Προς το περιεχόμενο

Google Pixel 4A: Το budget smartphone της Google ανακοινώθηκε


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, fanourisfz6 είπε

ενω εσυ θα αγορασεις αμερικανικο κινητο χχαχχαχα φτιαγμενο στην κινα και οι μισοι ντεβελοπερ ειναι κινεζοι οτι ναναι να ξερεις η xiaomi εχει την μεγαλυτερη κοινοτητα  στον κοσμο που αυτη φτιαχνει τα περισσοτερα προγγραματα για ολα τα κινητα της που ειναι απιστευτος αριθμος συσκευων και οχι μια συσκευη καθε χρονο. https://fortune.com/global500/

ψαξε να βρεις πιος ειναι ταλιμπαν τωρα σου επιστρεφω την δηλωση σου  οτι ναναι

Και Αμερικάνικα θα αγοράζω και κινέζικα θα αγοράζω (Oneplus) και Γιαπωνέζικα θα αγοράζω και Κορεάτικα θα αγοράζω. Δεν σου πέφτει λόγος. Xiaomi και miui δεν θα αγοράζω όμως. Παίξε τώρα με το κινέζικο κουβαδάκι σου και παράτα μας στην ησυχία μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 202
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Fulgore είπε

Καλα ηρεμισε λιγο μαστορα. Το XZ1 εχεις με τον Snap835 και μολις 4GB ram. Να σου θυμισω δε οτι εχεις μια απο τις τελευταιες Android snapdragon ναυαρχιδες που πηραν μολις 1μεγαλο update? Να υ ποθεσω οτι το αγορασες και στα 199 ή 250ευρω οταν τα ξεπουλαγανε?

Ηρεμος είμαι...229€ σε προσφορά τον Νοέμβριο του 2018, είχε κυκλοφορήσει τον Αύγουστο-Σεπτέμβριο του 2017 στα 700€, όπως πάντα υπερκοστολογημένο όπως όλες οι συσκευές της Sony.Πάνω απο 300-350€ δεν θα έδινα για αυτό το κινητό.Κάποιοι το πήραν στα 400€.Είμαι απο αυτούς που δεν θέλουν να δώσουν πολλά για κινητό και ας μπορώ.

Οταν όμως το πήρα σε αυτά τα χρήματα ότι και να έπαιρνα θα ήταν κατώτερο.

Και ναι, σε σχέση ακόμα και με τα τωρινά κινητά που έχουν Snapdragon πχ 665,720,730 είναι ανώτερο.Η Ram φτάνει και περισσεύει γιατί είναι σαν stock android.Η Sony έχει καλή διαχείριση μνήμης, δεν κλείνει εφαρμογές στο background, όπως τα Xiaomi, με δεσμευμένα τα 40/64 Gb εσωτερικού αποθηκευτικού χώρου και 160 εφαρμογές λειτουργεί σαν άδειο.

Το οτι η Sony δεν έδωσε android 10 απογοήτευσε, η μόνη δικαιολογία είναι πως όταν το κυκλοφόρησε με android 8 θα μπορούσε να το βγάλει με την 7 και να έλεγε σας έδωσα 8+9.

Φυσικά έχει κάποια μειονεκτήματα όπως πχ δεν παίρνει Gcam, και δεν έχει OIS κάτι που λείπει απο πολλά ακριβά κινητά, όμως αυτά που προσφέρει υπερτερούν σε σχέση με αυτά που του λείπουν, θύρα ακουστικών και αναλογία οθόνης 16:9 που πλέον δεν υπάρχει.

Καλύτερα περσινή η προπέρσινη ναυαρχίδα, παρά τα φθηνά κινητά του 2020.

Πχ έχει βγεί το P40 , παίρνεις τώρα το P30/Pro πιο φθηνά.Η το S10 lite που βγήκε πρόσφατα σε προσφορά στα 429 απο επώνυμη αλυσίδα.Η το Mate 20 Pro που επίσης βγήκε σε προσφορά στα 450€ επίσης απο επώνυμη αλυσίδα.Η το Honor 20 Pro που δυστυχώς είναι απο τα κινητά που έχει ανέβει η τιμή τους.Ακόμα και το Realme X2 Pro είναι πολύ καλό.Ολα αυτά είναι πολύ καλά κινητά, κρατούν 2-3 χρόνια άνετα.Κάτι Xiaomi των 150-250€ δεν έχουν την ίδια αντοχή στον χρόνο ούτε την ίδια ποιότητα οθόνης ούτε καλές κάμερες κλπ.

Αν είναι να δώσω 800€+ πάω σε iPhone για το software support 4+ χρόνια, το smooth λειτουργικό και τα καλύτερα cpu+gpu.Δεν ξέρω όμως αν θα άντεχα το "κλειστό" IOS.

Εσύ ποιό κινητό έχεις;

Σε κάλυψα;

 

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Ηρεμος είμαι...229€ σε προσφορά τον Νοέμβριο του 2018, είχε κυκλοφορήσει τον Αύγουστο-Σεπτέμβριο του 2017 στα 700€, όπως πάντα υπερκοστολογημένο όπως όλες οι συσκευές της Sony.Πάνω απο 300-350€ δεν θα έδινα για αυτό το κινητό.Κάποιοι το πήραν στα 400€.Είμαι απο αυτούς που δεν θέλουν να δώσουν πολλά για κινητό και ας μπορώ.

Αν είναι να δώσω 800€+ πάω σε iPhone για το software support 4+ χρόνια, το smooth λειτουργικό και τα καλύτερα cpu+gpu.Δεν ξέρω όμως αν θα άντεχα το "κλειστό" IOS.

Ε κλασσικα πραγματα. Δεν καταλαβαινω ομως που κολλαει αυτο στην περιπτωση του Pixel. 

Οσο για το τι κινητο εχω εγω προς το παρον,ειναι αυτο που αναφερεις στο τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/8/2020 στις 10:32 ΠΜ, Dimitra_93 είπε

Ξέρουμε αν θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα; Στο site της google δεν δίνει την επιλογή για αποστολή στη χώρα μας.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι το πλαστικό και η μικρή μπαταρία. Η κάμερα αν και μονη είδα πως είναι αρκετά αξιόλογη.

υπαρχουν πολλες εναλακτικες.... και καλητερες λυσεις! αρκει να σε καθοδηγησει ο σωστος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Στις 4/8/2020 στις 10:32 ΠΜ, Dimitra_93 είπε

Ξέρουμε αν θα κυκλοφορήσει στην Ελλάδα; Στο site της google δεν δίνει την επιλογή για αποστολή στη χώρα μας.

Το μόνο που με προβληματίζει είναι το πλαστικό και η μικρή μπαταρία. Η κάμερα αν και μονη είδα πως είναι αρκετά αξιόλογη.

Ελλαδα και να κυκλοφορησει θα ειναι πανακριβο.Επειδη τη ψαχνω και γω η το παραγγελνεις τωρα απο αμαζον αμερικη με τελωνιο βγαινει στα 400ε η περιμενεις μεχρι 10-15 οκρωμβρη που θα βγει Γερμανια Αγγλια και το παραγγελνεις απο εκει αλλα ποιος ξερει τι θα παιξει τοτε και ποσο θα καθυστερησει εκ νεου να ερθει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...