Προς το περιεχόμενο

Τo Disney+ φτάνει τους 57,5 εκατομμύρια συνδρομητές και προχωράει σε ένα σημαντικό VOD πείραμα


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαλλον η κινηση εχει να κανει με το οτι κανεις δεν παει μονος σινεμ, ολοι 2+ παρεες, οποτε λεει αντιστοιχα σε μια συνδρομη ποσοι θα δουν μουλαν; 2-3 αν παρουν

την αναλογια του σινεμα. Fail λογικη αλλα δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, KilliK είπε

καποτε με 30ε αγοραζες και ειχες στην κατοχη σου σε φυσικο μεσο μια ταινια, την οποια εβλεπες οποτε και οσες φορες ηθελες για παντα.

τωρα με 37e νοικιαζεις να δεις μια ταινια σε ψηφιακη μορφη μια φορα μονο, με την δικαιολογια οτι θα την δεις πριν βγει στο σινεμα.

ως καταναλωτες εχουμε χασει πολλα απο τα προνομια που ειχαμε τοσα χρονια. και καποιοι δεν το καταλαβαινουν αυτο.

Πως ακριβώς το χάσαμε; Περίμενε 6 μήνες και η ταινία θα υπάρχει σε φυσικό μέσο που μπορείς να αγοράσεις με 10-15-20 ευρώ. Μπορείς με τα ίδια λεφτά να την αγοράσεις για δική σου και ψηφιακά και να την δεις επίσης όσες φορές θέλεις.

Ταινία σε φυσικό μέσο ταυτόχρονα με την πρώτη προβολή "κάποτε" την αγόραζες μόνο από πλανόδιο πειρατική από παράνομη εγγραφή στην αίθουσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καμία εντύπωση δεν μου κάνει.

Όποιος ασχολείται λίγο με αγορές ταινίων σε όλα τα stores από Prime Video, YouTube Movies, iTunes , Vudu κλπ γνωρίζει ήδη ότι η Disney πουλάει ακριβότερα από όλους.

Καλά κάνει, δεν βλέπετε ότι ακόμη και οι φόλες της πάνε και κάνουν 1 δις εισπράξεις στα σινεμά;

Πάνε τα χάπατα στα σινεμά και τους τα σκάνε γιατί λέει disney ή marvel στο όνομα ακόμη και στις περιπτώσεις που είναι φόλα η ταινία.

Και 50 ευρώ να τη νοικιάσουν τα χάπατα θα τα δώσουν γιατί λέει disney.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Arkin είπε

Η γυφτια της Disney δεν κρύβεται. Ανέκαθεν ήταν από τις πιο θρασυς εταιρίες και ας ξέρουν ότι 2 μέτρα γη θα πάρουν και αυτοί. Μόνο Netflix μακριά από τους απατεώνες. 

θρασείες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη θεωρώ τραγική την κίνηση της Disney και μακάρι να μην την ακολουθήσει κανείς. Τώρα ρε παιδιά εσείς που λέτε οτι με 4-5 φίλους θα βγει φθηνότερα, έχει μια λογική η σκέψη σας αλλά εγώ όταν καλώ φίλους στο σπίτι μου για να δούμε ταινία δεν κόβω εισιτήριο στην είσοδο. Δεν ξέρω, δεν μου κάθεται καλά σαν σκέψη να καθίσουμε στον καναπέ και πριν βάλω την ταινία να τους πω "μάγκες ξηλωθείτε".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, ~Joker~ είπε

Την οποία θα δεις πριν την προβολή της στο cinema και στο cinema θέλει 10$ εισιτήριο έκαστος ούτως ή άλλως... Μια παρέα 4-5 ατόμων και πάνω να τη δουν παρέα θα σου βγει κανα ταληρο και βάλε.. Δλδ και ταυτόχρονα με το cinema να βγει πάλι σε συμφέρει..

Δικαιολογω κάποιον να είναι αρνητικός μόνο αν δεν έχει tv και home cinema της προκοπής Dolby digital/atmos οπότε εκεί ναι δίνεις το 10$ στο σινεμά για την όλη εμπειρία θέασης..

Προτείνω να βγάλουν υποχρεωτικό ματζαφλάρι τύπου kinect να μετράει κεφάλια επί του καναπέος και να χρεώνει αντίστοιχο τίμημα για θέαση. 

Και μετά δεν απορούμε που μας φαίνεται φυσιολογικό να θεωρούνται όλα premium συνδρομητικές υπηρεσίες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Πιασοκωλέ

Από την φράση ''μου πιάνουνε τον κώλο'' και την γαλλίζουσα κατάληξη -λέ, η λέξη πιασοκωλέ χρησιμοποιείται για να δηλώσει κάτι υπερβολικά ακριβό.

ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ

- Πόσο ήρθε η λυπητερή;
- 35 ευρώ ο καθένας...
- Ωχ! Πολύ πιασοκωλέ το μαγαζί...

 

(από Slang.gr)

Επεξ/σία από maniacos93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, KilliK είπε

καποτε με 30ε αγοραζες και ειχες στην κατοχη σου σε φυσικο μεσο μια ταινια, την οποια εβλεπες οποτε και οσες φορες ηθελες για παντα.

τωρα με 37e νοικιαζεις να δεις μια ταινια σε ψηφιακη μορφη μια φορα μονο, με την δικαιολογια οτι θα την δεις πριν βγει στο σινεμα.

ως καταναλωτες εχουμε χασει πολλα απο τα προνομια που ειχαμε τοσα χρονια. και καποιοι δεν το καταλαβαινουν αυτο.

Αυτό είναι το σημαντικότερο, όχι εάν είναι πολλά,λίγα, ο ΕΛ ο τζσαμπαντζής κ.ο.κ

Όταν η Disney είναι η μεγαλύτερη εταιρία θεαμάτων και ουσιαστικά μονοπώλιο με πολύ μαύρο παρελθόν σημαίνει ότι θα βαρέσει στα αυτιά.

Ακόμη δεν είδαμε τίποτα από αυτούς που ουσιαστικά καθορίζουν την αγορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/8/2020 στις 1:08 ΜΜ, nyne είπε

Ασε τι κάνω εγώ εσυ δώσε 30 ευρώ και φώναξε και 10 φίλους.😀

Νομίζω το παιδί είναι κάτω από 70 χρόνων, οπότε δεν έχει πρόβλημα...

Εσείς προφανώς είστε παππούς με υποκείμενο νόσημα, οπότε καλά κάνετε και προστατεύστε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει θεμα με τις αιθουσες....λογω Covid δεν ξερουν ουτε ποτε θα λειτουργουν,ουτε υπο ποιες συνθηκες,ουτε ποσοι θα πηγαινουν

Οποτε ειναι λογικο οι εταιρειες να πειραματιζονται οπως η disney με την εξτρα χρεωση

Η Wallmart φερεται να ετοιμαζει drive in cinemas 

Τους καταναλωτες τους σωζει μονο ο ανταγωνισμος,τιποτε αλλο,οσο το netflix καιει δισεκατομμυρια,υπαρχει αντιπαλο δεος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ALIZEUS είπε

Νομίζω το παιδί είναι κάτω από 70 χρόνων, οπότε δεν έχει πρόβλημα...

Εσείς προφανώς είστε παππούς με υποκείμενο νόσημα, οπότε καλά κάνετε και προστατεύστε. 

Μπραβο φιλε μου το βρηκες.Εγω απλα ελπιζω να αστειευεσαι ,αν οχι ελπιζω να μην εχεις φιλους και συγγενεις σε μεγαλη ηλικια,οπως και το να εισαι υγιεστατος αλλα και τυχερος,ωστε εαν το κολλησεις να μην παθεις κατι.Να εισαι καλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...