Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy Note20 και Galaxy Note20 Ultra στην Ελλάδα στις 21/8 από €999


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Σωστά, Color OS ονομάζεται που είναι εξίσου "ελαφρύ" νομίζω.Υποτίθεται όμως πως δεν έχει τα features των άλλων UI άλλων εταιριών.

Realme UI έχει που είναι κάπως παρεμφερές του Color OS της Oppo, αφού είναι sub brand της Oppo. 

6 ώρες πριν, d4ydr33m3r είπε

Ναι θα παρει.. Οι ναυαρχιδες απο S10,Note 10 και μετα θα παρουν 3 αναβαθμισεις.. Αρα το S10 εχει να λαβει αλλες δυο μεγαλες και το S20 αλλες 3..

 

Να ναι καλά η OnePlus (μετά τα Pixels φυσικά) που τους έμαθαν μπαλιτσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Fulgore είπε

Και παλι δεν αλλαζει το γεγονος οτι θα ειναι κατωτερος απο τον 865+. Τουλαχιστον ας εκανε 150ευρω φθηνοτερα στην Ευρωπη το μοντελο ξερω γω

και το χειροτερο ολων ειναι οτι το διαφημιζει και σαν gaming κινητο η Samsung,που για τους κατοχους exynos ειναι ενα τεραστιο αστειο αυτο το πραγμα,ειδικα για το κοστος.

Μια απο τα ιδια και στην καταναλωση και τις οθονες. Δεν γινεται να μου κανεις περικοπες στην μπαταρια στην Note σειρα. Βαλε μια μπαταρια 5000+.

Και αναφερεσαι στο ακριβοτερο Ultra. Θες να πιασουμε το ''φθηνοτερ''note 20?

Αυτο για το οποιο ζηταει 1000ευρω για 1080p 60hz οθονη,exynos 990 και πλαστικο? 

Ειναι κατα τα αλλα που η Samsung ακουει το feedback των πελατων της,μετα το κραξιμο του απλου note 10 περυσι.. Ανεβηκε η τιμη και πλεον το κινητο ειναι και απο πλαστικο....

Έχουν ακουστεί καλά πράγματα για τις βελτιώσεις σε περιμένουμε να δούμε. 150 ευρώ για να σου κόψει πρέπει να σου βάλει 765.. Δεν γίνονται αυτά.. Δεν θα το κάνουμε και πίξελ 5 και ούτε είναι τόσο τραγικός ο Exynos είπαμε..

Το διαφημίζει σαν gaming κινητό γιατί από του χρόνου Mali γιοκ και γιατί υπάρχει η συμφωνία με MS για Xbox gaming content.  AMD και ίσως Exynos παντού. Και αν όχι λόγω συμφωνιων με Qualcomm αναμένονται λογικά καλά πράγματα. 

Στην μπαταρία και εγώ δεν κατάλαβα γιατί έκοψε. Μαλλον για το πενακι o απαραιτητος χωρος.. Βάζει lpto άσε την μπαταρία 5000 .. ποιος θα νοιαστει για 8.1 αντί για 8.8mm πάχος; Άλλωστε σε θήκη θα μπει με τέτοιο camera bump.. 

Για το μικρό τα έγραψα και εγώ.. και στο μεγάλο οι διαφορές από το ultra μου μόνο refinement θυμίζουν.. 

Ούτως ή άλλως ο κόσμος αγοράζει μόλις πέσουν οι τιμές ειδικά εδώ Ελλάδα.. οπότε για 900 που πήρα το ultra εγώ με αποφορολογηση από Γερμανία  είμαι πολύ ευχαριστημένος. 😉

 

17 ώρες πριν, Vaiosss είπε

 

Να ναι καλά η OnePlus (μετά τα Pixels φυσικά) που τους έμαθαν μπαλιτσα.

Καλά και αυτά πάλι θέματα με τις οθόνες.. Γενικά έχω διαπίστωσει ότι κάτι βγάζουν τα OnePlus κάθε γενιά. Πιθανότατα όχι τα καλύτερα standards παραγωγής. Παρόλαυτα φέτος έγιναν πραγματικά ναυαρχίδες και με πολύ καλές κάμερες επιτέλους. 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Εφόσον η Samsung συνεχίζει αυτή την τιμολογιακή πολιτική, σημαίνει πως οι πελάτες της ανταποκρίνονται (Γιατί γράφει Samsung).Εφόσον δεν βάζει Snapdragon, θα έπρεπε να είχε μειωμένες τιμές στην Ευρώπη.

Με τα μισά χρήματα παίρνεις κινητό με Snapdragon 845-855.Πχ το Realme X2 Pro με τον 855+ σε συνδυασμό με το"ελαφρύ" Oxygen OS UI, ξεφτιλίζει σε όλα εκτός απο την κάμερα τα Samsung διπλάσιας τιμής.

Είναι παράλογο να ζητάει τόσα χρήματα για υποστήριξη μόνο 2 Android versions.Επίσης στους περισσότερους μάλλον σας διέφυγε πως θα βγούν με  android 10 που σημαίνει πως θα πάρουν έως και το 12, ενώ θα μπορούσε να τα βγάλει με 11και να φτάσουν έως και το 13.

Μόνο το S10 lite με τον Snapdragon 855 είναι αξιόλογο.

Με τόσα χρήματα παίρνω iPhone με υποστήριξη για 5 χρόνια και αν μετανιώσω στα 2-3 χρόνια το πουλάω χάνοντας λιγότερα χρήματα.Οτι βγάζει η Samsung χάνει το 50% της αξίας του σε 6 μήνες.

Πρέπει ο κόσμος να "ξυπνήσει" και να μην δίνει κάθε χρόνο 1000€.Ας έχει την οικονομική άνεση και ας έχει το μικρόβιο αλλαγής.Σκεφθείτε τι θα γινόταν αν δεν υπήρχε ο ανταγωνισμός απο τις άλλες εταιρείες, ειδικά Xiaomi+ Huawei.2000€ θα είχαν τα κινητά του θέματος.

Επίσης τα cpu+gpu της Samsung είναι όλο και πιο ισχυρά και το UI βελτιωμένο, για αυτό τον λόγο μπορούν και ανταποκρίνονται, "από πίσω τρέχουν" πολλά services που μειώνουν την αυτονομία της μπαταρίας.

3 πλεον.

Ανακοινωθηκε χθες μαζι με την παρουσιαση.

3 Μajor Updates για ολες τις ναυαρχιδες και αρκετα της σειρας Α, αρχης γενομενης απο τα galaxy S10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Έχουν ακουστεί καλά πράγματα για τις βελτιώσεις σε περιμένουμε να δούμε. 150 ευρώ για να σου κόψει πρέπει να σου βάλει 765.. Δεν γίνονται αυτά.. Δεν θα το κάνουμε και πίξελ 5 και ούτε είναι τόσο τραγικός ο Exynos είπαμε..

Το διαφημίζει σαν gaming κινητό γιατί από του χρόνου Mali γιοκ και γιατί υπάρχει η συμφωνία με MS για Xbox gaming content.  AMD και ίσως Exynos παντού. Και αν όχι λόγω συμφωνιων με Qualcomm αναμένονται λογικά καλά πράγματα. 

Στην μπαταρία και εγώ δεν κατάλαβα γιατί έκοψε. Βάζει lpto άσε την μπαταρία 5000 .. ποιος θα νοιαστει για 71 αντί για 78mm πάχος; Άλλωστε σε θήκη θα μπει με τέτοιο camera bump.. 

Για το μικρό τα έγραψα και εγώ.. και στο μεγάλο οι διαφορές από το ultra μου μόνο refinement θυμίζουν.. 

Ούτως ή άλλως ο κόσμος αγοράζει μόλις πέσουν οι τιμές ειδικά εδώ Ελλάδα.. οπότε για 900 που πήρα το ultra εγώ με αποφορολογηση από Γερμανία  είμαι πολύ ευχαριστημένος. 😉

Καλά και αυτά πάλι θέματα με τις οθόνες.. Γενικά έχω διαπίστωσει ότι κάτι βγάζουν τα OnePlus κάθε γενιά. Πιθανότατα όχι τα καλύτερα standards παραγωγής. Παρόλαυτα φέτος έγιναν πραγματικά ναυαρχίδες και με πολύ καλές κάμερες επιτέλους. 

Γενικά οι οθόνες με τα υψηλά refresh rates έχουν τα θεματακια τους. Και η Samsung και η OnePlus και η Google στα Pixel 4 σε κάποιες περιπτώσεις. Είναι και θέμα calibration εννοείται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, paris_chav είπε

3 πλεον.

Ανακοινωθηκε χθες μαζι με την παρουσιαση.

3 Μajor Updates για ολες τις ναυαρχιδες και αρκετα της σειρας Α, αρχης γενομενης απο τα galaxy S10.

Το έγραψα και εγώ πιο πριν. Η μόνη εταιρεία που το κάνει πλην γουγλη.

Επίσης να τονίσω ότι ένας λόγος που παράτησα πάλι την σιγουριά του iPhone για το ultra είναι οι οθόνες της..Απόλαυση στο ultra.. 

4 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Γενικά οι οθόνες με τα υψηλά refresh rates έχουν τα θεματακια τους. Και η Samsung και η OnePlus και η Google στα Pixel 4 σε κάποιες περιπτώσεις. Είναι και θέμα calibration εννοείται.

Ισχύει.. Και επειδή τις οθόνες τις λατρεύω είναι αυτό που κοιτάω όλη μέρα στο κινητό μου και ο σημαντικότερος λόγος ίσως αγοράς κινητού για εμένα προσωπικα για αυτό προτίμησα ultra και για αυτό προτιμώ σχεδόν πάντα Samsung (και για αυτό πληρώνω ναυαρχίδες) όταν δεν ειμαι με Apple

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Το έγραψα και εγώ πιο πριν. Η μόνη εταιρεία που το κάνει πλην γουγλη.

Επίσης να τονίσω ότι ένας λόγος που παράτησα πάλι την σιγουριά του iPhone για το ultra είναι οι οθόνες της..Απόλαυση στο ultra.. 

Απ οτι διαβασα και διορθωσε με αν κανω λαθος, πηγες απο 11 pro max στο s20 ultra. 

Ειναι εμφανης η διαφορα στην οθονη ; Αν δεν κανω λαθος και τα 11 pro της Samsung δεν φορανε ;

Επεξ/σία από paris_chav
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Το έγραψα και εγώ πιο πριν. Η μόνη εταιρεία που το κάνει πλην γουγλη.

 

Ε, δεν είναι η μόνη, αυτό γράφω πιο πάνω. Μετά την Google, μέχρι τώρα, μόνο η OnePlus έδινε τρία Android updates. Δεν θυμάμαι αν το έκανε και η Essential.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, paris_chav είπε

Απ οτι διαβασα και διορθωσε με αν κανω λαθος, πηγες απο 11 pro max στο s20 ultra. 

Ειναι εμφανης η διαφορα στην οθονη ; Αν δεν κανω λαθος και τα 11 pro της Samsung δεν φορανε ;

Ναι Sammy είναι .. απλά στα high end της νέας σεζόν πάντα βάζει στα δικά της καλύτερες οθόνες. Φαντάσου για παράδειγμα το πιο απλό έφτασε 1500nits  τώρα στο note ultra. Βάλε επίσης ότι ψιλοβαρεθηκα το notch cut και σε τόσες ιντσες είναι πιο βολικό στα χέρια μου το ψηλό aspect ratio του ultra και απολαμβάνω οθόνη.. για να μην παρεξηγηθω τρομερο quality control οι οθόνες στα iPhone πολύ ποιοτικές εξαιρετικό color calibration και αυτές αλλά αυτό το notch με κούρασε ήθελα αλλαγή. Και να δω πόσο προόδευσε η Samsung από το S9 που είχα..

Το κινητό δεν απογοητεύει πουθενά.. τουναντίον.. μετά τα summer updates έχει γίνει πάρα πολύ καλό και πλέον σε εξαιρετικά καλή και προσιτή τιμη. 1400 οκ δεν σχολιάζω.. για κανενα κινητό

1 λεπτό πριν, Vaiosss είπε

Ε, δεν είναι η μόνη, αυτό γράφω πιο πάνω. Μετά την Google, μέχρι τώρα, μόνο η OnePlus έδινε τρία Android updates. Δεν θυμάμαι αν το έκανε και η Essential.

Δίνει 3 σε major updates η oneplus? Μάλιστα δεν το ήξερα αυτό νόμιζα μόνο σε security updates. Ok

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Ναι Sammy είναι .. απλά στα high end της νέας σεζόν πάντα βάζει στα δικά της καλύτερες οθόνες. Φαντάσου για παράδειγμα το πιο απλό έφτασε 1500nits  τώρα στο note ultra. Βάλε επίσης ότι ψιλοβαρεθηκα το notch cut και σε τόσες ιντσες είναι πιο βολικό στα χέρια μου το ψηλό aspect ratio του ultra και απολαμβάνω οθόνη.. για να μην παρεξηγηθω τρομερο quality control οι οθόνες στα iPhone πολύ ποιοτικές εξαιρετικό color calibration και αυτές αλλά αυτό το notch με κούρασε ήθελα αλλαγή. Και να δω πόσο προόδευσε η Samsung από το S9 που είχα..

Το κινητό δεν απογοητεύει πουθενά.. τουναντίον.. μετά τα summer updates έχει γίνει πάρα πολύ καλό και πλέον σε εξαιρετικά καλή και προσιτή τιμη. 1400 οκ δεν σχολιάζω.. για κανενα κινητό

Δίνει 3 σε major updates η oneplus? Μάλιστα δεν το ήξερα αυτό νόμιζα μόνο σε security updates. Ok

Ναι από το Oneplus 3/3T (2016 δηλαδή) και μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Arkin είπε

1000 ευρω day one και 500 ευρω σε 6 μηνες με τις μηδενικες πωλησεις που θα κανει. Η samsung εχει χασει την μπαλα και το θεμα ειναι οτι βγαζει πολυ χειροτερα κινητα απο αλλες εταιριες με τα μισα χρηματα. Ισως το κανει για οτι πιασει τον πρωτο καιρο με αυτους που θα τα σκασουν για τα σαβουροκινητα που βγαζει με exynos και θα ριξει την τιμη εκει που πρεπει λιγους μηνες μετα. Που και παλι ο exynos με το throttle που θα βαραει δεν θα αξιζει μιας και περνουμε επιδοσεις low range σε μεγαλα load και διαρκειας.

Είναι απαράδεκτη να ζητάει 1000 ευρώ για αυτό το πράγμα. Ακόμα και η Apple ζητούσε λιγότερα χρήματα για το iphone 11 που ποιοτικά είναι κλάσεις ανώτερο απο τη πλαστικούρα της Samsung και έχει τον ίδιο πανίσχυρο επεξεργαστή με τα pro/pro max. Ποιος, η Apple🤣 

Επεξ/σία από greekfox1
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τουλάχιστον στην apple μπορεί ν πληρώνουμε 1000 +  € αλλά ούτε πλαστικά τηλέφωνα παίρνουμε ούτε δυο χρόνια υποστήριξη λογισμικού εχουμε τώρα  για επεξεργαστές κάμερες οθόνες μπαταρίες  κτλ δεν θα κάνω καν τον κόπο να μπω σε  συγκρίσεις  είμαστε χρόνια μπροστά θα παίρνω apple μέχρι να γίνει κουμουνιστης  ο Κασιδιάρης 

Επεξ/σία από garfield39gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, garfield39gr είπε

Τουλάχιστον στην apple μπορεί ν πληρώνουμε 1000 +  € αλλά ούτε πλαστικά τηλέφωνα παίρνουμε ούτε δυο χρόνια υποστήριξη λογισμικού εχουμε τώρα  για επεξεργαστές κάμερες οθόνες μπαταρίες  κτλ δεν θα κάνω καν τον κόπο να μπω σε  συγκρίσεις  είμαστε χρόνια μπροστά θα παίρνω apple μέχρι να γίνει κουμουνιστης  ο Κασιδιάρης 

 

 

καλώς η κακώς oποιος θέλει σοβαρό κινητό απευθύνεται στην εταιρεία που λες και δεν εχει τη Google να τον spamαρει και τη Samsung να τον κοροιδευει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/8/2020 στις 6:14 ΜΜ, paolo.catti είπε

Απλά από τις πιο τραγικές συσκευές που έχει παρουσιάσει η Samsung τα τελευταία χρόνια.

 

Αν σου το χαρίσουν στείλε μου ένα PM γιατί το θέλω εγώ.

15 ώρες πριν, garfield39gr είπε

Τουλάχιστον στην apple μπορεί ν πληρώνουμε 1000 +  € αλλά ούτε πλαστικά τηλέφωνα παίρνουμε ούτε δυο χρόνια υποστήριξη λογισμικού εχουμε τώρα  για επεξεργαστές κάμερες οθόνες μπαταρίες  κτλ δεν θα κάνω καν τον κόπο να μπω σε  συγκρίσεις  είμαστε χρόνια μπροστά θα παίρνω apple μέχρι να γίνει κουμουνιστης  ο Κασιδιάρης 

 

3 χρόνια είναι το support πλέον. Πολλά χρόνια μπροστά είστε όντως...

Θύμισε μου, μπορείς να στείλεις αρχείο με Bluetooth; Έχεις NFC πλήρως ελευθερο; Μπορείς να βάλεις το τηλέφωνό σου στο PC και να κάνεις copy paste κάτι; Μπορείς να έχεις desktop experience συνδέοντας το κινητό στο PC; 

Επίσης από ποτέ η apple έχει καλύτερες οθόνες από τη Samsung;

Συνέχισε να παίρνεις apple, εγώ θα παίρνω και από τα δύο άλλα θα είμαι ειλικρινής τουλάχιστον.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...