Προς το περιεχόμενο

[Οθόνη] Xiaomi MI Curved 34" @ Banggood 372€ [ΤΕΛΟΣ]


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Δεν έπρεπε να δω τη προσφορά, με διαολισατε σαταναδες και το σκέφτομαι να δώσω την AOC 24G2 και να βάλω αλλά 200κατι για την Xiaomi. Βέβαια ακόμα δεν άλλαξα κάρτα και δε ξέρω σε fps αν έχω disadvantages λόγω VA

Χωρίς να θέλω να σε πριζώσω εγώ πάντως την AOC 24G2U την έστειλα πριν μερικές μέρες.  :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, imvrios είπε

Για όσους ψήθηκαν ή/και ζήλεψαν: 375,81€ special τιμή για εμάς τους Βούλγαρους και τους Κύπριους. BGREUCURVED

https://www.banggood.com/EU-Version-XIAOMI-Curved-Gaming-Monitor-144Hz-3440+1440-Resolution-34-Inch-21-9-Bring-Fish-Screen-Sync-Technology-Display-Monitor-With-EU-Plug-p-1711095.html

Έχει αλλάξει κάτι? Γιατί και πάλι δεν μου βγάζει μέθοδο αποστολής για Κύπρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Metalman9 είπε

Έχει αλλάξει κάτι? Γιατί και πάλι δεν μου βγάζει μέθοδο αποστολής για Κύπρο.

Εσύ καλά κάνεις και ρωτάς. Έγραψα ότι είναι και για Κύπριους γιατί έτσι έλεγε στο couponsfromchina απ' όπου πήρα το κουπόνι. Στη πραγματικότητα δε ξέρω αν στέλνει στη Κύπρο μόνο από αποθήκες στην Κίνα ή δε στέλνει καν. Επειδή το έχετε ρωτήσει πολλοί Κύπριοι αυτό, θα ήταν ίσως καλό να επικοινωνήσετε με το BG και να τους ρωτήσετε απευθείας.

Δε νομίζω ότι η DHL που μας παρέδωσε εμάς θα έχει κάποια δυσκολία να κάνει παράδοση στην Κύπρο. Τώρα αν η αιτία είναι το κόστος των μεταφορικών, δε μπορώ να γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Χωρίς να θέλω να σε πριζώσω εγώ πάντως την AOC 24G2U την έστειλα πριν μερικές μέρες.  :P 

Το δικό σου σχόλιο είδα που το έγραψες και μου μπήκαν σκέψεις αλλαγής :D κατσε να δω τι θα περισσέψει από τη κάρτα και βλέπουμε γιατί ειχα σκοπό να αλλάξω οθόνη σε 1440p 27 144ΗΖ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sadako είπε

Η 34άρα ultra-wide σε τι αντιστοιχεί σε dual monitor setup ως προς τις διαστάσεις; Δύο 24άρες; Ή δύο 22άρες;

Mιάμιση 27άρα είναι περίπου μια 34" σε διαστάσεις. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Να σαι καλά και καλορίζικη και εσένα. Όντως γίναμε πολλοί αλλά τέτοιο vfm έχω καιρό να δω! ;) 

εγω σκεφτομαι και για αγορα τηλεορασης xiaomi τωρα χαχαχα

Επεξ/σία από Aias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τηλεοράσεις της που μπορούμε να αγοράσουμε εμείς όσο έχω κοιτάξει θα έλεγα ότι δεν είναι τόσο vfm.

Για όποιον θέλει Android τηλεόραση εγώ προτείνω την ασφαλή επιλογή Sony.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν καποιος θελει να την παρει λιγο πιο φθηνα απο Ελλαδα υπαρχει στο αμαζον Γαλλιας  στα 462 και 472 με γρηγορα μεταφορικα και εγγυηση κανονικα.

https://www.amazon.fr/dp/B08DM7C7BD?tag=haggle-web-fr-21&linkCode=ogi&th=1&psc=1

 

Επεξ/σία από Tasosp22
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Tasosp22 είπε

Αν καποιος θελει την  να παρει λιγο πιο φθηνα απο Ελλαδα υπαρχει στο αμαζον Γαλλιας  στα 462 και 472 με γρηγορα μεταφορικα και εγγυηση κανονικα.

https://www.amazon.fr/dp/B08DM7C7BD?tag=haggle-web-fr-21&linkCode=ogi&th=1&psc=1

Δεν έχεις άδικο αλλά τα 100 ευρώ πάνω (καλά δεν συζητώ για τα 125€ πάνω που κοστίζει Ελλάδα) ακούγονται κάπως.

Μιλάμε για 22% πάνω στην τιμή σε σχέση με τα 364€ που την πήραμε από Banggood (από Ελλάδα στα 488€ είναι 25% πάνω στην τιμή). 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Δεν έχεις άδικο αλλά τα 100 ευρώ πάνω (καλά δεν συζητώ για τα 125€ πάνω που κοστίζει Ελλάδα) ακούγονται κάπως.

Μιλάμε για 22% πάνω στην τιμή σε σχέση με τα 364€ που την πήραμε από Banggood (από Ελλάδα στα 488€ είναι 25% πάνω στην τιμή). 

ναι απλα στην μια περιπτωση εχεις εγγυηση και μαλιστα απο Amazon, ενω στην αλλη πρακτικα δεν εχεις τιποτα. Αν ηταν κατι μικρης αξιας οκ κλαιν, αλλα για οθονη υπολογιστη μετραει αυτο.

Επεξ/σία από Crus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Crus είπε

ναι απλα στην μια περιπτωση εχεις εγγυηση και μαλιστα απο Amazon, ενω στην αλλη πρακτικα δεν εχεις τιποτα. Αν ηταν κατι μικρης αξιας οκ κλαιν, αλλα για οθονη υπολογιστη μετραει αυτο.

Δεκτό αλλά τα έχουμε αναλύσει πολλάκις. Το ρίσκο είναι γνωστό σε όλους αν και το banggood εξακολουθεί να είναι λίγο καλύτερο από τα υπόλοιπα Κινεζομάγαζα. Προσωπικά όπως και η πλειοψηφία τιμώ το Amazon περισσότερο από οποιοδηποτε άλλο online shop και του δίνω προτεραιότητα όταν πρέπει, όμως επαναλαμβάνω μιλάμε για 1/4 της τιμής κάτω για όσους το πήραμε από αποθήκη Banggood στην Τσεχία. Είναι μεγάλη διαφορά που σε κάνει να παραβλέψεις τα υπόλοιπα. 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Δεκτό αλλά τα έχουμε αναλύσει πολλάκις. Το ρίσκο είναι γνωστό σε όλους αν και το banggood εξακολουθεί να είναι λίγο καλύτερο από τα υπόλοιπα Κινεζομάγαζα. Προσωπικά όπως και η πλειοψηφία τιμώ το Amazon περισσότερο από οποιοδηποτε άλλο online shop και του δίνω προτεραιότητα όταν πρέπει, όμως επαναλαμβάνω μιλάμε για 1/4 της τιμής κάτω για όσους το πήραμε από αποθήκη Banggood στην Τσεχία. Είναι μεγάλη διαφορά που σε κάνει να παραβλέψεις τα υπόλοιπα. 

Θα το ελεγες αυτο αραγε αν σου ερχοταν με 3-4-5 καμενα πιξελ; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Θα το ελεγες αυτο αραγε αν σου ερχοταν με 3-4-5 καμενα πιξελ; :)

Αν μου ερχόταν με 3-4 καμένα pixel θα έριχνα καντήλια και θα ξεκινούσα τη γνωστή άχαρη διαδικασία, θα έβλεπα πως πάει και μετά θα προσπαθούσα με το paypal αν δεν έβγαινε άκρη.

Υποθετικά μιλώντας τι να σου απαντήσω;

Σίγουρα αυτές οι καταστάσεις είναι απευκτέες, όμως πιστεύεις ότι αν π.χ αγόραζες το μόνιτορ από Ελλάδα στα 488€ (τη στιγμή που γράφω η χαμηλότερη) από το skroutz θα έβγαζες εύκολα άκρη;

Αν για παράδειγμα δεν ήταν από την επίσημη αντιπροσωπεία;  

Για το amazon στα 462€ δεν το συζητώ, πολύ πιο συμφέρουσα από εδώ, όμως ξέρεις πως πάνε αυτά, είσαι ενεργός πελάτης εδώ χρόνια. 

Αν δεν την αγόραζα στα 364€ με το όποιο ρίσκο δεν υπήρχε περίπτωση να την έπαιρνα. ;) 

Το ίδιο ισχύει και για να υπόλοιπα που τσιμπάμε κατά καιρούς.

Αν είναι να δώσεις όσο περίπου το βρίσκεις εδώ χάνεται η ουσία, ο ενθουσιασμός ότι πέτυχες φοβερή τιμή και γενικά η χαρά και η ικανοποίηση όλων εμάς των καμένων του φόρουμ. :) 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lionheart75 είπε

Αν μου ερχόταν με 3-4 καμένα pixel θα έριχνα καντήλια και θα ξεκινούσα τη γνωστή άχαρη διαδικασία, θα έβλεπα πως πάει και μετά θα προσπαθούσα με το paypal αν δεν έβγαινε άκρη.

Υποθετικά μιλώντας τι να σου απαντήσω;

Σίγουρα αυτές οι καταστάσεις είναι απευκτέες, όμως πιστεύεις ότι αν π.χ αγόραζες το μόνιτορ από Ελλάδα στα 488€ (τη στιγμή που γράφω η χαμηλότερη) από το skroutz θα έβγαζες εύκολα άκρη;

Αν για παράδειγμα δεν ήταν από την επίσημη αντιπροσωπεία;  

Για το amazon στα 462€ δεν το συζητώ, πολύ πιο συμφέρουσα από εδώ, όμως ξέρεις πως πάνε αυτά, είσαι ενεργός πελάτης εδώ χρόνια. 

Αν δεν την αγόραζα στα 364€ με το όποιο ρίσκο δεν υπήρχε περίπτωση να την έπαιρνα. ;) 

Το ίδιο ισχύει και για να υπόλοιπα που τσιμπάμε κατά καιρούς.

Αν είναι να δώσεις όσο περίπου το βρίσκεις εδώ χάνεται η ουσία, ο ενθουσιασμός ότι πέτυχες φοβερή τιμή και γενικά η χαρά και η ικανοποίηση όλων εμάς των καμένων του φόρουμ. :) 

Συμφωνω σε ολα αλλα επειδη ειμαι ενεργος σε αυτα δεν θα επαιρνα κατι απο καταστημα που δεν θα εβγαζα στανταρντ ακρη αν γινοταν κατι. Και καλα να ηταν καποια πιξελ καμμενα, αν την εβαζες στο ρευμα και δεν ανοιγε καν; Ολα ειναι πιθανα σε αυτη την αγορα μην το ξεχναμε αυτο.
Βεβαια δεν θα επαιρνα και Xiaomi τηλεοραση η οθονη, ναι εχω συσκευες καθαριοτητας απο το "ecosystem" της Xiaomi και ειναι καλες αλλα ως εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...