Προς το περιεχόμενο

[Οθόνη] Xiaomi MI Curved 34" @ Banggood 372€ [ΤΕΛΟΣ]


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όσους ψήθηκαν ή/και ζήλεψαν: 375,81€ special τιμή για εμάς τους Βούλγαρους και τους Κύπριους. BGREUCURVED

https://www.banggood.com/EU-Version-XIAOMI-Curved-Gaming-Monitor-144Hz-3440+1440-Resolution-34-Inch-21-9-Bring-Fish-Screen-Sync-Technology-Display-Monitor-With-EU-Plug-p-1711095.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 276
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγκριτικό: Αριστερά η Μi 34" δεξιά η samy C34J791.

Η βάση της samy δυστυχώς δεν της δίνει αρκετό ύψος (είναι στο υψηλότερο) η δε Mi παίρνει ακόμα μερικούς πόντους. 

Την J791 την έχω καλιμπράρει μέσω των win10 την Mi όχι ακόμα αλλά στα μάτια μου υπάρχουν ομοιότητες με την samy να έχει λίγο πιο ζωντανά χρώματα αλλά με ρύθμιση η Mi θα έρθει στα ίδια και μπορεί και καλύτερα. Η πρώτη 364€ η δεύτερη στοίχισε κοντά τα διπλάσια. 

Χρειάζομαι νέα επιφάνεια επειγόντως.

mi - samy.jpg

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Συγκριτικό: Αριστερά η Μi 34" δεξιά η samy C34J791.

Η βάση της samy δυστυχώς δεν της δίνει αρκετό ύψος (είναι στο υψηλότερο) η δε Mi παίρνει ακόμα μερικούς πόντους. 

Την J791 την έχω καλιμπράρει μέσω των win10 την Mi όχι ακόμα αλλά στα μάτια μου υπάρχουν ομοιότητες με την samy να έχει λίγο πιο ζωντανά χρώματα αλλά με ρύθμιση η Mi θα έρθει στα ίδια και μπορεί και καλύτερα. Η πρώτη 364€ η δεύτερη στοίχισε κοντά τα διπλάσια. 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Χρειάζομαι νέα επιφάνεια επειγόντως.

mi - samy.jpg

Πετα το genesis! Παρε ενα αυτοκολλητο και ντυσε το γραφειο. Θα ανεβει λεβελ ολο το σεταπ σου!

Εγω απο ασπρο γραφειο , το εβαψα μαυρο , μετα το περασα αυτοκολλητο καρμπον και κατεληξα σε αυτοκολλητο που ειναι σαν να εχω γραφειο με ξυλο καστανιας!

*Εχουμε ιδιο πληκτρολογιο , εγω τρυπησα το γραφειο και εκρυψα το καλωδιο! Ποντικακι ασυρματο και mousepad με καλωδιο μωρε??! Ειναι σαν να βλεπω το γραφειο μου :Ρ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Την J791 την έχω καλιμπράρει μέσω των win10 την Mi όχι ακόμα

Όταν την καλιμπράρεις άμα θες δώσε settings ή κάποιο profile να τα δοκιμάσουμε :)

Επεξ/σία από metalmike
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, omitziz είπε

Γμτ με τρώει βδομάδες τώρα αλλά η παντόφλα θα είναι πολύ βαριά.

Και εγώ μαζί σου :P

Μαζί με αυτή θα θέλω και μια αναβάθμιση + μεγαλύτερο γραφείο :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Συγκριτικό: Αριστερά η Μi 34" δεξιά η samy C34J791.

Η βάση της samy δυστυχώς δεν της δίνει αρκετό ύψος (είναι στο υψηλότερο) η δε Mi παίρνει ακόμα μερικούς πόντους. 

Την J791 την έχω καλιμπράρει μέσω των win10 την Mi όχι ακόμα αλλά στα μάτια μου υπάρχουν ομοιότητες με την samy να έχει λίγο πιο ζωντανά χρώματα αλλά με ρύθμιση η Mi θα έρθει στα ίδια και μπορεί και καλύτερα. Η πρώτη 364€ η δεύτερη στοίχισε κοντά τα διπλάσια. 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Χρειάζομαι νέα επιφάνεια επειγόντως.

mi - samy.jpg

Προσπαθω να καταλαβω σε τι θα σε ωφελησει αυτο το setup, καταρχην εγω τωρα καθομαι ακριβως 42 εκατοστα μακρια απο την 35αρα μου και κακα τα ψεματα πρεπει το ματι μου να παει δεξια και αριστερα για να δω τερμα δεξια/αριστερα. Εσυ βλεπω τις εχεις πολυ πισω στο γραφειο οποτε εισαι ποσο, καμια 70-80αρα εκατοστα τουλαχιστον; Απλα θεωρω πως πιο πολυ θα σε βολευε να κατσεις πιο κοντα με μια απο τις 2 παρα αυτο.
Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα αλλα ειλικρινα εγω δεν θα εκανα κατι τετοιο, οκ αντε ισως 1 38αρα η 49αρα (που αυτο το βλεπω overkill αλλα περιμενω και τις 2 οποτε θα δω) αλλα 2 σε σειρα ειναι κατι που ποτε δεν μου αρεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Προσπαθω να καταλαβω σε τι θα σε ωφελησει αυτο το setup, καταρχην εγω τωρα καθομαι ακριβως 42 εκατοστα μακρια απο την 35αρα μου και κακα τα ψεματα πρεπει το ματι μου να παει δεξια και αριστερα για να δω τερμα δεξια/αριστερα. Εσυ βλεπω τις εχεις πολυ πισω στο γραφειο οποτε εισαι ποσο, καμια 70-80αρα εκατοστα τουλαχιστον; Απλα θεωρω πως πιο πολυ θα σε βολευε να κατσεις πιο κοντα με μια απο τις 2 παρα αυτο.
Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα αλλα ειλικρινα εγω δεν θα εκανα κατι τετοιο, οκ αντε ισως 1 38αρα η 49αρα (που αυτο το βλεπω overkill αλλα περιμενω και τις 2 οποτε θα δω) αλλα 2 σε σειρα ειναι κατι που ποτε δεν μου αρεσε.

Γύρω στους 70 πόντους είμαι. Όπως το είπες περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Πάντα είχα 2 monitor, με βολεύει πολύ. 

Θα αλλάξω σύντομα επιφάνεια και θα έχω περισσότερο βάθος οπότε θα πάει στο 1 μέτρο περίπου η απόσταση, ίσως και παραπάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Γύρω στους 70 πόντους είμαι. Όπως το είπες περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Πάντα είχα 2 monitor, με βολεύει πολύ. 

Θα αλλάξω σύντομα επιφάνεια και θα έχω περισσότερο βάθος οπότε θα πάει στο 1 μέτρο περίπου η απόσταση, ίσως και παραπάνω. 

Δεν χανεται το νοημα ομως; Αν ειναι να εχεις 2 34αρες στο 1 μετρο γιατι να μην εχεις 1 34αρα η 40αρα πχ στο μισο;

Αν λογο δουλειας θελεις να εχεις 2 οθονες οκ παω πασο (δεν μου χρειαστηκε ποτε να εχω 2 επιφανειες εργασιας).

Οπως και να εχει εγω μονο σε κατι ταινιες σαν το Swordfish μου αρεσαν οι πολλες οθονες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Salvation81 είπε

Δεν χανεται το νοημα ομως; Αν ειναι να εχεις 2 34αρες στο 1 μετρο γιατι να μην εχεις 1 34αρα η 40αρα πχ στο μισο;

Αν λογο δουλειας θελεις να εχεις 2 οθονες οκ παω πασο (δεν μου χρειαστηκε ποτε να εχω 2 επιφανειες εργασιας).

Οπως και να εχει εγω μονο σε κατι ταινιες σαν το Swordfish μου αρεσαν οι πολλες οθονες :)

Δεν μπορω να με φανταστω με 1 οθονη.. Ειτε λογο δουλειας ειτε παλιοτερα που ειχα χρονο να παιζω και κανενα παιχνιδακι.. Eιδικα οταν ειχα και την τηλεοραση πανω απο τα  μονιτορ , ηταν το καλυτερο μου. Αναθεμα την ωρα που την χαρισα :(

Γινεσαι πιο παραγωγικος.

Εχεις το παιχνιδι στην μια , και στην αλλη ανοιχτο το youtube να βλεπεις κανενα βιντεο , να εχεις ανοιχτο το twitch , να βλεπεις αν σου εστειλε καποιος στο telegram 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, argosixna είπε

Δεν μπορω να με φανταστω με 1 οθονη.. Ειτε λογο δουλειας ειτε παλιοτερα που ειχα χρονο να παιζω και κανενα παιχνιδακι.. Eιδικα οταν ειχα και την τηλεοραση πανω απο τα  μονιτορ , ηταν το καλυτερο μου. Αναθεμα την ωρα που την χαρισα :(

Γινεσαι πιο παραγωγικος.

Εχεις το παιχνιδι στην μια , και στην αλλη ανοιχτο το youtube να βλεπεις κανενα βιντεο , να εχεις ανοιχτο το twitch , να βλεπεις αν σου εστειλε καποιος στο telegram 

Οκ δεν με βλεπω ποτε να το κανω αυτο αλλα οποιος το κανει μπραβο του, οπως ειπα, περι ορεξεως :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, argosixna είπε

Δεν μπορω να με φανταστω με 1 οθονη.. Ειτε λογο δουλειας ειτε παλιοτερα που ειχα χρονο να παιζω και κανενα παιχνιδακι.. Eιδικα οταν ειχα και την τηλεοραση πανω απο τα  μονιτορ , ηταν το καλυτερο μου. Αναθεμα την ωρα που την χαρισα :(

Γινεσαι πιο παραγωγικος.

Εχεις το παιχνιδι στην μια , και στην αλλη ανοιχτο το youtube να βλεπεις κανενα βιντεο , να εχεις ανοιχτο το twitch , να βλεπεις αν σου εστειλε καποιος στο telegram 

Αναλόγως τις ανάγκες και τις συνήθειες του καθενός. Εγώ ας πούμε περνάω τις ώρες μου μπροστά από μια 21.5 ιντσών οθόνη. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

Αναλόγως τις ανάγκες και τις συνήθειες του καθενός. Εγώ ας πούμε περνάω τις ώρες μου μπροστά από μια 21.5 ιντσών οθόνη. :lol:

Για αυτό οι προσφορές που βρίσκεις είναι οριακές. Πάρε μία 34αρα να γουστάρουμε όλοι 😂😂😝😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έπρεπε να δω τη προσφορά, με διαολισατε σαταναδες και το σκέφτομαι να δώσω την AOC 24G2 και να βάλω αλλά 200κατι για την Xiaomi. Βέβαια ακόμα δεν άλλαξα κάρτα και δε ξέρω σε fps αν έχω disadvantages λόγω VA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, saxos55 είπε

Για αυτό οι προσφορές που βρίσκεις είναι οριακές. Πάρε μία 34αρα να γουστάρουμε όλοι 😂😂😝😝

Δυστυχώς δεν τελειώνει μόνο με την οθόνη. Μετά χρειάζομαι και αλλαγή γραφείου, ίσως καλύτερη κάρτα γραφικών. Οπότε με το καλό πρώτα να πάρω το πτυχίο, να βρω καμιά δουλειά και ύστερα το βλέπουμε. :P

Επεξ/σία από neosstoforum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...