Προς το περιεχόμενο

Περι Κωτσοβολος ο λογος


verylife78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα μου έκαναν πέρυσι τέτοιο καιρό τα ίδια με ένα πλυντήριο που ήταν από 550 ευρώ στα 320ε. Μετά από ενημερώσεις για ομαλή εξέλιξη παραγγελίας κτλ, μου είπαν 15 μέρες μετά ότι το προϊόν δεν ήταν διαθέσιμο και αν θέλω ένα άλλο παρόμοιο με 400ε. Αλλά είδα ότι τα χαρακτηριστικά ήταν χειρότερα και γενικά δεν γούσταρα. Πήρα και γω τηλ έκανα φασαρία, έλεγα ότι με κοροϊδεύει και με αφήσατε καλοκαίριατικο 20 μέρες χωρίς πλυντήριο και έδωσα ένα σορό λεφτά σε καθαριστηρια κτλ και ότι θα κάνω καταγγελία. Τελικά μετά από ένα μήνα χοντρικά, μου έστειλαν ακριβώς αυτό που είχα παραγγείλει στην τιμή που είχα κλείσει.. Άξιζε η αναμονή και στο σκρουτζ ήταν 420ε το φθηνότερο, και μαρεσει που δεν τους βγήκε η πουστια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η μηχανογράφηση του Κωτσόβολου είναι για κλάματα, ούτε το τελευταίο Σκρουτζομαγαζο τέτοιο μπάχαλο (είναι και Dixon, τρομάρα τους) κι όταν ο πελάτης εκνευριστεί τα ρίχνουν στους πωλητές. Γι αυτό μην κάνετε το ίδιο λάθος αλλά να ζητάτε τον προϊστάμενο   

Επεξ/σία από ignome4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δε μπορούμε να βάλουμε τάξη σε 5 ντουλάπια στην κουζίνα, έχετε την απάιτηση σε 80 αποθήκες του άλλου να δουλεύουν όλα ρολόι αλάνθαστα εννοείται αν και παρεμβάλλεται ανθρώπινος παράγοντας.

α. το προϊόν σου μπορεί να χτυπήθηκε πριν την αποστολή. β. κάποιος είχε ξεχάσει να το χαρακτηρίσει bad stock στην αποθήκη του μαγαζιού και όταν το ονλάιν το ζήτησε για αποστολή, έφαγε πόρτα από το μαγαζί γ. κάποιος έβαλε λάθος τιμή και έκοψαν τις σχετικές παραγγελίες.

Τα logistics είναι μεγάλη υπόθεση. Μπορεί ο προμηθευτής να έχει πει θα σου φέρω 10 πλυντήρια Χ σε ένα μήνα, ο retailer να τα βάλει διαθέσιμα για παραγγελία, οι πελάτες να τα παραγγείλουν, ο προμηθευτής να φάει άκυρο από το εργοστάσιο και με τη σειρά του το ρίχνει στον retailer, ο retailer σου έρχεται με αντιπρόταση, το τελευταίο που τους αρέσει είναι οι εκκρεμείς παραγγελίες σε μη διαθέσιμα στην αποθήκη προϊόντα.

Να προτιμάτε να αγοράζετε α. ότι υπάρχει στο μαγαζί β. ότι φαίνεται διαθέσιμο στις αποθήκες τους (αν είναι και παραπάνω από 1τμχ ακόμη καλύτερα) γ. ότι υπάρχει άμεσα διαθεσιμο στον προμηθευτή αν μπορείτε να βρείτε αυτήν την πληροφορία. 

Εχω εξυπηρετηθεί καλώς και κακώς από διάφορα μαγαζιά, καμιά φορά αρνητικά και θετικά στα ίδια μαγαζιά/eshops. Πίσω από 2-3 δικά μας κλικ ενεργοποιούνται δεκάδες μηχανισμοί και άνθρωποι, κάποιες φορές στραβώνει το πράγμα, τι να κάνουμε. shit happens.

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα το εξής θέμα είχαν βγάλει προσφορά κάποια περιφερειακά που έδινα δωροεπιταγή. Είπαν να αλλάξω mouse πήρα το g305 κ μου είπαν περίμενε θα σου έρθει και η δωροεπιταγή σε μνμ. Περιμένω 5 μέρες και τίποτα στέλνω μνμ μέσω του online που έχουν ότι ενώ η αγορά που είχα κάνει είχε και κάποια δωροεπιταγή αλλά δεν την παρέλαβα ακόμη και αυτόματα μου έρχεται μνμ στο κινητό κωδικός δωροεπιταγής. Εεε λοιπόν βλέπω έχει προσφορά και ένα keyboard που ήθελα να τσιμπήσω λεω ευκαιρία και με την δωροεπιταγή, παίρνω τηλ να δω που έχει διαθεσιμότητα και την πρώτη βδομάδα μου λενε δεν το έχουμε θεσσαλονίκη το στέλνουμε από Αθήνα στο χώρο σου με + 5 ευρώ κόστος λέω δεν μπορείτε να το στείλετε σε κατάστημα χώρις να χρεωθώ το κόστος και να το παραλάβω απο εκεί και μου λενε αυτό δεν γίνεται. Τελος πάντων το αφήνω λεω δεν το παίρνω δεν δίνω άλλα χαβαλέ λεφτά και την επόμενη βδομάδα όμως ξανα πήρα τηλ και μου είπαν οτι εν τέλη υπάρχει κλειστό και όχι εκθεσιακό  σε ένα κατάστημα αρκετά μακριά λεω οκ δεν πειράζει θ πάω. Πάω στο κατάστημα και είναι ένας έξυπνος τυπακος εκεί ο οποίος πάει να μου πασάρει ένα σκισμένο κουτί απο τη μία πλευρά. Του λέω σίγουρα είναι κλειστό αυτό γτ εγω λέω για κλειστό μίλησα και όχι για ανοιχτό μου λεει μα και αυτό κλειστό είναι, του λέω ρε φίλε με δουλεύεις λεω το είδα ότι είναι σκισμένο τι κλειστό μου λες και μετά μου λέει με υφάκι ε θες να παω να δω και μέσα τώρα μήπως έχω κλειστό. Εν τέλη είχε απο πίσω του ένα κλειστό το οποίο και μου το έδωσε και του λεω έχω και δωροεπιταγή προσπαθεί να την βάλει δεν μπαίνει φωνάζει μια άλλη υπάλληλο εκεί τπυ εξηγεί τι να κάνει και μου λέει με ύφος ωραία τώρα και τα υπόλοιπα λεφτά πότε θα τα δώσεις.

Γνώμη μου, αλλά με τέτοιο προσωπικό μακάρι να κλείσουν, οι πουθενάδες δε σέβονται τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 2 βδομάδες πήγα σε ένα κατάστημα κ ζήτησα ένα συγκεκριμένο κλιματιστικό, το δείχνω στον υπαλληλο, του το υπαγορευω, το κλείνει κ πάω κ το πληρώνω με μετρητά...βγαίνω από το κατάστημα και βλέπω στην απόδειξη οτι είχε βάλει άλλο μοντέλο...γυριζω, ζητάω επιστροφή χρημάτων κ μου λέει η τύπισσα ότι θα πρέπει να περιμένω μισή ώρα να φέρει χρήματα γιατί τόσα δεν έχει το ταμείο... Άρχισα φώναζα ότι με δουλεύει κλπ και μετά από 5 λεπτά τα πήρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου γιατί κάθεσαι και ασχολείσαι και χαλάς την ζαχαρένια σου και ταλαιπωρείσαι άδικα? Αγόρασε τα από skroutz πιθανόν φθηνότερα και τέλος. Ο κοτσος όπως και οι μεγάλες αλυσίδες έχουν αυτά τα προβλήματα και άλλα πολλά. Σπάνια βγάζουν κάποια πράγματα σε πραγματικές προσφορές οπότε αν σου κάτσει σου έκατσε. Εσύ στάθηκες άτυχος. Δεν χάλασε και ο κόσμος. Σιγά μην κάνεις μηνύσεις και καταγγελίες για κάτι τόσο απλό. Απλοποίησε την ζωή σου φίλε μου. Μια ζωή την έχουμε όπως λέει και το ομώνυμο άσμα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα, με βροχη...δεν υπαρχουν πιο φθηνα πουθενα !!!!

ηταν μια προσφορα και πηρα 2 κουτια tri-color με 11.94€, αν εκανε λαθος ο κωτσοβολος εμενα τι με νοιαζει;
Εδω καθομαστε και ασχολουμαστε με αλλα και αλλα θεματα που εγινε μια φορα, εδω μιλαμε οτι φαινεται που το κανει συστημα..
και οχι δεν χαλιεμαι ουτε τιποτα αλλο, απλα δεν γουσταρω να παιζουν στην πλατη μου ο κωτσοβολος και ο καθε...

και εγω μαγαζι και αν κανω ενα τετοιο λαθος θα σκιστω να εξυπηρετησω τον πελατη μου γιατι ειναι δικο μου λαθος, 

τεσπα, εγω μια συμβουλη ηθελα και οχι στυλ του τυπου, ελα μωρε και τι εγινε;; εγινε και οχι δεν χαλιεμαι, απλα οταν εχω χρονο ασχολουμε, αν δεν ειχα χρονο θα το ειχα κανει γαργαρα. οπως επισης και δεν μου περισευουν αλλα 8+μεταφορικα για να τα παρω απο αλλου

τελος

κοτσοβολος edit order.jpg

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, dkstopo είπε

η παρακάτω συνομιλία μέσω messenger ειναι δική μου, διαβάστε και θα καταλάβετε, δώστε λιγη προσοχή στις ημερομηνίες 

Document1.pdf 117 kB · 57 downloads

Γελοιοποιείσαι φίλε μου.

Μιλούσες με μποτάκι και νόμιζες μιλούσες με άνθρωπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, verylife78 είπε

καλημερα, με βροχη...δεν υπαρχουν πιο φθηνα πουθενα !!!!

ηταν μια προσφορα και πηρα 2 κουτια tri-color με 11.94€, αν εκανε λαθος ο κωτσοβολος εμενα τι με νοιαζει;
Εδω καθομαστε και ασχολουμαστε με αλλα και αλλα θεματα που εγινε μια φορα, εδω μιλαμε οτι φαινεται που το κανει συστημα..
και οχι δεν χαλιεμαι ουτε τιποτα αλλο, απλα δεν γουσταρω να παιζουν στην πλατη μου ο κωτσοβολος και ο καθε...

και εγω μαγαζι και αν κανω ενα τετοιο λαθος θα σκιστω να εξυπηρετησω τον πελατη μου γιατι ειναι δικο μου λαθος, 

τεσπα, εγω μια συμβουλη ηθελα και οχι στυλ του τυπου, ελα μωρε και τι εγινε;; εγινε και οχι δεν χαλιεμαι, απλα οταν εχω χρονο ασχολουμε, αν δεν ειχα χρονο θα το ειχα κανει γαργαρα. οπως επισης και δεν μου περισευουν αλλα 8+μεταφορικα για να τα παρω απο αλλου

τελος

κοτσοβολος edit order.jpg

Φίλε μου νομίζω πήρες κάμποσες συμβουλές,αλλά απ' ότι φαίνεται δεν ήταν αυτό που ήθελες να δεις.Αφού θες να προχωρήσεις σε καταγγελία κάντο. Αυτό που σου συνέβη είναι κάτι που έχει ξαναγίνει και θα ξαναγίνει,και στις αλυσίδες και στα μικρότερα καταστήματα. Συμβαίνει.

Εγώ θα συμφωνήσω με τους περισσότερους,μη χαλιέσαι με τέτοια πράγματα. Πες από μέσα σου ένα ασταδιάλα και προχώρα παρακάτω. Στείλε αν θες κι ένα ωραίο ευγενικό email στην επιχείρηση (γιατί καμιά φορά η ευγένεια κάνει θαύματα) με το παράπονό σου και μην ξαναψωνίσεις από εκεί. Εμείς να είμαστε καλά. Γνώμη μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγα μην κανω και καταγγελια...χαμενος απο χερι ειμαι απεναντι τους

Δεν χαλιεμαι... το γαμωτο ειναι, το πιο πιθανο σεναριο ειναι να τους γραψω κατι και τελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, verylife78 είπε

σιγα μην κανω και καταγγελια...χαμενος απο χερι ειμαι απεναντι τους

Δεν χαλιεμαι... το γαμωτο ειναι, το πιο πιθανο σεναριο ειναι να τους γραψω κατι και τελος

Αμήν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, verylife78 είπε

την εσβησα αλλα ουτως η αλλως για μαγαζι ειναι οποτε...το βρισκεις οπως και να εχει

και οχι δεν δεχομαι το γεγονος οτι τα πηραν αλλοι πριν απο εμενα...Οταν εβαλα παραγγελια ΥΠΗΡΧΑΝ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ, ξερεις τι σημαινει αυτο; οτι το βλεπω το περνω γιατι το εχεις... αμα το ειχα πληρωσει τι θα ειχε γινει.

Εδω μου εστειλαν μυνημα οτι "SMS στις 22 Ιουλιου η παραγγελια σας ειναι ετοιμη για αποστολη" πως ηταν ετοιμη αμα δεν τα ειχαν. Παλι λαθος;

Παίζει να μου το έχει κάνει ο Κώτσος, κανα δυο , τρεις φορές αυτό ! Σε καταλαβαίνω αλλά δεν θα κερδίσεις τίποτα πίστεψε με . Πας παρακάτω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γίνεται αυτό που έγινε στην περίπτωσή σου και ύστερα βλέπεις εδώ μέσα γραμμένο από πολλούς: ''Δεν αγοράζω από σκρουτζομάγαζα, μόνο από μεγάλες αλυσίδες γιατί είναι καλύτερα, είναι πιο ασφαλές και νιώθω και πιο σίγουρος για τα λεφτά μου'' και άλλα τέτοια παρόμοια. 🤣

Επεξ/σία από maniacos93
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/8/2020 στις 2:04 ΜΜ, verylife78 είπε

οχι ρε φιλε δεν λεω κατι τετοιο...απλα ψαχνω μια συμβουλη, γιατι εγω κοροιδο δεν γουσταρω να ειμαι.

Τι παω αλλου; Ξαναλεω αν τα ειχα πληρωσει τι θα γινοταν;;;;

και γιατι να παω αλλου; Αν δεν υπηρχαν αλλου τι θα ελεγες; Ασε που στην τιμη που τα βρηκα δεν υπαρχουν αλλου

Φιλε μου τι εννοεις κοροιδο δεν γινεσαι; Πληρωσες τιποτα και δεν στο στειλανε; Οχι.

Εκανες απλα μια παραγγελια που δεν ολοκληρωθηκε την οποια μαλιστα δεν εχεις καν πληρωσει. Τι θελεις ακριβως; Καλα και ντε να στα βρει ο Κωτσοβολος; Δεν εχει λεμε αλλο διαθεσιμο. Σε χαλασε τωρα που θα πρεπει να τα παρεις απο αλλου με 2-3€ παραπανω και καθεσαι και σκας;

Που να την ειχες πληρωσει κ ολας τι θα ακουγαν..

Χαλαρωσε, η ζωη ειναι μικρη, ψωνισε απο καπου αλλου, δηλαδη καπου ελεος.. Τι συνηγορο του καταναλωτη και χαζομαρες. Κατι τετοια φανταζομαι τους ερχονται εκει περα καθε μερα και δεν εχουν χρονο να ασχοληθουν με τις πραγματικες περιπτωσεις απατης απο καταστηματα των καταναλωτων.

21 ώρες πριν, bwaaah είπε

και μου έδωσαν και δωροεπιταγή 10 ευρώ για το μπέρδεμα.

Για εκει το παει, αλλα φαινεται δεν ειναι τοσο large στον Κωτσοβολο και σπαστηκε.

Επεξ/σία από N3M3SiS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...