Προς το περιεχόμενο

Νέο iMac 27’’ από την Apple με επεξεργαστή Intel 10ης γενιάς


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, praktor_007 είπε

Ξέρεις τι μηχάνημα φτιάχνεις με 3000Ε Plus?  

Αυτή είναι η αρπαχτή του αιώνα από την Apple

Έλα σου δίνω σήμερα 3000 ευρώ για να μου φτιάξεις ένα αντίστοιχο all in one μηχάνημα...

(ΥΓ: ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΊΣ!!!)

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 λεπτά πριν, AtiX είπε

Έλα σου δίνω σήμερα 3000 ευρώ για να μου φτιάξεις ένα αντίστοιχο all in one μηχάνημα...

(ΥΓ: ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΊΣ!!!)

Σίγουρα με 3000Ε φτιάχνω καλύτερο all in one που θα παίζει και παιχνίδια. 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, praktor_007 είπε

Σίγουρα με 3000Ε φτιάχνω καλύτερο all in one που θα παίζει και παιχνίδια. 

Τότε το μόνο που μένει είναι να στήσεις γραμμή παραγωγής, να βρεις ένα πιασάρικο όνομα και να χ€στείς στα φράγκα... καλή τύχη!!!

(ΥΓ: κάτι μου λέει ότι δεν έχεις ιδέα τι είναι το all in one και πως με καμία παναγία δεν μπορείς να φτιάξεις, αλλά αφήνω να περάσει έτσι και αυτή η αρλούμπα...)

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά, όποιος θέλει το αγοράζει.

H Apple γιατί δε διαθέτει κάποιο μοντέλο με μεγαλύτερη οθόνη; Πλέον πολλοί χρήστες δουλεύουμε με μεγαλύτερες οθόνες. Δεν ακούμε 27 ίντσες και μένουμε με το στόμα ανοιχτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, varatasis είπε

Από το 2009 ίδιο design. Ειλικρινά δεν μπορούσαν έστω τα bezels να τα μικρύνουν? Tωρα νέο mac ποιος θα αγοράσει όταν από του χρόνου θα έχουν άλλους επεξεργαστές?

Είπαμε είναι για μεταξωτους κωλους 😂😂😂

7 ώρες πριν, AtiX είπε

Τότε το μόνο που μένει είναι να στήσεις γραμμή παραγωγής, να βρεις ένα πιασάρικο όνομα και να χ€στείς στα φράγκα... καλή τύχη!!!

(ΥΓ: κάτι μου λέει ότι δεν έχεις ιδέα τι είναι το all in one και πως με καμία παναγία δεν μπορείς να φτιάξεις, αλλά αφήνω να περάσει έτσι και αυτή η αρλούμπα...)

Εγώ που δεν θέλω all in one, μπορώ να πάρω καλύτερο pc με 3000; 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ConstantineP είπε

Είπαμε είναι για μεταξωτους κωλους 😂😂😂

Εγώ που δεν θέλω all in one, μπορώ να πάρω καλύτερο pc με 3000; 🤔

Μη μπερδεύεστε. με 1.500€ όχι 3.000€ 
😉

Screen Shot 2020-08-07 at 08.33.03.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ConstantineP είπε

Είπαμε είναι για μεταξωτους κωλους 😂😂😂

Εγώ που δεν θέλω all in one, μπορώ να πάρω καλύτερο pc με 3000; 🤔

Ναι για κάνε, αλλά με τα ίδια χαρακτηριστικά όπως και οθόνες, ποντίκια, καλώδια, windows κλπ... μην μου βγεις όμως φθηνότερο κατά 200 - 300 ευρω γιατί τόσο είναι ο κόπος μου για να ψάξω, παραγγείλω, συναρμολογίσω και στήσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσες φορές θα ξαναπούμε ότι Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ. Π.χ εμένα μου αρέσει το OSX σα λειτουργικό, όμως ΔΕ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ για τη δουλειά. Επίσης, προτιμώ να φτιάξω ένα κουτί PC και να είναι δυνατότερο με λιγότερα λεφτά, αλλά πάλι, ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΛΩ. Στην Apple θα πληρώσεις το ease of use, το brand name και το "δεν ασχολούμαι, παίρνω τον υπολογιστή, δουλεύει ρολόι και είναι και όμορφος (αν και φτιάξε αυτά τα bezels ρε Apple, 2020 έχουμε). Σε custom θα γλυτώσεις λεφτά, θα έχεις customization και προπάντων αν χαλάσει κάτι, το φτιάχνεις μόνος σου και φθηνά. Προσωπικά, το ιδανικό θα ήταν ένα τούμπανο Hackintosh με triple boot OSX, Windows και ένα Linux distro. Αλλά θα ξαναπώ. Ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες και διαφορετική εμπειρία χρήσης.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, MikeKata είπε

Πόσες φορές θα ξαναπούμε ότι Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΧΕΙ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ. Π.χ εμένα μου αρέσει το OSX σα λειτουργικό, όμως ΔΕ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ για τη δουλειά. Επίσης, προτιμώ να φτιάξω ένα κουτί PC και να είναι δυνατότερο με λιγότερα λεφτά, αλλά πάλι, ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΛΩ. Στην Apple θα πληρώσεις το ease of use, το brand name και το "δεν ασχολούμαι, παίρνω τον υπολογιστή, δουλεύει ρολόι και είναι και όμορφος (αν και φτιάξε αυτά τα bezels ρε Apple, 2020 έχουμε). Σε custom θα γλυτώσεις λεφτά, θα έχεις customization και προπάντων αν χαλάσει κάτι, το φτιάχνεις μόνος σου και φθηνά. Προσωπικά, το ιδανικό θα ήταν ένα τούμπανο Hackintosh με triple boot OSX, Windows και ένα Linux distro. Αλλά θα ξαναπώ. Ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες και διαφορετική εμπειρία χρήσης.

Το κακό με το Hackintosh είναι ότι διαρκώς φλερτάρεις με kernel panic και στα update σφυρίζεις κλέφτικα, κάτι το οποίο για επαγγελματική χρήση είναι απαγορευτικό. Πριν λίγο καιρό έστησα pc με προδιαγραφές να γίνει εύκολα Hackintosh και δούλευε άψογα. Εν τέλει η χρήση που έκανα ήταν Windows για Gaming και τα λοιπά στο OS X. Μετά από ένα χρόνο βαρέθηκα τη διαδικασία σταμάτα το gaming, bootαρε OS X να φτιάξεις κάτι για τη δουλειά, άλλαξε πληκτρολόγιο και ποντίκι να δουλέψεις σαν άνθρωπος και ξανά με την όπισθεν. Το Hackintosh πήγε περίπατο, έστησα τα Windows σωστά για να μπορώ να δουλέψω όταν χρειαστεί και κατά βάση δουλεύω στο MacBook που ήδη έχω με HDMI σε monitor και πληκτρολόγιο/ποντίκι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, AtiX είπε

Ναι για κάνε, αλλά με τα ίδια χαρακτηριστικά όπως και οθόνες, ποντίκια, καλώδια, windows κλπ... μην μου βγεις όμως φθηνότερο κατά 200 - 300 ευρω γιατί τόσο είναι ο κόπος μου για να ψάξω, παραγγείλω, συναρμολογίσω και στήσω...

https://www.apple.com/shop/buy-mac/imac/27-inch-3.8ghz-8-core-processor-with-turbo-boost-up-to-5.0ghz-512gb

Ε βάλε πρώτα Βάλε τικ  σε ποια parts θέλεις, να δούμε τελική τιμή και θα σου βρω μην αγχώνεσε 😉 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, ConstantineP είπε

https://www.apple.com/shop/buy-mac/imac/27-inch-3.8ghz-8-core-processor-with-turbo-boost-up-to-5.0ghz-512gb

Ε βάλε πρώτα Βάλε τικ  σε ποια parts θέλεις, να δούμε τελική τιμή και θα σου βρω μην αγχώνεσε 😉 

Ξεκινά με την βασική έκδοση των 2299 όπως στο link...

να σου θυμίσω μόνο η οθόνη κάνει 1500...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, AtiX είπε

Ναι για κάνε, αλλά με τα ίδια χαρακτηριστικά όπως και οθόνες, ποντίκια, καλώδια, windows κλπ... μην μου βγεις όμως φθηνότερο κατά 200 - 300 ευρω γιατί τόσο είναι ο κόπος μου για να ψάξω, παραγγείλω, συναρμολογίσω και στήσω...

3 ώρες πριν, AtiX είπε

Ξεκινά με την βασική έκδοση των 2299 όπως στο link...

να σου θυμίσω μόνο η οθόνη κάνει 1500...

891187438_.png.15a0023e060e151c26c2e5a4371e0a06.png

 

Βγαίνει 2625 εουρος να τα αφήσω? (μαζι με την σουπερ ντουπερ οθόνη)

Τι παίρνεις:

CPU 12/24 , διπλάσια μνήμη

SSD, GPU κινούνται στα ίδια επίπεδα

Μητρική που δέχεται τους νέους ryzen 4000  και PCI 4.0 για τους νέους ταχύτατους NVME

Κουτι έβαλα ένα απλό κλαιν, απλά να έχει καλό airflow

Ποντικια, πληκτρολόγια ιστορίες ο καθένας με ότι βολεύετε βάλτε ότι θέτε

Windows πάρτε μια αδεία των 10 ευρώ (όλοι αυτό κάνουν, εκτός και αν το θες για επιχείρηση)

Συναρμολόγηση στο φέρνει έτοιμο στημένο το κατάστημα για να μην κουράζεστε

Καλώδια έχει μέσα λολ

Τα κάνει όλα γρήγορα με στυλ (έχει και κόκκινο φωτάκι το fan του κουτιού) πλήρως αναβαθμήσιμο και συμφέρει....αυτά κύριοι

Επεξ/σία από ConstantineP
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...