Προς το περιεχόμενο

[Οθόνη] Xiaomi MI Curved 34" @ Banggood 372€ [ΤΕΛΟΣ]


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Nα σαι καλά ναι VIP 5 είμαι.

Θα κάνω μια προσπάθεια αύριο, ελπίζω να προλάβω αλλιώς και στην κανονική τιμή (365) δεν με χαλάει καθόλου. 

Νομίζω πως η "αυριανή" φεύγει από Κίνα. Τουλάχιστον έτσι φαίνεται στο reserve που έκανα εγώ. Όποτε, μαζί με  τα 21 κάτι (αν θυμάμαι καλά) δολάρια του priority line βγαίνει πολύ κοντά στα 365 eur που κοστίζει τώρα.

Προτίμησα να την πάρω από Τσεχία με 363,37 (με ένα χαζοκούπονο "allowence") κ φρι μεταφορικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 276
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, yilliy είπε

Νομίζω πως η "αυριανή" φεύγει από Κίνα. Τουλάχιστον έτσι φαίνεται στο reserve που έκανα εγώ. Όποτε, μαζί με  τα 21 κάτι (αν θυμάμαι καλά) δολάρια του priority line βγαίνει πολύ κοντά στα 365 eur που κοστίζει τώρα.

Προτίμησα να την πάρω από Τσεχία με 363,37 (με ένα χαζοκούπονο "allowence") κ φρι μεταφορικά.

Σωστός και εγώ από Τσεχία θα την πάρω, άλλωστε σιγά την διαφορά τα 16 ευρώ. Άσε που αύριο στις 11 το πρωί θα είμαι δουλειά και θα ξεχαστώ στάνταρ. :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Μας κατέστρεψες. Την είχα στο καλάθι στα 372 με το κουπόνι BGCZXM34 και την λιβάνιζα με τις ώρες.

Τώρα τα πράγματα στενεύουν περισσότερο, thanks. :D 

edit: dual monitor setup με 2 curved 34" είναι overkill? :P 

Σε γραφειο ή σε σανιδα του surf θα τα βαλεις; 😀

Το overkill, του overkill, ω overkill...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kostiger είπε

Σε γραφειο ή σε σανιδα του surf θα τα βαλεις; 😀

Το overkill, του overkill, ω overkill...

Overkill η ζωή μου όλη! :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kostiger είπε

Σε γραφειο ή σε σανιδα του surf θα τα βαλεις; 😀

Το overkill, του overkill, ω overkill...

Eχω 2 27αρες κυρτες της samsung και απο πανω ακριβως 49αρα κυρτη :devil:

Aλλα περιμενω πως και πως να ερθει ο νοεμβριος να αλλαξω σε 34αρες σαν τον lion :D

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@yilliy  Για την ίστορία είχες δίκιο. Η τιμή ήταν για αποστολή από Κίνα με δωρεάν όμως μεταφορικά (η δωρεάν μέθοδος είναι κι αυτή Priority Line αλλά στο στέλνουν σιδηροδρομικά. Χωρίς τελωνείο, αγόρασα διάδρομο Xiaomi έτσι).

Δεν αξίζει η αναμονή για τόσο μικρή διαφορά. Εχτυπήθη από Τσεχία.

Επίσης πολύ πράγμα το Banggood σήμερα σε όλες τις γνωστές προσφορές. Poco F2 Pro 350€ από Ισπανία, έχει OnePlus, Blitzwolf, πολύ πράγμα από Xiaomi κλπ

Επεξ/σία από imvrios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, imvrios είπε

@yilliy  Για την ίστορία είχες δίκιο. Η τιμή ήταν για αποστολή από Κίνα με δωρεάν όμως μεταφορικά (η δωρεάν μέθοδος είναι κι αυτή Priority Line αλλά στο στέλνουν σιδηροδρομικά. Χωρίς τελωνείο, αγόρασα διάδρομο Xiaomi έτσι).

Δεν αξίζει η αναμονή για τόσο μικρή διαφορά. Εχτυπήθη από Κίνα.

Επίσης πολύ πράγμα το Banggood σήμερα σε όλες τις γνωστές προσφορές. Poco F2 Pro 350€ από Ισπανία, έχει OnePlus, Blitzwolf, πολύ πράγμα από Xiaomi κλπ

ok, -18 eur δεν είναι λίγο για κάποιον που δεν την βιάζεται, αν το European Railway Direct Mail δεν έχει σίγουρα (;) τελωνείο. Κι αν είχε επιβεβαιώσει κάποιος το no customs για τους ευρωπαϊκούς σιδηροδρόμους εδώ, θα 'ταν ακόμη καλύτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, yilliy είπε

ok, -18 eur δεν είναι λίγο για κάποιον που δεν την βιάζεται, αν το European Railway Direct Mail δεν έχει σίγουρα (;) τελωνείο. Κι αν είχε επιβεβαιώσει κάποιος το no customs για τους ευρωπαϊκούς σιδηροδρόμους εδώ, θα 'ταν ακόμη καλύτερα...

Kαι εγώ αυτό σκέφτομαι καθώς είμαι με το δάκτυλο στην σκανδάλη να την παραγγείλω από Κίνα καθώς δεν την βιάζομαι.

Πάντως η μέθοδος είναι εγγυημένη, δεν περνάει τελωνείο. Εμένα το μόνο που με προβληματίζει είναι το γεγονός μην φάει έντονο ξύλο το πακέτο με αυτή τη μέθοδο και έρθει η οθόνη σπασμένη.

Η τιμή πάντως είναι εξαιρετική!

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας γράψει κι άλλος εμπειρία αν έχει αγοράσει κάτι βαρύ που του το έστειλαν σιδηροδρομικά.

Υπόψιν όμως ότι είχε πάει δύο μήνες η παραλαβή και αυτό ήταν προ Covid.

Ενώ Τσεχία, 28 Αυγούστου αγόρασα αφυγραντήρα και τη Δευτέρα παραδόθηκε σπίτι μου από DHL. Μόνο και μόνο γι' αυτό αξίζουν τα 17€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Kαι εγώ αυτό σκέφτομαι καθώς είμαι με το δάκτυλο στην σκανδάλη να την παραγγείλω από Κίνα καθώς δεν την βιάζομαι.

Πάντως η μέθοδος είναι εγγυημένη, δεν περνάει τελωνείο. Εμένα το μόνο που με προβληματίζει είναι το γεγονός μην φάει έντονο ξύλο το πακέτο με αυτή τη μέθοδο και έρθει η οθόνη σπασμένη.

Η τιμή πάντως είναι εξαιρετική!

Κι εγώ αυτό σκέφτομαι και δεν έχω ακυρώσει ακόμη την παραγγελία από Τσεχία. Ακόμη είναι διαθέσιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι να σου πω. Μόνο που θα την έχουμε 1,5 μήνα νωρίτερα δικαιολογεί όχι απλώς 17€, παραπάνω.

Εγώ δε θα την ακύρωνα.

Επεξ/σία από imvrios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, imvrios είπε

Τι να σου πω. Μόνο που θα την έχουμε 1,5 μήνα νωρίτερα δικαιολογεί όχι απλώς 17€, παραπάνω.

Εγώ δε θα την ακύρωνα.

Ναι δεν αξίζει, καλύτερα από Τσεχία. Να ήταν η διαφορά στο πενηντάρικο να πεις ok. Το άγχος μόνο που θα έχουμε 1,5- 2 μήνες μέχρι να έρθει κοστίζει πολύ παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, equi1908 είπε

Πήρε κανείς από Τσεχία με την δωρεάν επιλογή μεταφορικών να μας πει σε πόσες ημέρες του ήρθε? Την χτύπησα χτες στα 363€

Περίπου δέκα ημέρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tην πήρα και εγώ σήμερα στα 364,22€ από Τσεχία αλλά δεν έχει πλέον απόθεμα, οπότε θα αργήσει λίγες μέρες, μέχρι 22/09 θα έχει φύγει όπως ανέγραφε το πρωί το site όταν την παρήγγειλα.

 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...