Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή ταπετσαρίας οροφής αυτοκινήτου.


Green Dragon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 λεπτά πριν, Green Dragon είπε

Στο autoperfect, μου είπαν άλλη διαδικασία. Το πας, ξηλώνουν ύφασμα και αφρολέξ, περνάνε μονωτική και αντισκωριακή στρώση. Το παίρνεις και το ξαναπάς μετά από 5 μέρες να έχει στεγνώσει. Σου περνάνε καινούργιο ουρανό και είσαι οκ. 120+ΦΠΑ.

Μου έκανε εντύπωση η διαδικασία που ακολουθεί και όταν του είπα ότι οι άλλοι το κάνουν αυθημερόν γέλασε. Και για εγγύηση γραπτή 2-5 χρόνια που δίνουν οι άλλοι,δεν είπε τίποτα. 

Πάντως έχει πολλές αξιολογήσεις στο Google, με εξαιρετικά σχόλια.

Μπερδεύτηκα.

Απ' οτι θυμάμαι γιατι είχα αλλαξει την ταπετσαρία το 2017, είχε κρατήσει το αυτοκίνητο 2 με 3 μέρες πάντως απο ποιότητα είναι σαν εργοστασιακο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Passat  του 2006 κρέμασε ο ουρανός στα 10 χρόνια - αλλάξαμε στην PanCar στο Γαλάτσι (120€+ΦΠΑ - απόχρωση όχι ακριβώς της εργοστασίακής - το αμάξι έμεινε μέσα 1 μέρα - δεν είμαι και πολύ ευχαριστημένος γιατί δεν κούμπωσαν καλα πλαφονιέρες κλπ. ).

Πριν μια εβδομάδα άλλαξα στο Polo μου του 2010 (10 χρόνια και αυτό) στον Antoniou στο Πολύγωνο. Καλύτερη ποιότητα είδα από του Passat. Πετύχαμε καλή απόχρωση. Μου έδωσαν τα παιδιά την επιλογή να μου ξηλώσουν τον ουρανό και να κρατήσω το αμάξι γιατί το χρειαζόμουν. Πήγα την επόμενη μέρα και μου τον κούμπωσαν πάλι και μου είπαν ότι για 3 μέρες καλό είναι να μην γίνουν αγγίγματα στον ουρανό μέχρι να στερεοποιηθεί εντελώς η κόλλα. 150+ΦΠΑ. 

Επεξ/σία από mouxaxa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά την αλλαγή οροφής, το σαλόνι μυρίζει μέσα; κόλλες ή άλλα υλικά; δεν μου αρέσει η ιδέα να αναπνέω κάτι που μπορεί να είναι βλαβερό, ειδικά με την ζέστη και το ac ανοιχτό αλλά κλειστά παράθυρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Green Dragon είπε

Γειά χαρά σας!

Σε golf του 2008, άρχισε πριν λίγο καιρό να ξηλώνεται η ταπετσαρία στην οροφή του αυτοκινήτου. Τώρα κοντεύει να φύγει όλο.Το περίεργο είναι ότι το ίδιο ακριβώς αμάξι έχει φίλη μας και η ταπετσαρία της οροφής είναι ετοιμόρροπη.

Προφανώς ψάχνουμε ταπετσέρη αυτοκινήτων. Ξέρετε τι παίζει από ταπετσαρίες, υφάσματα, τιμές ή ότι άλλο νομίζετε που μπορεί να είναι χρήσιμο να ξέρω.

Και φυσικά αν έχετε κάποιο καλό μάστορα και τίμιο, να τα αναλάβει. Περιοχή Χαλάνδρι, Χολαργό, Αγία Παρασκευή. Αλλά και πιο μακριά να είναι, δεν έχουμε πρόβλημα. Αρκεί να είναι σωστός.

 

https://www.vrisko.gr/details/d6cka3152e3h7c_e1h7h14bk3dbi_d2h

https://www.xo.gr/profile/georgopoulos-tapetsaries-aftokiniton-peristeri/el/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρίξε μια ματιά και εδώ( αν πιάνουν τα χέρια σου και θέλεις να ασχοληθείς) :

εγώ το έκανα μόνος μου (πριν 3 χρόνια) σε peugeot 307 2001 και έγινε καινούριο..... χωρίς κανένα πρόβλημα έως τώρα....

έχω φίλο λαμαρινά που μου ξήλωσε τον ουρανό .........  

Επεξ/σία από procostas1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρωτα εδω σε αυτον https://www.vrisko.gr/details/3a1hcb1fd55fdd65075b4i4c_d4564a2 την κανει την δουλεια χρονια και δεν θα δει ψεμματα, αν μιλησεις το κανονιζεις και πιο φθηνα απο οτι γραφτηκε εδω

Επεξ/σία από Lacepo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, procostas1 said:

ρίξε μια ματιά και εδώ( αν πιάνουν τα χέρια σου και θέλεις να ασχοληθείς) :

εγώ το έκανα μόνος μου (πριν 3 χρόνια) σε peugeot 307 2001 και έγινε καινούριο..... χωρίς κανένα πρόβλημα έως τώρα....

έχω φίλο λαμαρινά που μου ξήλωσε τον ουρανό .........  

συμφωνώ, ακόμα και το ξήλωμα του ουρανού δεν είναι δύσκολο

το καλό είναι ότι μπορείς να αναζητήσεις με την άνεσή σου τα υλικά (ταπετσαρία κλπ) που θα χρησιμοποιήσεις
και να μην περιοριστείς στη γκάμα (πχ απόχρωση) που θα τύχει να έχει ο ένας ταπετσέρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.facebook.com/autoperfectgr

Άλλαξε ο ξάδερφος μου πριν καναδυο χρόνια.Μια μέρα έκανε αν θυμάμαι άλλα δεν κράτησε το αμάξι.Το γδύσανε σε μερικά λεπτά και την επομένη πήγε και του το είχαν έτοιμο.Από λεφτά δεν θυμάμαι αν πάρεις τηλέφωνο φαντάζομαι θα σου πούνε.Επειδή έγραψες Χαλάνδρι πιστεύω σε βολεύει κιόλας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, paylidis είπε

Ξερω ότι ειναι καλος ο ρελλας στην κηφισια. Προσωπικά για κολωνάκια που ειχαν το ίδιο θέμα είχα πάει σε άλλον καθως ειχε διαφορά τιμής 20€, αυτος που πηγα ήταν στο ν ηρακλειο αριστερα απο εκει που τελειωνει η πλαπουτα προς ηρακλειο. Τιμες για ουρανό ξερω ότι κυμαινονται απο 80-120 αναλογα το αμαξι (+φπα παντα)

εκει εχω παει και εγω το δικο μου εμεινα ευχαριστημενος (πλαπουτα)

απλα μυριζε αρκετα για περιπου 10 μερες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το αλλάξεις σε εξουσιοδοτημένο σέρβις δεν το σκευτεσαι; Golf plus του 2006, ξεκίνησε γύρω από την θήκη γυαλιών το 2012, και έφτασε μέχρι την πλαφονιέρα στην μέση. Δεν ενοχλούσε, δεν θα προχωρούσε παραπάνω, αλλά το έφτιαξα.

Αλλάζει ολόκληρο το εξάρτημα της οροφής. Ακριβώς το ίδιο το αρχικό ήρθε. Η αλλαγή έγινε σε 2-3 ώρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι αυτό σωστό

αρκεί να υπάρχει ως ανταλλακτικό (λογικά υπάρχει κατόπιν παραγγελίας)
και με το ανάλογο κόστος εργασία-τοποθέτηση (φαντάζομαι 5-6 κατοστάρικα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, dim712 είπε

Autoperfect στο χαλανδρι είχα αλλαξει ταπετσαρια ουρανου σε golf 2010  120+φπα

Ενα ψηφο και απο μενα.

Στο παρελθόν μου είχε κανει καλη δουλεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, petasis είπε

Να το αλλάξεις σε εξουσιοδοτημένο σέρβις δεν το σκευτεσαι; Golf plus του 2006, ξεκίνησε γύρω από την θήκη γυαλιών το 2012, και έφτασε μέχρι την πλαφονιέρα στην μέση. Δεν ενοχλούσε, δεν θα προχωρούσε παραπάνω, αλλά το έφτιαξα.

Αλλάζει ολόκληρο το εξάρτημα της οροφής. Ακριβώς το ίδιο το αρχικό ήρθε. Η αλλαγή έγινε σε 2-3 ώρες.

 

42 λεπτά πριν, KoreanW είπε

κι αυτό σωστό

αρκεί να υπάρχει ως ανταλλακτικό (λογικά υπάρχει κατόπιν παραγγελίας)
και με το ανάλογο κόστος εργασία-τοποθέτηση (φαντάζομαι 5-6 κατοστάρικα)

Η αλήθεια είναι ότι δεν το σκέφτομαι καν.

Υπολογίζω ότι το κόστος θα είναι τριπλάσιο και δεν θέλω να διαθέσω τόσα χρήματα.

Πιστεύω ότι σε ταπετσέρη αυτοκινήτων, που κάνει αυτή τη δουλειά σε εκατοντάδες αυτοκίνητα, είναι καλύτερα. Το autoperfect μου φαίνεται καλή λύση και με βολεύει που είναι κοντά μου. Έχει και πολύ καλές αξιολογήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...