Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy Note20 και Galaxy Note20 Ultra στην Ελλάδα στις 21/8 από €999


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πως δεν εχει πολύ μεγάλη διαφορά το exynos και το snapdragon ρε παιδια? ? 😂 😂 😂  

 

με δυο ναυαρχίδες του 2018 δουλευω, s9+ και sony xz3!!!! 

 

 

ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα παιχνίδια που παιζω blades, pubg, cod, gear club, forza street  BΛΕΠΩ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ frames per second KAI ΣΤΗΝ ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ ΑΠΟΔΟΣΗΣ ΥΠΕΡ ΤΟΥ SONY ME TO SNAPDRAGON 845 ενω διαθέτουν οθονες ιδιας ακριβώς αναλυσης! 

 

το Samsung εχει συμπεριφορά midrange επεξεργαστή σε ολα αυτα τα παιχνιδια κυρίως μετα το πρωτο διλεπτο που βαράει ασύλληπτο throttling

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, Panikas1986 είπε

Μποϊκοτάζ στις αγορές σας, μέχρι να βάλουν μυαλό. Αν θέλουν να μου πασάρουν exynos (η οποιοδήποτε άλλον επεξεργαστή) χαμηλότερης απόδοσης από το ίδιο μοντέλο με τα ίδια λεφτά ( και ακριβότερα λόγο ευρώ) από άλλες ηπείρους να τα στοκαρει τόσο άσχημα, μέχρι μια μέρα να ανάψει μια τεράστια φωτιά, να τα καιει και εμείς να χορεύουμε γύρω της από ικανοποίηση. 

Πέρα από την πλάκα, ο exynos δεν είναι σκουπίδι (κάτοχος s20+), απλά δεν είναι ανταγωνιστικος σε σχέση με το Snapdragon. Αν έβαζε σε όλες τις ηπείρους τον  exynos, οι αντιδράσεις θα ήταν πολύ λιγότερες, όπως άλλωστε συμβαίνει και με τους kirin της Huawei, που παρόλο που δεν είναι ίδιας δυναμικής με τους Snapdragon, δεν ανοίγει ρουθούνι. Ένα κατακλείδι, μέχρι να μου προσφέρει προϊόν το οποίο έχει τις ΙΔΙΕΣ επιδόσεις και τα ΊΔΙΑ χαρακτηριστικά παγκοσμίως, από εμένα ένα ΜΑΎΡΟ ναα με το συμπαθειο από εδώ, έως εκεί και ακόμα παραπέρα. 

Υγ1. Το note 20 το απλό για γέλια και για κλάματα. Λογική μηδέν. 

Ακριβώς αυτο, σκουπίδι δεν είναι. Αμφιβάλω αν αυτοί που το κράζουν το έχουν δουλέψει το κινητό. Αλλά και πάλι όπως είπα, μποϊκοτάζ. 

Επειδη το ειχα s20+ και ευτυχως το εδωσα το προβλημα σε εναν αρκετα απαιτητικό χρηστη δεν ειναι οτι ο exynos ειναι λιγο πιο αργος αλλα η μπαταρια πέφτει πολυ γρηγορα ζεματαει η πλατη του και εχει frame drop σε παιχνιδια.. ενδεικτικά με s8+ με μπαταρια 2ετιας εβγαζα σερι 5 περιπου ωρες χωρις προβλημα με θερμοκρασια και με s20+ 4.30 που ζεματαγε.. αν ηταν με τον sd θα μιλαγαμε για την κορυφαια συσκευη αλλα....   

 

Επεξ/σία από baggelis7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, ethereum είπε

απ ότι βλέπω κυκλοφορεί νέος ιός , αυτός της εξινίασης , καλπάζει η εξινίαση , 6% πίσω είναι απο τον qualcomm , σιγά θα χάσετε 6% απόδοση , όσο για τους haters της apple παιδιά ξυδάκι και θα περάσει , καταλαβαίνω το σοκ

και απο 25% μεχρι 33% στην αποδοση της μπαταριας.

Μαλλον εσυ εισαι FAN BOY της samsung .

Δειτε τα δεδομενα και αφηστε τις προσωπικες σας εκτιμησεις στην ακρη.

Επεξ/σία από Malias13
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, pacahontas III milagros είπε

πως δεν εχει πολύ μεγάλη διαφορά το exynos και το snapdragon ρε παιδια? ? 😂 😂 😂  

με δυο ναυαρχίδες του 2018 δουλευω, s9+ και sony xz3!!!! 

ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα παιχνίδια που παιζω blades, pubg, cod, gear club, forza street  BΛΕΠΩ ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΥΠΕΡ ΤΟΥ SONY ME TO SNAPDRAGON 845 ενω διαθέτουν οθονες ίδιας ακριβώς αναλυσης! 

Ρε φίλε ότι νάναι 5 νάναι συγκρίνεις ανόμοια πράγματα εδώ μιλάμε για το αν ο exynos 990 στα samsung galaxy s20+  κινητά είναι σκουπίδι μπροστα στον snapdragon 865 

 

και εσύ μας λες ότι το sony xz3 είναι γρηγορότερο απο το s9+ στα παιχνίδια  

 

1) είναι διαφορετικά κινητά οπότε και ίδια CPU να είχαν δεν θα ήταν περίεργο να διαφέρουν σε επιδόσεις. (πχ εδώ σύγκριση με note 9 με το ίδιο snapdragon SoC και πάλι το Sony είναι λιγο γρηγορότερο) 

 

2) επίσης παίζει ρόλο και η έκδοση του android αλλά και γενικά τι χρήση κάνεις και με τα δύο γιατί αν το ένα το έχεις σαν δεύτερο και δεν το είναι φορτωμένο με cookies και διάφορα cashes κτλ δηλαδή σχεδόν σε κατάσταση καινούργιο και το άλλο κουβάλάει μέσα του όλη την σαβούρα απο το facebook instagram τις ρυθμίσεις σου επαφές κτλ κτλ κτλ εννοείται ότι θα αρχίσει να κολλάει λίγο σε σχέση με ένα καινούργιο

3) το s9+ έχει λίγο μεγαλύτερη ανάλυση που επηρεάζει και αυτό τις επιδόσεις στα παιχνίδια 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, TopicStrarter είπε

Ρε φίλε ότι νάναι 5 νάναι συγκρίνεις ανόμοια πράγματα εδώ μιλάμε για το αν ο exynos 990 στα samsung galaxy s20+  κινητά είναι σκουπίδι μπροστα στον snapdragon 865 

και εσύ μας λες ότι το sony xz3 είναι γρηγορότερο απο το s9+ στα παιχνίδια  

1) είναι διαφορετικά κινητά οπότε και ίδια CPU να είχαν δεν θα ήταν περίεργο να διαφέρουν σε επιδόσεις. (πχ εδώ σύγκριση με note 9 με το ίδιο snapdragon SoC και πάλι το Sony είναι λιγο γρηγορότερο) 

2) επίσης παίζει ρόλο και η έκδοση του android αλλά και γενικά τι χρήση κάνεις και με τα δύο γιατί αν το ένα το έχεις σαν δεύτερο και δεν το είναι φορτωμένο με cookies και διάφορα cashes κτλ δηλαδή σχεδόν σε κατάσταση καινούργιο και το άλλο κουβάλάει μέσα του όλη την σαβούρα απο το facebook instagram τις ρυθμίσεις σου επαφές κτλ κτλ κτλ εννοείται ότι θα αρχίσει να κολλάει λίγο σε σχέση με ένα καινούργιο

3) το s9+ έχει λίγο μεγαλύτερη ανάλυση που επηρεάζει και αυτό τις επιδόσεις στα παιχνίδια 

 

 

μάλλον δεν θέλεις να καταλαβεις οτι συγκρινω κινητα ΊΔΙΑΣ χρονολογίας με επεξεργαστες ΊΔΙΑΣ γενιάς (το μη ευρωπαϊκό 

S9 επισης είχε τον snapdragon 845 που έχει το sony μου),  ΊΔΙΑΣ ανάλυσης (2Κ) και τα δυο,

με ΙΔΙΕΣ ακριβως εφαρμογές και τα δύο και ΙΔΙΑ χρηση απο τον ΙΔΙΟ ΧΡΗΣΤΗ.... 

 

 

 

Εδω το exynos έτρωγε σκονη απο τον απλο snapdragon 865.... φαντάσου ποσο περισσότερο η ψαλιδα άνοιξε τωρα που το μη ευρωπαϊκό θα εχει τον 865+ !!!!!! 

 

 

 

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανατικός υποστηρικτής της σειράς Note και κάτοχος Note 9. Ωστόσο στο φετινό αισθάνομαι μια χαρμολυπη και δεν είναι ο exynos που νομίζω ότι οι περισσότεροι από εμάς δεν θα καταλάβουμε τπτ αλλά το γεγονός ότι για να πάρεις κάτι πραγματικά καινούργιο ή νέο χρειάζεται κανείς να δώσει 1400 ευρώ day one. Νομίζω ότι έχει ξεφύγει η κατάσταση. Αν δεν κάνω λάθος το 9 είχε ξεκινήσει στα 1049. Πείτε μου λοιπόν τι δικαιολογεί τα 300 ευρώ παραπάνω λαμβάνοντας υπόψη τις τεχνολογικές συνθήκες κάθε εποχής. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, paolo.catti είπε

Ναι έχετε δίκιο αναλυτές του insomnia δεν είναι τόσο αισθητές οι διαφορές του Exynos 990 σε σχέση με τον Snapdragon 865 πόσο μάλλον τον 865+...

Όταν λέω εγώ ότι δεν έχετε ακουμπήσει το κινητό πάρα μόνο ένα ποσοστό 2 με 3% από όσους γράφουν... 

 

Παραθέτεις ένα βίντεο από τον ΜΆΡΤΗ, (από τον Μαρτη, αναλυτή μου και έχουμε φτάσει Αύγουστο) που το κινητό παίζει να έχει πάρει 876 update. 

Άλλη μια και τέλος, Φυσικά και είναι κατώτερος από Snapdragon αλλά ούτε σκουπίδι είναι ούτε διαφορές που περιγράφονται εδώ μέσα ισχύουν. Μια χαρά ειναι και οι φωτός πια και οι μπαταρία με τα 120 hz και οι θερμοκρασίες. 

Σταματήστε να αναπαράγεται ότι βλακεια θέλει να σας πασάρει ο καθένας. 

 

Αν θα αγόραζα τώρα το note? όχι φυσικά και τους λόγους τους έχω γράψει παραπάνω. Μποϊκοτάζ και τέλος, ώστε να με αντιμετωπίζουν ισάξια. 

Επεξ/σία από Panikas1986
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Panikas1986 είπε

Όταν λέω εγώ ότι δεν έχετε ακουμπήσει το κινητό πάρα μόνο ένα ποσοστό 2 με 3% από όσους γράφουν... 

Παραθέτεις ένα βίντεο από τον ΜΆΡΤΗ, (από τον Μαρτη, αναλυτή μου και έχουμε φτάσει Αύγουστο) που το κινητό παίζει να έχει πάρει 876 update. 

Άλλη μια και τέλος, Φυσικά και είναι κατώτερος από Snapdragon αλλά ούτε σκουπίδι είναι ούτε διαφορές που περιγράφονται εδώ μέσα ισχύουν. Μια χαρά ειναι και οι φωτός πια και οι μπαταρία με τα 120 hz και οι θερμοκρασίες. 

Σταματήστε να αναπαράγεται ότι βλακεια θέλει να σας πασάρει ο καθένας. 

Αν θα αγόραζα τώρα το note? όχι φυσικά και τους λόγους τους έχω γράψει παραπάνω. Μποϊκοτάζ και τέλος, ώστε να με αντιμετωπίζουν ισάξια. 

Εχεις s20 και τις δυο εκδοσεις για να ξερεις ποιες ειναι η διαφορες ?

εκτος απο να δεις σε διαφορα forum τι εχουν γραψει ανθρωποι που εχουν κανει test και στα δυο δεν νομιζω οτι ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα αυτο που γραφεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για μεγάλο trollάρισμα στους ΙΔΙΟΥΣ τους τους ΠΕΛΑΤΕΣ.

- Αντί να κρατήσουν τον 865  και να βάλουν μια έστω βελτιωμένη έκδοση του Exynos 990 ώστε να μειωθεί η διαφορά έκαναν ακριβώς το ΑΝΤΙΘΕΤΟ.

865+ απέναντι στο ΣΑΠΑΚΙ του 2019..

- Αντί να διαφοροποιήσουν την οθόνη από το S20 ανεβάζοντας το refresh rate στην υψηλή ανάληση το κράτησαν στη ΙΔΙΑ!!

- Αντί να αυξήσουν ή έστω να διατηρήσουν την ήδη φτωχή μπαταρία του S20 Ultra , την ΠΕΤΣΟΚΟΨΑΝ!!

 

Αν δεν trollαρουν πρέπει ΣΙΓΟΥΡΑ να τσεκάρουν ΠΟΣΟ ΠΡΟΒΑΤΑ είναι οι πελάτες τους στην Ευρώπη..

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...