Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή ταπετσαρίας οροφής αυτοκινήτου.


Green Dragon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, blackraven είπε

Είναι ένας έμμεσος τρόπος να του πείς πως δεν καίγεσαι για απόδειξη και εννοείται θα τον πληρώσεις μετρητά στο χέρι.

Αυτό εντομεταξύ είναι η μέγιστη απάτη γιατι με τα "μαύρα" στο χέρι δεν γλιτώνει μόνο την απόδοση ΦΠΑ αλλά και οτι είναι μη φορολογίσιμα. Αρα ας αφαιρέσει και την φορολογία του από το ποσό άνευ ΦΠΑ. "Μαύρο στον Μαυρογιαλούρο" πάντως ρίχνω εγώ σε όσους μου λένε τιμή ΦΠΑ χωρίς να έχω ζητήσει τιμολόγιο και τρώνε και "δώσιμο" όπου μπορούν να πάρουν reviews.

Επεξ/σία από Exorgistis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Just now, Green Dragon said:

Η αλήθεια είναι ότι δεν το σκέφτομαι καν.

Υπολογίζω ότι το κόστος θα είναι τριπλάσιο και δεν θέλω να διαθέσω τόσα χρήματα.

Πιστεύω ότι σε ταπετσέρη αυτοκινήτων, που κάνει αυτή τη δουλειά σε εκατοντάδες αυτοκίνητα, είναι καλύτερα. Το autoperfect μου φαίνεται καλή λύση και με βολεύει που είναι κοντά μου. Έχει και πολύ καλές αξιολογήσεις.

η δική μου γνώμη είναι ότι είναι θέμα κόστους

το τέλειο είναι το αυθεντικό ανταλλακτικό, κοστίζει όπως είπα 5-6 κατοστάρικα (κανά κατοστάρικο κάτω αν κάνεις τη δουλειά μόνος σου)

η φτηνότερη λύση είναι ο ταπετσέρης:
ό,τι και να λέμε, τέλεια εφαρμογή και απόχρωση δε θα πετύχει,
αλλά στην καλύτερη περίπτωση θα κάνει μια καλή εφαρμογή και ιδανικά θα βρει μια κοντινή απόχρωση

θέμα κόστους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέμα κόστους είναι σίγουρα. Αυτός είναι και ο λόγος που δεν σκέφτομαι εξουσιοδοτημένο.

Από εκεί και πέρα ο στόχος είναι ένας καλός μάστορας. Εκεί βοηθάνε οι μαρτυρίες ανθρώπων μέσα εδώ και φυσικά οι αξιολογήσεις που έχουν στη Google.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Exorgistis είπε

Αυτό εντομεταξύ είναι η μέγιστη απάτη γιατι με τα "μαύρα" στο χέρι δεν γλιτώνει μόνο την απόδοση ΦΠΑ αλλά και οτι είναι μη φορολογίσιμα. Αρα ας αφαιρέσει και την φορολογία του από το ποσό άνευ ΦΠΑ. "Μαύρο στον Μαυρογιαλούρο" πάντως ρίχνω εγώ σε όσους μου λένε τιμή ΦΠΑ χωρίς να έχω ζητήσει τιμολόγιο και τρώνε και "δώσιμο" όπου μπορούν να πάρουν reviews.

Η απατεωνια σε αυτο ειναι οτι εσυ γλιτωνεις το ΦΠΑ αυτος το φορο. καπου 24% εκαστος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Green Dragon είπε

Η αλήθεια είναι ότι δεν το σκέφτομαι καν.

Υπολογίζω ότι το κόστος θα είναι τριπλάσιο και δεν θέλω να διαθέσω τόσα χρήματα.

Πιστεύω ότι σε ταπετσέρη αυτοκινήτων, που κάνει αυτή τη δουλειά σε εκατοντάδες αυτοκίνητα, είναι καλύτερα. Το autoperfect μου φαίνεται καλή λύση και με βολεύει που είναι κοντά μου. Έχει και πολύ καλές αξιολογήσεις.

Τα μαγαζια που σου εστειλα κανουν καλη δουλεια και σιγουρα θα εχουν καλυτερη τιμη απο το autoperfect! Να ξερεις βορεια προαστια σηνηθως ειναι πιο ακριβα..!

https://goo.gl/maps/tkHJvDWzxNJiwG4WA

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/8/2020 στις 1:12 ΜΜ, Green Dragon είπε

Στο autoperfect, μου είπαν άλλη διαδικασία. Το πας, ξηλώνουν ύφασμα και αφρολέξ, περνάνε μονωτική και αντισκωριακή στρώση. Το παίρνεις και το ξαναπάς μετά από 5 μέρες να έχει στεγνώσει. Σου περνάνε καινούργιο ουρανό και είσαι οκ. 120+ΦΠΑ.

 

Να περάσει μόνωση/αντισκωριακο που στο μέταλλο της οροφης? Χλωμό.. κ μετά βλέπω κ στους άλλους είπε αυθημερόν?

________

Δεν κρατάνε αυτές οι κόλλες που βάζουν τα εργοστάσια για τέτοιες θερμοκρασιες..αλλοι έχουν βουλωμενες υδροροες κ γεμίζει υγρασια  κ τέλος άλλοι τα χουν σε  γκαραζ κ κρατάνε περισσοτεροTemperature%20chart.jpg

Επεξ/σία από kage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, kage είπε

Να περάσει μόνωση/αντισκωριακο που στο μέταλλο της οροφης? Χλωμό.. κ μετά βλέπω κ στους άλλους είπε αυθημερόν?

Και μένα @kage δεν μου κολλάει αυτό. Αυτό που θεωρώ πιο πιθανό, είναι ότι σου ξηλώνει την ταπετσαρία και το αφρολέξ και σου λέει να κανονίσουμε μετά από 4-5 μέρες να το φέρεις για τοποθέτηση.

Έτσι μπορεί να εξυπηρετήσει περισσότερα αυτοκίνητα και παράλληλα σε δεσμεύει και σε φέρνει όταν έχει χρόνο.

Πώς αλλιώς να το εξηγήσω;;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα μπορούσε κάποιος να μου προτείνει έστω και με π.μ. ύστερα και από δική του εμπειρία κάποιο ταπετσέρη στα Νότια Προάστια που να κάνει καλή δουλειά; (Παλαιό Φάληρο, Νέα Σμύρνη, Καλλιθέα πιο πολύ).

Επεξ/σία από Cosmonaut21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...