Προς το περιεχόμενο

[Οθόνη] Xiaomi MI Curved 34" @ Banggood 372€ [ΤΕΛΟΣ]


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Crus είπε

ναι απλα στην μια περιπτωση εχεις εγγυηση και μαλιστα απο Amazon, ενω στην αλλη πρακτικα δεν εχεις τιποτα. Αν ηταν κατι μικρης αξιας οκ κλαιν, αλλα για οθονη υπολογιστη μετραει αυτο.

3 οθονες απο Amazon.co.uk και ολες με σοβαρα προβληματα. η 1η στα 600 ευρω ,αλλαγη με αλλη 800 ευρω και η 3η 350 ευρω. Λεω μηπως ,μηπως στελνουν αυτες που τους εχουν γυρισει πισω?Μεγαλη ταλαιπωρια ,η τελευταια χαλασε ευτυχως 2 μηνες πριν ληξει η εγγυηση (2 χρονια) και 1 μηνα αφου ειχε ερθει η xiaomi. Oθονη απο αμαζον παντως δεν θα ξαναγοραζα.Δες εδω οθονη που μου ειχαν στειλει των 800 ευρω και πες μου αν ειναι καινουργια (εννοειται οτι την χρυσοπληρωσα για καινουργια)... https://imgur.com/a/HiqgG5k

Επεξ/σία από Aias
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 276
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Aias είπε

3 οθονες απο Amazon.co.uk και ολες με σοβαρα προβληματα. η 1η στα 600 ευρω ,αλλαγη με αλλη 800 ευρω και η 3η 350 ευρω. Λεω μηπως ,μηπως στελνουν αυτες που τους εχουν γυρισει πισω?Μεγαλη ταλαιπωρια ,η τελευταια χαλασε ευτυχως 2 μηνες πριν ληξει η εγγυηση (2 χρονια) και 1 μηνα αφου ειχε ερθει η xiaomi. Oθονη απο αμαζον παντως δεν θα ξαναγοραζα.Δες εδω οθονη που μου ειχαν στειλει τον 800 ευρω και πες μου αν ειναι καινουργια (εννοειται οτι την χρυσοπληρωσει για καινουργια)... https://imgur.com/a/HiqgG5k

Πρωτα απο ολα απο τις φωτο δεν μπορω να διακρινω γιατι να μην ειναι καινουρια. Δεν βλεπω αυτο που λες, εγω στις φωτο βλεπω light-bleed και ενα καμμενο ή stuck pixel. Τι δουλεια εχει αυτο με το καινουρια ή οχι οθονη και το κυριοτερο τι φταιει το amazon για ολκα αυτα δεν καταλαβαινω...

Κατα δευτερον, επισης δεν καταλαβαινω γιατι μια οθονη που λες οτι "χαλασε" 2 μηνες πριν ληξει η εγγυηση παλι ευθυνεται το amazon για αυτο και οχι η εταιρεια η οποια φτιαχνει την οθονη.

Εκτος εαν οντως πιστευεις οτι το amazon πουλαει μεταχειρισμενες ή χαλασμενες οθονες το οποιο ειναι παρανοϊκο...

Η εγγυηση του amazon ειτε μας αρεσει, ειτε οχι ειναι η κορυφαια παγκοσμιως.. Οσες φορες την χρειαστηκα και για οσα προϊοντα την χρειαστηκα ηταν αμεση, δωρεαν (με return label) και χωρις να μπλεξω καν με τον κατασκευαστη καθε φορα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Crus είπε

Πρωτα απο ολα απο τις φωτο δεν μπορω να διακρινω γιατι να μην ειναι καινουρια. Δεν βλεπω αυτο που λες, εγω στις φωτο βλεπω light-bleed και ενα καμμενο ή stuck pixel. Τι δουλεια εχει αυτο με το καινουρια ή οχι οθονη και το κυριοτερο τι φταιει το amazon για ολκα αυτα δεν καταλαβαινω...

Κατα δευτερον, επισης δεν καταλαβαινω γιατι μια οθονη που λες οτι "χαλασε" 2 μηνες πριν ληξει η εγγυηση παλι ευθυνεται το amazon για αυτο και οχι η εταιρεια η οποια φτιαχνει την οθονη.

Εκτος εαν οντως πιστευεις οτι το amazon πουλαει μεταχειρισμενες ή χαλασμενες οθονες το οποιο ειναι παρανοϊκο...

Η εγγυηση του amazon ειτε μας αρεσει, ειτε οχι ειναι η κορυφαια παγκοσμιως.. Οσες φορες την χρειαστηκα και για οσα προϊοντα την χρειαστηκα ηταν αμεση, δωρεαν (με return label) και χωρις να μπλεξω καν με τον κατασκευαστη καθε φορα..

δηλαδη οθονη των 800 ευρω ACER PREDATOR που υποτιθεται εχει το καλυτερο quality control απο οτι υπαρχει εκει εξω να ερχεται με blinding που ειναι στον θεο,2 κολλημενα (η 3 δεν θυμαμαι pixels) και ο βραχυωνας που δεν το εχω σημειωσει να μην κλειδωνει στο υψος (σε σχεση με τα αλλα δεν με ενοιαζε αυτο) out of the box? Και καλα αυτη πες οκ, το ιδιο και στις αλλες 2 οθονες με παρομοια προβληματα out of the box? Τοσο ατυχος ειμαι.Να γινω προθυπουργος :)  Δεν εθιξα την εγγυηση ,που κουβαλαγα 20 κιλα οθονη στο ταχυδρομειο να την στειλω θιγω.Τα λεφτα μου τα πηρα ολα πισω και τα μεταφορικα ολα. Αλλα φιλε παω να χαρω με την αγορα μου και μου βγαινει ξυνω. Με την xiaomi ετρεμα και εχω τραβηξει 15 λεπτα unboxing ,ευτυχως ολα καλα :)

9 λεπτά πριν, Aias είπε

δηλαδη οθονη των 800 ευρω ACER PREDATOR που υποτιθεται εχει τον καλυτερο quality control απο οτι υπαρχει εκει εξω να ερχεται με blinding που ειναι στον θεο,2 κολλημενα (η 3 δεν θυμαμαι pixels) και ο βραχυωνας που δεν το εχω σημειωσει να μην κλειδωνει στο υψος (σε σχεση με τα αλλα δεν με ενοιαζε αυτο) out of the box? Και καλα αυτη πες οκ, το ιδιο και στις αλλες 2 οθονες με παρομοια προβληματα out of the box? Τοσο ατυχος ειμαι.Να γινω προθυπουργος :)  Δεν εθιξα την εγγυηση που κουβαλαγα 20 κιλα οθονη στο ταχυδρομειο να την στειλω θιγω.Τα λεφτα μου τα πηρα ολα πισω και τα μεταφορικα ολα. Αλλα φιλε παω να χαρω με την αγορα μου και μου βγαινει ξυνω. Με την xiaomi ετρεμα και εχω τραβηξει 15 λεπτα unboxing ,ευτυχως ολα καλα :)

 Α το ξεχασα η 1η ηταν AOC και την αλλαξα παλι με με την ιδια AOC που ειχε παρομοια προβληματα αρα ειναι 4 οθονες.Με τοσες οθονες και τοσο χαμαλικη εχασα την μπαλα. Ε ναι με ολο αυτο νομιζω οτι στελνει και μεταχειρισμενα καποια για καινουργια.Πιθανον αυτα που τους εχουν γυρισει πισω μεσα στο παραθυρο 1 μηνων απο την αγορα.

Επεξ/σία από Aias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, Aias είπε

δηλαδη οθονη των 800 ευρω ACER PREDATOR που υποτιθεται εχει τον καλυτερο quality control απο οτι υπαρχει εκει εξω να ερχεται με blinding που ειναι στον θεο,2 κολλημενα (η 3 δεν θυμαμαι pixels) και ο βραχυωνας που δεν το εχω σημειωσει να μην κλειδωνει στο υψος (σε σχεση με τα αλλα δεν με ενοιαζε αυτο) out of the box? Και καλα αυτη πες οκ, το ιδιο και στις αλλες 2 οθονες με παρομοια προβληματα out of the box? Τοσο ατυχος ειμαι.Να γινω προθυπουργος :)  Δεν εθιξα την εγγυηση που κουβαλαγα 20 κιλα οθονη στο ταχυδρομειο να την στειλω θιγω.Τα λεφτα μου τα πηρα ολα πισω και τα μεταφορικα ολα. Αλλα φιλε παω να χαρω με την αγορα μου και μου βγαινει ξυνω. Με την xiaomi ετρεμα και εχω τραβηξει 15 λεπτα unboxing ,ευτυχως ολα καλα :)

E απο οτι φαινεται η ACER που λες δεν εχει το καλυτερο quality control τελικα ή οντως εισαι γκαντεμης. Σε καθε περιπτωση το Amazon δεν καθεται να ανοιξει τις οθονες πριν τις στειλει και να κανει τον δικο του quality control για να δει αν εχεις εσυ καμμενα Pixel ή backlit bleed.

Εξακολουθω να μην καταλαβαινω παντως γιατι θεωρεις οτι η οθονη ηταν μεταχειρισμενη. Αυτο που παρελαβες δεν ηταν σφραγισμενο απο την εταιρεια? Η συκευασια φαινοταν ανοιγμενη? Η ολα αυτα βασιζονται οτι πηρες κομματι με καμμενα Pixel ή backlit bleed?

Επισης οσον αφορα το οτι χρειαστηκε να την κουβαλησεις στο ταχυδρομειο για να την επιστρεψεις (τσαμπα επισημενω εγω) για ποιον λογο δειχνει κακη πολιτικη εγγυησης για το Amazon? Δηλαδη τι επρεπε να σου δωσουν, υπηρεσια collect and return? Oχι γιατι αν θεωρεις κατι τετοιο θα σου πω οτι ελαχιστες απο τις εταιρειες που φτιαχνουν αυτες τις οθονες προσφερουν και αντιστοιχη εγγυηση..

Επεξ/σία από Crus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, Aias είπε

δηλαδη οθονη των 800 ευρω ACER PREDATOR που υποτιθεται εχει το καλυτερο quality control απο οτι υπαρχει εκει εξω να ερχεται με blinding που ειναι στον θεο,2 κολλημενα (η 3 δεν θυμαμαι pixels) και ο βραχυωνας που δεν το εχω σημειωσει να μην κλειδωνει στο υψος (σε σχεση με τα αλλα δεν με ενοιαζε αυτο) out of the box? Και καλα αυτη πες οκ, το ιδιο και στις αλλες 2 οθονες με παρομοια προβληματα out of the box? Τοσο ατυχος ειμαι.Να γινω προθυπουργος :)  Δεν εθιξα την εγγυηση ,που κουβαλαγα 20 κιλα οθονη στο ταχυδρομειο να την στειλω θιγω.Τα λεφτα μου τα πηρα ολα πισω και τα μεταφορικα ολα. Αλλα φιλε παω να χαρω με την αγορα μου και μου βγαινει ξυνω. Με την xiaomi ετρεμα και εχω τραβηξει 15 λεπτα unboxing ,ευτυχως ολα καλα :)

 Α το ξεχασα η 1η ηταν AOC και την αλλαξα παλι με με την ιδια AOC που ειχε παρομοια προβληματα αρα ειναι 4 οθονες.Με τοσες οθονες και τοσο χαμαλικη εχασα την μπαλα. Ε ναι με ολο αυτο νομιζω οτι στελνει και μεταχειρισμενα καποια για καινουργια.Πιθανον αυτα που τους εχουν γυρισει πισω μεσα στο παραθυρο 1 μηνων απο την αγορα.

Καλα ενταξει, να το ελεγες αυτο για ΕΙΖΟ και εγω μαζι σου, αλλα για Acer; Δεν θα πω οτι εχουν κακα προιοντα αλλα στο θεμα ποιοτητας η Acer ανεκαθεν ειχε θεματακια.

ΥΓ: Backlit bleed εχουν σχεδον ολες οι ultrawide VA οθονες, τουλαχιστον οσες εχω δει (βεβαια αλλες σε μικρο βαθμο, αλλες σε μεγαλο).

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, Aias είπε

quality control

Μα ακούγεται αυτό ακριβώς. Ότι έχει κάκιστη ποιότητα ελέγχου η ACER (γενικά ελάχιστες εταιρίες πλέον έχουν σχεδόν αψεγάδιαστο προϊόν αλλά τέλος πάντων). Άρα περιμένεις λαχείο

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Στους κατοχους μια ερωτηση. Οταν ανοιγει ο υπολογιστης ή απο τερματισμο λη απο αδρανεια ή οταν βγαινω απο καποιο παιχνιδι μετα πο λιγο μου κανει random μαυρη οθονη για 1 δευτ σαν να ρυθμιζει κατι. Τι μπορει να ειναι αυτο . εννοεθται οτι την εχω στα 144 hz. Μπορει καποιος να βοηθησει. Δεν ειναι ενοχλητικο αλλα θα ηθελα μια βοηθεια..thx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/10/2020 στις 4:29 ΜΜ, Salvation81 είπε

Βεβαια δεν θα επαιρνα και Xiaomi τηλεοραση η οθονη, ναι εχω συσκευες καθαριοτητας απο το "ecosystem" της Xiaomi και ειναι καλες αλλα ως εκει.

Αφου δεν εχεις παρει κατι αλλο περα απο συσκευες καθαριοτητας, πως ξερεις οτι η Xiaomi δεν κανει για κατι παραπανω περα απο αυτα? 🤔

Εισαι σε ενα thread με αναφορες χρηστων που εχουν μεινει ευχαριστημενοι και με συσκευες που δεν ηρθαν doa.

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Αφου δεν εχεις παρει κατι αλλο περα απο συσκευες καθαριοτητας, πως ξερεις οτι η Xiaomi δεν κανει για κατι παραπανω περα απο αυτα? 🤔

Εισαι σε ενα thread με αναφορες χρηστων που εχουν μεινει ευχαριστημενοι και με συσκευες που δεν ηρθαν doa.

Ειναι σαν να ρωτας καποιον γιατι δεν εχει DACIA αυτοκινητο αφου δεν ειχε ποτε του.

Καποιες μαρκες για καποιους πανε μεχρι ενα σημειο (α εχω και κινητα Xiaomi, γενικα σε μικρες συσκευες την θεωρω οκ).

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Άτοπο, αλλά οκ 👌 

Λες αφου δεν εχεις παρει κατι αλλο απο Xiaomi πως ξερεις οτι δεν κανει για κατι παραπανω.
Εγω δεν ειπα οτι δεν κανει για κατι παραπανω, ειπα πως εγω δεν θα επαιρνα Xiaomi για κατι παραπανω.
Οποτε το παραδειγμα που εδωσα δεν ξερω γιατι το βλεπεις ατοπο. Πολλοι εχουν Dacia, εγω δεν θελω να εχω.

Αλλα οκ μην βγαινουμε εκτος χωρις λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/10/2020 στις 3:49 ΜΜ, argosixna είπε

Yπαρχει ακομη στα 374 

Ελπιζω να μην κανει πανω απο 7 μερες να ερθει

Στα 599 μου τη βγαζει... ποιο κουπουνι χρησιμοποιείς ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Xorxhs! είπε

Στα 599 μου τη βγαζει... ποιο κουπουνι χρησιμοποιείς ?

Σε αυτό το λινκ:

https://www.banggood.com/EU-Version-XIAOMI-Curved-Gaming-Monitor-144Hz-3440+1440-Resolution-34-Inch-21-9-Bring-Fish-Screen-Sync-Technology-Display-Monitor-With-EU-Plug-p-1711095.html?cur_warehouse=CZ

Με αυτόν τον κωδικό:

BGEU7077

Επεξ/σία από billpao
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Xorxhs! είπε

Στα 599 μου τη βγαζει... ποιο κουπουνι χρησιμοποιείς ?

Εγω εβαλα αλλο κουπονι αλλα και το BGEU7077 δουλευειι.

Μην βαλεις shipping insurance , paypal πληρωμη και βιντεο το ξε-πακεταρισμα μεχρι να την βαλεις στην πριζα και να ανοιξει .. Αν ειναι ολα κομπλε δεν θα το χρειαστεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...