Προς το περιεχόμενο

Περι Κωτσοβολος ο λογος


verylife78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, verylife78 είπε

για να βλεπουμε οτι ως καταναλωτες ειμαστε ερμαια των εταιρειων ... απλα κουταβακια

νομιζω οτι σαν αναφορα καλα εκανες αλλα τωρα να καθεσαι και να λες οτι ειμαστε κοτες και κουταβια ενα θεμα που ανοιξες το εκανες απο μονος σου κουλομπαχατα.....

 εσυ πιστευεις οτι το εκαναν με προθεση για να μη σου δωσουν αυτο που παρηγγειλες ????? 

  • Like 5
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ts και μόνο που διάβασα τις απαντήσεις σου μου ανέβηκαν οι παλμοί. Έτσι όπως γράφεις νομίζω ότι σε έχω απέναντι μου και φωνάζεις. Εγώ βλέπω ότι έγινε το εξης;: Έγινε λάθος στο σύστημα του Κωτσόβολου και σου έβγαλε πολύ καλή τιμή σε κάτι που ήθελες. Ο Κωτσόβολος είδε το λάθος πριν σου στείλει την παραγγελία και στην ακύρωσε. Και εσύ τώρα τα έχεις πάρει κρανίο γιατί δεν σου κάνουν το χατηρι και σου φταίμε όλοι.

  • Like 5
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, zx1234r είπε

Ο Κωτσόβολος είδε το λάθος πριν σου στείλει την παραγγελία και στην ακύρωσε.

Η τιμή σωστή ήταν. Ο Κώτσος είχε βγάλει σε προσφορά τελευταία κομμάτια γιατί δεν πρόκειται να τα ξαναφέρει.

 https://www.lagonika.gr/prosfores/hp-652-tri-color-f6v24ae-social-media-snapshots-10x13cm/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιλαμε η νεολαια τετοια μο...κλαψα δεν υπαρχει.

Προχωρησε τη ζωη σου, οτι εγινε εγινε. Αν ημουν στη θεση σου και το ειχα πληρωσει παλι στα @@ δε καθομαι να ασχοληθω ημαρτον. Ισως με κατι αλλο εισαι χαλασμενος τελευταια και προσπαθεις να μετατοπισεις το προβλημα αλλου.

Δεν αξιζει το θεμα ουτε τα kb στο δισκο που υπαρχει η σελιδα

Επεξ/σία από geont
  • Like 12
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, geont είπε

Μιλαμε η νεολαια τετοια μο...κλαψα δεν υπαρχει.

Προχωρησε τη ζωη σου, οτι εγινε εγινε. Αν ημουν στη θεση σου και το ειχα πληρωσει παλι στα @@ δε καθομαι να ασχοληθω ημαρτον. Ισως με κατι αλλο εισαι χαλασμενος τελευταια και προσπαθεις να μετατοπισεις το προβλημα αλλου.

Δεν αξιζει το θεμα ουτε τα kb στο δισκο που υπαρχει η σελιδα

+++

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, verylife78 είπε
 

πηρα 2 με 11,94 τι ποιο φθηνο μου λες;

και πραγματικα πιστευεις οτι σε αυτες τις αλυσιδες ή και σε οποιοδηποτε μαγαζι υπαρχει υπαλληλος που περναει χειροκινητα τις παραγγελιες και αφαιρει απο το διαθεσιμο-αποθηκη !!!

τι αλλο θα ακουσω...

τι σημαινει δεν μπορει να μου τα δωσει; τα ειχε; αν πηγαινα στο καταστημα θα τα επαιρνα, αφου υπηρχαν διαθεσιμα σε καταστηματα εκτος της πολης μου;;;
ας μου στειλει τα σκετα στην τιμη που πληρωσα εγω την προσφορα και ας χασει αυτος οχι εγω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτό με το Κωτσόβολο τελευταία είναι σιγουρακι...

Είχα πάρει την προσφορά με τα πλυντήρια Morris στη μισή τιμή από την ιστοσελίδα του Κωτσόβολου με άμεση διαθεσιμότητα στο προϊόν...
...μετά από 15 μέρες με πήρε μια κοπέλα να μου πει ότι δεν έχουν διαθεσιμότητα και να μου κάνουν κάποια αντιπρόταση...

ε με τα πολλά μιας και χρειαζόμουν τη συσκευή βρήκα μια στη σελίδα τους που αν μου κάνανε έκπτωση 50% θα την έπαιρνα στην τιμή που είχα κάνει την παραγγελία του Morris και το κλείσαμε το deal.

Μου δώσανε κι το κουπονακι των 50ευρω πήρα αλλά 2 πραγματάκια που ήθελα κι έτσι η ζωή μου συνεχίστηκε!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, verylife78 είπε

οχι ρε φιλε δεν λεω κατι τετοιο...απλα ψαχνω μια συμβουλη, γιατι εγω κοροιδο δεν γουσταρω να ειμαι.

Τι παω αλλου; Ξαναλεω αν τα ειχα πληρωσει τι θα γινοταν;;;;

και γιατι να παω αλλου; Αν δεν υπηρχαν αλλου τι θα ελεγες; Ασε που στην τιμη που τα βρηκα δεν υπαρχουν αλλου

αν είχες πληρώσει θα σου γινόταν επιστροφή (προφανώς)
το καλύτερο που εχεις να κάνεις πανε αλλού και μην ξανά πάρεις κατι απο αυτους και τελος χαμένοι θα βγουν και εσυ θα εχεις την ψυχολογία σου ήρεμη (πίστεψε με χαμένη ψυχολογία δεν γυρναει και αργότερα την πληρώνεις πολυ πολύ αδρα και σε χρήμα και σε ηγεια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο πράγμα έγινε τις προάλλες στον κωτσόβολο και με τα powerbank της samsung στα 11 €. Παράγγειλα και με παίρνουν μετά απο 4-5 μέρες και καλά πως δεν υπάρχει διαθεσιμότητα. Μπαίνω στο site υπήρχαν μια χαρά στα 29 € αν θυμάμαι καλά. Δεν ασχολήθηκα ποτέ να πάρω πίσω να μιλήσω για διαθεσιμότητες και γιατί δεν μου έστειλαν κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, dkstopo είπε

η παρακάτω συνομιλία μέσω messenger ειναι δική μου, διαβάστε και θα καταλάβετε, δώστε λιγη προσοχή στις ημερομηνίες 

Document1.pdf 117 kB · 4 downloads

Ρε συ άνθρωπος είναι ή τυποποιημένα μηνύματα που στέλνει υπολογιστής? Αν δεν ξέρεις εσύ "να κοινοποιηθεί στο αρμόδιο τμήμα" για να απαντήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω έκανα παραγγελία των Μάιο τα ακουστικά Sennheiser BT 4.40, που τα ειχε σε προσφορά στα 69ε αν θυμάμαι καλα. 

 

Μετά απο κανα δυο ήμερες με πηραν τηλ και μου ειπαν: Δεν υπάρχει απόθεμα και δε πρόκειται να ξαναστοκάρουν. Παράλληλα, τα ακουστικά αφαιρέθηκαν από το σαιτ. 

 

Μετά από μερικες ημερες ψάχνοντας για τα ακουστικά αλλού, τα ξαναβρήκα στον κωτσοβολο, αν θυμάμαι καλα και σε χαμηλότερη τιμή, με παράδοση σε 2 κατάστηματα. Τους πήρα τηλ να ρωτήσω αν όντως υπάρχουν και μου ειπαν το ίδιο, "δεν υπάρχουν και ούτε θα ξαναφέρουν" και ότι λογικά αυτά που ξαναμπηκαν στο σαιτ είναι εκθεσιακά κομμάτια που μείνανε. 

3 μηνες μετα υπάρχουν ακόμα στο σαιτ... 

Screenshot_20200804_210221_com.opera.browser.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει κατάρρευση των συστημάτων του Κωτσόβολου που οδηγεί σε καταστάσεις απείρου κάλλους.

 

Επεξ/σία από Bomber-21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, verylife78 είπε

δεν ειναι η πρωτη δυσκολια...ειναι οτι σου λενε οτι υπαρχουν βαζεις παραγγελια, σου στελνουν οτι η παραγγελια ειναι ετοιμη για αποστολη και τι??? μετα δεν υπαρχουν

Πολυ large μου γινατε ξαφνικα!!!! Εχω διαβασει αλλα και αλλα εδω μεσα για μικρα μαγαζια που τους βγαζετε την ψυχη γιατι εγινε κατι απλο, και τι τωρα στον μεγαλο κοτες;

Τα ειχαν, ναι! τα παραγγειλα Ναι!! οφειλουν να μου τα στειλουν, αφουν ηταν διαθεσιμα και με διαβαιβεωσαν οτι η παραγγελια ειναι ετοιμη για αποστολη, ναι !!! αρα τι λεμε;

Πόσο βαρετή πρέπει να είναι η ζωή σου για να ασχολείσαι με τέτοια και μάλιστα να ανοίγεις και θέμα σε forum.

  • Like 5
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι μόνο θετική εμπειρία έχω από Κωτσόβολο. Πριν 2 χρόνια, διαφήμιζε κλιματιστικό, πήγα στο κατάστημα. Άλλη τιμή στο κατάστημα, άλλη στην διαφήμιση. Δικαιολογία, τιμή στην διαφήμιση για online παραγγελία. Μόλις είπα εγώ φεύγω, στο πεζοδρόμιο βγήκαν να επιστρέψω πίσω. 🙂

Αλλά το καλύτερο ήταν που πήρα μια επαγωγική κουζίνα μετά την πρωτοχρονιά. Έκανε 900, είχε black friday 700 (βλακεία που δεν την αγόρασα τότε, αλλά η παλιά χάλασε τα Χριστούγεννα), τα βρήκαμε στα 800, μου έδωσαν και δωροεπιταγή. Την φέρνουν Παρασκευή πριν τα φώτα. Παίρνουν την παλιά (δωροεπιταγή 30 ευρώ για ανακύκλωση). Κοιτάζω του κουτί, χτυπημένο, σπασμένο το φελιζόλ. Τους το λέω, αλλά φυσικά δεν ασχολήθηκαν, την άφησαν και έφυγαν (ήταν κάποιο πρακτορείο). Μην τα πολυλογώ, όταν την σύνδεσα και την κοίταξα από μπροστά, είχε στραβώσει η γωνία από την ανοξείδωτη πρόσοψη του συρταριού κάτω από τον φούρνο.

Ζήτησα αντικατάσταση. Μου είπαν ότι παρέλαβα και την υπογραφή προσέχουμε που την βάζουμε και δεν έπρεπε να την συνδέσω, αλλά εγώ είπα ότι τους το είπα ότι ήταν χτυπημένη η συσκευασία. Έστειλα φωτογραφίες, και περίμενα, περίμενα... Πριν κλείσουν πήρα τηλέφωνο γιατί απάντηση δεν είχα, μου έλεγαν από Τρίτη μετά τα φώτα, εγώ έλεγα ότι δεν είχα κουζίνα να μαγειρέψω και τι θα τρώμε 5 μέρες, τελικά τα βρήκαμε στο να κρατήσω την χτυπημένη κουζίνα, και να μου επιστρέψουν 150 ευρώ μετρητά σε όποιο κατάστημα θέλω. Μαζί με τις δωροεπιταγές, έφτασε 280 ευρώ!

Ανανέωσα όλα τα κατσαρολικά, χύτρες, κατσαρόλες. Μπορεί και να περίσσεψαν και κάτι ψιλά...

Μπορεί να χρειαστεί να τσακωθείς λίγο, αλλά προσπαθούν να δώσουν λύσεις. Εκτός από την επέκταση εγγύησης (ΜΑΚΡΙΑ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...