Προς το περιεχόμενο

H cloud gaming streaming υπηρεσία της Microsoft έρχεται στις 15 Σεπτεμβρίου για κατόχους Android συσκευών


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, NickTG είπε

Στο Switch πάντως έχω παίξει άνετα όλο το πρώτο Dark Souls.

Με αντίστοιχη επιτυχία έχω δοκιμάσει και το Skyrim για ένα διωρο. 

Φυσικά όχι με touch controls. 

Skyrim σε κινητό; Τότε τι νόημα έχουν τα HD textures, τα εφέ, οι τοποθεσίες; Και τελικά τι immersion προσφέρουν αυτές οι οθονίτσες;

Γενικά το βρίσκω τελείως κουφό να κυκλοφορούν σε κινητό παιχνίδια που προορίζονται για μεγάλες οθόνες. Δεν είμαι τελείως αρνητικός με τα παιχνίδια στα κινητά, αλλά πρέπει να είναι ειδικά φτιαγμένα για μικρές οθόνες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

7 ώρες πριν, pacahontas III milagros είπε

 ελπίζω το gaming χειριστήριο να ειναι ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΌ και οχι αναγκαίο! 

Προαιρετικό είναι, έχουν κυκλοφορήσει εικόνες του hellblade με touch controls.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, Voodooman said:

Skyrim σε κινητό; Τότε τι νόημα έχουν τα HD textures, τα εφέ, οι τοποθεσίες; Και τελικά τι immersion προσφέρουν αυτές οι οθονίτσες;

Γενικά το βρίσκω τελείως κουφό να κυκλοφορούν σε κινητό παιχνίδια που προορίζονται για μεγάλες οθόνες. Δεν είμαι τελείως αρνητικός με τα παιχνίδια στα κινητά, αλλά πρέπει να είναι ειδικά φτιαγμένα για μικρές οθόνες.

Δεν είχα κανένα τέτοιο θέμα. 

Επίσης δεν βλέπω και κανένα λόγο να σκέφτονται έτσι. Μπορούν να βγάλουν ότι θέλουν για όπου θέλουν και να αφήσουν τον κόσμο να επιλέξει. 

Αν δεν θέλουν τέτοια παιχνίδια σε μικρές οθόνες δεν θα έχουν και πωλήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιέμαι αν οι εταιρίες streaming δημιουργούσαν κάποιο DLSS like upscale+frame interpolation για να μειώσουν το bandwidth και να έχουν καλύτερα αποτελέσματα. Από το 2012 που είχα δοκιμάσει τέτοιες υπηρεσίες υπάρχει μια αίσθηση λόγο συμπίεσης πως παρακολουθείς βίντεο παρά όπως νιώθεις όταν παίζεις στο πισι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Voodooman είπε

Βγάζω το καπέλο σε αυτούς που θα παίξουν Halo, GoW ή-ακόμη χειρότερα-The outer worlds σε κινητά των 6 ιντσών, ήρωες. Προσωπικά, ούτε σε δεκάρι τάμπλετ δεν θα το σκεφτόμουν να παίξω παιχνίδια που προορίζονται για PC με οθόνες από 15" και πάνω.

Το μέγεθος της οθόνης είναι λίγο απάτη αν απλά αναφέρουμε τις ίντσες. 

Αν έχεις 6 ιντσες μπροστά στη μάπα σε απόσταση 15 εκατοστών είναι το ίδιο με μια 15άρα που έχεις στην αλλη μερια του γραφείου σου.

Όπως και το να έχω μια 50άρα σπίτι και να κατσω στο 1.5 μέτρο έχω πολύ καλύτερη οπτική από το να παω στο Village και να δω τον τοιχο όλο από την άλλη μερια της αίθουσας. 

#Justsaying 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Voodooman είπε

Skyrim σε κινητό; Τότε τι νόημα έχουν τα HD textures, τα εφέ, οι τοποθεσίες; Και τελικά τι immersion προσφέρουν αυτές οι οθονίτσες;

Γενικά το βρίσκω τελείως κουφό να κυκλοφορούν σε κινητό παιχνίδια που προορίζονται για μεγάλες οθόνες. Δεν είμαι τελείως αρνητικός με τα παιχνίδια στα κινητά, αλλά πρέπει να είναι ειδικά φτιαγμένα για μικρές οθόνες.

 

Με το OnePlus 8 Pro που έχει οθοναρα μια χαρά παίζω, κουμπωνοντας το Kishi μου. 

Emulators , κάποια μικρά διαμαντακια από playstore και τώρα θα μεταπηδησω και στο streaming ,μια χαρά  μου φαίνεται

Όταν είμαι σπίτι συνδέω το κινητό στην τηλεόραση αλλά switch , μαζί με το Xbox controller έχω εμπειρία κονσόλας

Ναι έχω και PS4 Pro και Χbox αλλά μου αρέσει αυτή η φάση φορητότητας.

Ειδικά στον ηλεκτρικό με ο Kishi κουμπωμενο τραβάω τα βλέμματα 😄😄😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...