Προς το περιεχόμενο

Nokia 3310 - 15,63€ - Banggood


makhs5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 λεπτά πριν, tigergreg είπε

 

Εστειλα   μεηλ  στην  νοκια   και  μου  ζητησαν   ιμει   για   περαιτερω   οδηγιες   αλλαγης   λογισμικου.

Τώρα σώθηκες.... Το πιθανότερο που θα σου πουν είναι να επέλεγες συσκευή από την χώρα σου που να υποστηρίζει ελληνικά.

Εμένα είχε  κολλήσει από 14/8 Λουξεμβούργο και έφυγε 18.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 141
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, imvrios είπε

Το πουλάει ακόμα αλλά δε λέει ότι έχει stock, λέει ότι η αποστολή αναμένεται να γίνει πριν τις 26/08. Ότι σου έγραψε κι εσένα στο mail και όπως είδες το έστειλε και σε άλλους. 

Επίσης, μπορεί να άλλαξε η τιμή αλλά εσένα δε σου ακύρωσε καμία παραγγελία, σου είπε θα το στείλουμε αργότερα στην τιμή που το αγόρασες. Ακόμα, το να σου στείλει τα υπόλοιπα αντικείμενα της παραγγελίας για μην περιμένεις και χωρίς να σου ζητήσει extra μεταφορικά που σου σπάει την παραγγελία στα δύο, εγώ ως θετικό το αξιολογώ.

Να σου είμαι ειλικρινής δε βρίσκω κάτι μεμπτό πέραν του ότι δε σου απάντησαν στο μήνυμα που τους έστειλες. Δε ξέρω βέβαια πότε το έστειλες και πόσο γρήγορα περίμενες απάντηση. Μου φαίνεται ότι δεν αξιολόγησες καλά την κατάσταση αλλά οκ, ο καθένας κρίνει με τα δικά του κριτήρια.

ΟΚ   αλλα   οταν   εκανα   παραγγελια   ειχε   μπαρα   διαθεσιμοτητας   13   κιτρινα  και   20+   γκριζα.

Βεβαια   με   τον  κακο   χαμο   ταυτοχρονων  παραγγελιων   πιθανοτατα   να   πηγα   στο  ντουκου  αλλα   αυτο

θα   φαινοταν   σε   1-2   μερες   οχι   σε   15.....

Τελος   παντων   παμε   για  αλλα  δωρακια   μολις   γινει   επιστροφη.

Κινα   και  στοιχειωδης   αξιοπιστια   μαλλον  δεν   συμβαδιζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, tigergreg είπε

ΟΚ   αλλα   οταν   εκανα   παραγγελια   ειχε   μπαρα   διαθεσιμοτητας   13   κιτρινα  και   20+   γκριζα.

Βεβαια   με   τον  κακο   χαμο   ταυτοχρονων  παραγγελιων   πιθανοτατα   να   πηγα   στο  ντουκου  αλλα   αυτο

θα   φαινοταν   σε   1-2   μερες   οχι   σε   15.....

Τελος   παντων   παμε   για  αλλα  δωρακια   μολις   γινει   επιστροφη.

Κινα   και  στοιχειωδης   αξιοπιστια   μαλλον  δεν   συμβαδιζουν.

Ειδαμε και εδω Ελλαδα κατι Κοτσους/Γερμανους κλπ ποσο συντομα σου ανακοινωνουν οχι οτι θα αργησουν να στο στειλουν αλλα οτι ακυρωνουν την παραγγελια. Κι ας περιμενουν νεα παραλαβη εντωμεταξυ.

Ολοι το ιδιο απαραδεκτοι ειναι.

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, tigergreg είπε

Κινα και στοιχειωδης αξιοπιστια μαλλον δεν συμβαδιζουν.

Στην προκειμένη περίπτωση σου είπα, προσωπικά διαφωνώ. 

Γενικότερα μια χαρά αξιοπιστία μπορείς να έχεις από Κίνα. Πως; θα πληρώσεις τη DHL σου όσο κάνει, το τελωνείο σου όταν έλθει ο εξοπλισμός και θα είσαι άρχοντας με την εκτέλεση της παραγγελίας σου σε απόλυτα προϋπολογισμένους χρόνους.

Όταν αγοράζεις όμως με τριγωνικές που αγοράζουμε εμείς για να έχεις το μέγιστο όφελος (και μάλιστα εν μέσω πανδημίας) δε μπορείς να αναμένεις την ίδια αξιοπιστία και ταχύτητα. Κάτι δίνεις για να πάρεις κάτι άλλο. Άσε δηλαδή που και προ covid ένα τέτοιο επίπεδο αξιοπιστίας είχε χτιστεί λίγο πολύ. Όλα ή σχεδόν όλα έφταναν μεταξύ 20-30 ημερών. Ψώνιζες και το ήξερες. Μόνο και μόνο που σιγά σιγά επανέρχεται η ομαλότητα είναι μεγάλη υπόθεση μέσα σε αυτή την κατάσταση. Άσε που από την πλευρά των Κινέζων τώρα είναι βασικά ΟΚ τα πράγματα, στα ελληνικά τελωνεία και τις μεταφορικές εταιρείες είναι το μεγάλο bottleneck τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ btw δεν βιάζομαι καθόλου. Εφόσον η παραγγελία μου ισχύει και απλά θα αργήσει λίγες μέρες να αποσταλλεί, δεν έχω θέμα. Καταλαβαίνω κάποιον όμως που έχει εκνευριστεί καθώς υπολόγιζε πολύ νωρίτερα άφιξη του δέματός του. Όπως προείπε κάποιος όμως, δυστυχώς, οι αγορές από Κίνα το έχουν αυτό το ρίσκο, οπότε θέλει αυξημένη υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφυγε και εμένα η παραγγελία σήμερα από Λουξεμβούργο, μετά από 3 ημέρες από την αναγραφόμενη ημερομηνία αποστολής. Λίγο υπομονή και θα σταλούν όλες από ότι φαίνεται! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, taslikos είπε

Έφυγε και εμένα η παραγγελία σήμερα από Λουξεμβούργο, μετά από 3 ημέρες από την αναγραφόμενη ημερομηνία αποστολής. Λίγο υπομονή και θα σταλούν όλες από ότι φαίνεται! 

Το ίδιο κι εγώ,πρώτη φορά βλέπω τέτοιο tracking number.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βλέπω τώρα διαθέσιμο στα 19.99$ και με τα μεταφορικά 19.10€/22,89$ με Air Parcel.

5 ώρες πριν, taslikos είπε

Έφυγε και εμένα η παραγγελία σήμερα από Λουξεμβούργο, μετά από 3 ημέρες από την αναγραφόμενη ημερομηνία αποστολής. Λίγο υπομονή και θα σταλούν όλες από ότι φαίνεται! 

Με τι τιμή το παρήγγειλες? Με ποιο κουπόνι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έφυγε και το δικό μου από Λουξεμβούργο προχτές 21/8. Το πήρα στα 14,79€ τελική με το κουπόνι BGADAD14.

Τώρα από CN αποθήκη με την χρήση του ίδιου κωδικού βγαίνει 15.36€ τελική με Air parcel registered χωρίς insurance. 

@EmpYristis γύρνα σε νόμισμα € μέσα από την σελίδα του Banggood / Gearbest κλπ και πλήρωνε πάντα σε € για να μην χρεωθείς έξοδα μετατροπής συναλλάγματος. Σε άλλο νόμισμα μόνο στην περίπτωση που χρησιμοποιείς Revolut όπου σε αυτή την περίπτωση συμφέρει. 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Έφυγε και το δικό μου από Λουξεμβούργο προχτές 21/8. Το πήρα στα 14,79€ τελική με το κουπόνι BGADAD14.

Τώρα από CN αποθήκη με την χρήση του ίδιου κωδικού βγαίνει 15.36€ τελική με Air parcel registered χωρίς insurance. 

@EmpYristis γύρνα σε νόμισμα € μέσα από την σελίδα του Banggood / Gearbest κλπ και πλήρωνε πάντα σε € για να μην χρεωθείς έξοδα μετατροπής συναλλάγματος. Σε άλλο νόμισμα μόνο στην περίπτωση που χρησιμοποιείς Revolut όπου σε αυτή την περίπτωση συμφέρει. 

Εθνική δεν χρεώνει ακόμα έξοδα συναλλάγματος.

Με το θέμα των ελληνικών έχει βρει κανείς κάτι ?

Επεξ/σία από Vasilis 07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Vasilis 07 είπε

Εθνική δεν χρεώνει ακόμα έξοδα συναλλάγματος.

Εισαι σιγουρος γι αυτο? Γιατι εγω οπου εχω γκουγλαρει λεει οτι χρεωνει

Επεξ/σία από makhs5
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alpha και Πειραιώς που χρησιμοποιώ και έχω συνδεδεμένες στο paypal, χρεώνουν κανονικά. 

Πληρωμή πάντα σε ευρώ, μέσα απο την σελίδα του καταστήματος, για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο. Εκτός και αν έχουμε revolut. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...