έλεγες.

εγω ?

ποτε?

αν ειπα κατι που σε πειραξε καποια στιγμη, ζηταω προκαταβολικα συγνωμη. θα ηταν η κακια στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 202
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Antilogos1975 είπε

εγω ?

ποτε?

αν ειπα κατι που σε πειραξε καποια στιγμη, ζηταω προκαταβολικα συγνωμη. θα ηταν η κακια στιγμη.

δε σου έλεγα σε άλολο νήμα, ότι στα καλάθια μπαίνουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ και μου έλγες APPLE οχι κτλ?

(χαρακτηριστικά με είχες στείλει να συνεχίσω να γεμίζω καλάθια) 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Αντώνης Τ. είπε

δε σου έλεγα σε άλολο νήμα, ότι στα καλάθια μπαίνουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ και μου έλγες APPLE οχι κτλ?

(χαρακτηριστικά με είχες στείλει να συνεχίσω να γεμίζω καλάθια) 😁

α, τωρα θυμηθηκα ...ναι...

ε, για αυτο λεω χαλαστηκα. 

😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Vaiosss είπε

Καλά εσείς θα μας γράψετε στο τέλος ότι βγάζετε και καλύτερες φωτό από Pixel η βίντεο από iPhone.

Το θέμα φωτογραφία είναι εντελώς υποκειμενικό. Σε άλλους αρέσουν τα παστέλ, σε άλλους τα υπερκορεσμένα και cartoonήνστικα χρώματα, σε άλλους τα φυσικά, σε άλλους αρέσει το κόκκινο να φαίνεται ροζ, το μπλε πράσινο και το καφέ κίτρινο. Τι πάει να πει εφάμιλλες λοιπόν; 

Για εμένα ας πούμε παίζει ρόλο να είναι όσο το δυνατόν πιο κοντά σε αυτό που βλέπω με τα μάτια μου και όχι να αλλοιώνει χρώματα και καταστάσεις. Είναι γαλάζιος ο ουρανός; Γαλάζιο θα τον φωτογραφίσει. Είναι κίτρινος ο τοίχος; Κίτρινο θα τον φωτογραφισει και όχι πορτοκαλί. Μου αρέσει να έχει λεπτομέρειες ακόμα και στο πιο μικρό αντικείμενο η απομακρυσμένο τοπίο. Κι όταν λέμε λεπτομέρεια, εννοούμε λεπτομέρεια και όχι θολουρες και artifacts. 

Από εκεί και πέρα, καμία Gcam δε θα σου δώσει το ίδιο με ένα Pixel. Και στην χρήση και στην ποιοτητα. 

Ok φίλε εσύ ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, chris_g92 είπε

Το se το χάνει στο σασί για εμένα . 4.7 ιντσες με αυτά τα bezels . Αν η apple τιμολογιακα είχε το iPhone 11 εκεί που είναι το se τώρα και ας είχε τον 12 αντί του a13 , δεν θα είχε αντίπαλο . Παρόλο την χαοτική διάφορα ταχύτητας που θα έχουν , θα προτιμούσα το pixel 4a για αυτόν και μόνο το λόγο .

οντως εχει μεγαλα περιθωρια αλλα πολλοι ηθελαν κατι τετοιο θυμιζει  το παλιο στυλ που σε πολλους ελειπε και αντικειμενικα ειναι το πιο δυνατο μικρο κινητο που υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dimitrisdim14 είπε

Τι εννοείς καλύτερη κάμερα ? Μήπως εννοείς πιο πολλές κάμερες ? 

Έχει 3-4 χρόνια που χρησιμοποιεί το ίδιο module απο Sony. Ας βάλει κάποιο καλύτερο - μεταγενέστερο, με μεγαλύτερο αισθητήρα να κάνει πλάκα στους υπόλοιπους. Αυτό εννοώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Antilogos1975 είπε

πολυ καλη κινηση>

<<Μάλιστα ο χρήστης μέσα στη συσκευασία θα βρει και φορτιστή USB 18W>>.

ερωτηση>αυτο ειναι αλλο κινητο?

Ναι, είναι άλλο μοντέλο. Το ένα είναι 4 και το budget μοντέλο είναι το 4Α

2 ώρες πριν, asterios210 είπε

Έχει 3-4 χρόνια που χρησιμοποιεί το ίδιο module απο Sony. Ας βάλει κάποιο καλύτερο - μεταγενέστερο, με μεγαλύτερο αισθητήρα να κάνει πλάκα στους υπόλοιπους. Αυτό εννοώ 

Και έτσι πλάκα κάνει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Q-Taxys είπε

Στην Ελλάδα δεν θα έρθει, αλλά υπάρχει πάντα το Amazon που θα το έχει λογικά σε νορμάλ τιμή. Στη Γερμανία το Google Store το έχει στα 340€ οπότε δεν νομίζω το Amazon.de να το έχει πολύ πιο ακριβό.

Κατά τα άλλα γίνονται συγκρίσεις ανάμεσα σε μια συσκευή Pixel με το άριστο software, υποστήριξη με τα πιο γρήγορα update και την κορυφαία κάμερα με φτηνιάρικες κινεζοσυσκευές.

Ναι γίνονται συγκρίσεις, μπορείς να φανταστείς γιατί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Kyro είπε

Ωραία χαρακτηριστικά αλλά με 350$ δεν το λες budget.

Αν ήταν μέχρι 200 πιστεύω τότε θα μπορούσες να το πεις.

Με wpp δεν το λες budget το λες low range 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, asterios210 είπε

Έχει 3-4 χρόνια που χρησιμοποιεί το ίδιο module απο Sony. Ας βάλει κάποιο καλύτερο - μεταγενέστερο, με μεγαλύτερο αισθητήρα να κάνει πλάκα στους υπόλοιπους. Αυτό εννοώ 

Αν το έκανε αυτό θα βλέπαμε τρέλα πράματα πιστεύω ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, nikman74 είπε

Ναι γίνονται συγκρίσεις, μπορείς να φανταστείς γιατί?

Γιατί πολλοί δεν έχουν χρησιμοποιήσει ποτέ Pixel και δεν γνωρίζουν την εμπειρία χρήσης και την ποιότητά του και ίσως πιστεύουν ότι το να πατάς 2-3 φορές το δάχτυλο στην οθόνη για να ξεκλειδώσει το κινητό είναι φυσιολογικό.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την παραδοσιακά τραγική αυτονομία μπορεί και να την παρεκαμπτα, αλλά εν ετει 2020 να γυρισω στον καρκίνο του δακτυλικου στην πλάτη όχι...Κι ας λιγουρευομαι πραγματικά τις διαστάσεις του.

Poco f2 περιμένοντας τις vanilla custom rom.

Επεξ/σία από Bil79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/8/2020 στις 5:55 ΜΜ, JcD είπε

Γελάτε όσο θέλετε, προτιμώ τις 4 κάμερες και 5άρα μπαταρία με 250 ευρώ από μονή κάμερα και 3άρα μπαταρία με 350.!

Κοιτά για να ξέρεις 2 πραγματάκια και να μην είσαι πάντα το θύμα, φιλικά λοιπόν σου λέω πως οι πολλές κάμερες δεν λένε απαραίτητα κάτι.

σιγουρα είναι ωραίο να έχεις μια κάμερα  με ευρυγώνιο  φακό, και ίσως με οπτικό ζουμ x5 ας πούμε. Αλλά και πάλι και στις 2 περιπτώσεις κάτι άλλο θυσιάζεις. Πχ ποιότητα εικόνας σίγουρα η φακού.

την στιγμή λοιπόν που σχεδόν όλοι οι καλοί φακοί πλέον είναι τουλάχιστον σε κάποιες μοίρες πχ 45 στάνταρ είναι ζήτημα αν θα χρειαστείς ποτέ τον φακό που σου κάνει ασπρόμαυρη της φωτογραφία γιατί μπορείς και με ένα φίλτρο να το κανείς η το optical zoom, γιατί δεν είσαι επαγγελματίας φωτογράφος και αν είσαι σίγουρα έχεις μια dslr στο σπίτι.

οποτε σε αυτά τα χρήματα αυτοί οι φακοί είναι απλά για να υπάρχουν τίποτα παραπάνω. Διαφορά βλέπεις σε αυτούς τους φακούς σε κινητά 750+ πάνω.

οσο για την μπαταρία να ξέρεις σημασία παίζει και ο επεξεργαστής και το λογισμικό σίγουρα και τα mah, τώρα εσυ αν πιστεύεις ότι οι exynos, mediatek επεξεργαστές ( πλην του A71)έχουν καλύτερη διαχείρηση ενέργειας από της Qualcomm μάλλον πρέπει να διαβάσεις πολλά πράγματα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...