Προς το περιεχόμενο

δίπλωμα μηχανής καλοκαιριάτικα;


nammo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σε όλους.

Ενόψει της ΚΑ άδειας μου τον Σεπτέμβρη, θέλω να έχω στα χέρια μου το δίπλωμα της μηχανής για να μπορώ να βολτάρω με το σκούτερ το οποίο επίσης θα πάρω τώρα!

Το έρώτημα είναι, θα εξυπηρετηθώ τώρα τώρα τον αύγουστο, έστω κι αρχές Σεπτέμβρη και κατα βάσιν ρωτάω οσον αφορά το υπουργείο, δηλαδή διενεργούνται εξετάσεις κτλ τώρα; Με τη σχολή οδηγών εντάξει θα συνεννοηθούμε.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ αισιοδοξος εισαι οτι θα εχεις διπλωμα μετα απο 20 μερες και ανοιχτά να ηταν

Απο ότι ξερω πάντως κλεινουν τον αυγουστο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους τελευταίους 2-3 μήνες εκδίδεται προσωρινό δίπλωμα μερικές μέρες αφού περάσεις τη πρακτική εξέταση. Το κατεβάζεις online με τους κωδικούς του taxis. Σ εμένα εμφανίστηκε 24 ώρες μετά την εξέταση και ισχύει για 6 μήνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, NikosKallithea είπε

Πολυ αισιοδοξος εισαι οτι θα εχεις διπλωμα μετα απο 20 μερες και ανοιχτά να ηταν

Απο ότι ξερω πάντως κλεινουν τον αυγουστο

Εντάξει όχι δεν εννοώ κάτι τέτοιο αλίμονο, αλλά έλεγα αν ξκινούσα τώρα γύρω στις 10 Σεπτέμβρη να είχα ξεμπερδέψει! Για το αυτοκίνητο πάντως πάλι καλοκαίρι το έβγαλα και μάλιστα πολύ πολύ γρήγορα και πριν 10 χρόνια κιόλας...

Επεξ/σία από nammo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, nammo είπε

Εντάξει όχι δεν εννοώ κάτι τέτοιο αλίμονο, αλλά έλεγα αν ξκινούσα τώρα γύρω στις 10 Σεπτέμβρη να είχα ξεμπερδέψει! Για το αυτοκίνητο πάντως πάλι καλοκαίρι το έβγαλα και μάλιστα πολύ πολύ γρήγορα και πριν 10 χρόνια κιόλας...

Οχι δεν ξεμπερδεύεις ούτε σχολές δεν θα βρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ξέρεις να οδηγείς κ θες να σ "γράψει" ώρες( υποχρεωτικές 10 20 ώρες +θεωρητικα?) θα βρεις άκρη...δεν έχω ιδέα πως πάνε τα διπλώματα πριν λίγα χρόνια τα ειχαν χωρίσει αν ήθελες αυτόματο ή μη ,πέρα από κυβικά κτλ...

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ είμαι αυτή τη στιγμή σε διαδικασία έκδοσης διπλώματος Α2 (μηχανάκι με συμπλέκτη) πρώτο μάθημα έκανα σήμερα (οδήγηση) και ο δάσκαλος μου είπε ότι λόγο Ίου οι σχολές ηταν κλειστες οποτε δουλευουν μαζι μετο μηχανολογικό σχεδόν κανονικά και λογικά τέλος Αυγούστου με αρχές Σεπτέμβρη θα δώσω, Τώρα εξαρτάτε και από περιοχή σε περιοχή άλλα τουλάχιστον στο ηράκλειο τις Κρήτης δίνουν συχνά εξετάσεις 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...