Προς το περιεχόμενο

Αγορά Υαλοκαθαριστήρων


pavloa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ για τι απαντήσεις. 

Λέω να παραγγείλω valeo να τα δοκιμάσω.

Και αν δεν μείνω ευχαριστημένος θα γυρίζω ξανά στα φθηνά. 

https://www.skroutz.gr/s/8142227/Valeo-First-Multiconnection-VFB45-575783-450mm.html

https://www.skroutz.gr/s/8142278/Valeo-First-Multiconnection-VFB60-575788-600mm.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, pavloa είπε

Ευχαριστώ για τι απαντήσεις. 

Λέω να παραγγείλω valeo να τα δοκιμάσω.

Και αν δεν μείνω ευχαριστημένος θα γυρίζω ξανά στα φθηνά. 

https://www.skroutz.gr/s/8142227/Valeo-First-Multiconnection-VFB45-575783-450mm.html

https://www.skroutz.gr/s/8142278/Valeo-First-Multiconnection-VFB60-575788-600mm.html

Πριν τους παραγγείλεις δεν κοιτάς και σε βενζινάδικα μήπως τους έχουν;Με τα μεταφορικά  βλέπω πάνε ακριβούτσικα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, haris_216 είπε

γιατί πολύ απλά η Toyota δεν βγάζει υαλοκαθαριστήρες.

Nομίζω ότι τους σχεδιάζει και τους κατασκευάζει η ίδια

16 ώρες πριν, andreas1gr είπε

Εγω που έχω ένα Toyota βάζω εδώ και 6 χρόνια μόνο της Toyota... 

Βάλτε εσείς φτηνούς και να σας βγαίνουν στο τέλος ακριβοί... 

Εγώ που έχω bmw ή ο ts, που δεν ξέρω τι αμάξι έχει, μπορούμε να βάλουμε τις toyota?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, supermanbee είπε

Nομίζω ότι τους σχεδιάζει και τους κατασκευάζει η ίδια

Υπάρχει αυτή η αίσθηση καθώς χρησιμοποιεί αρκετά τους υαλοκαθαριστήρες της Denso (μεγάλη εταιρία που κατασκευάζει και πουλάει ανταλλακτικά αυτοκινήτων παγκοσμίως) η οποία παλιά (πριν πολλά χρόνια) ανήκε στην Toyota. Μετά αυτονομήθηκε και πλέον είναι στο group προμηθευτών της Toyota η οποία όμως έχει κάποια συμμετοχή (σίγουρα πολύ κάτω από το 50%). 

 

Επεξ/σία από haris_216
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ukforthemoment είπε

Πριν τους παραγγείλεις δεν κοιτάς και σε βενζινάδικα μήπως τους έχουν;Με τα μεταφορικά  βλέπω πάνε ακριβούτσικα.

Ναι εννοείται θα κάνω μια γύρα να δω αν τα έχουν εδώ αλλιώς θα τα παραγγείλω από το skroutz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, JOHN ONLY είπε

Για τον φίλο που λέει ότι της "toyota" του έρχονται φθηνότερα πολύ αμφιβάλω. Το lidl όταν τους πείρα σετ τους είχε 5€. Δε νομίζω να έχουν κάτω από 15€ της "toyota". Θα μου πεις δεν είναι πάντα διαθέσιμοι αλλά αν το παρακολουθείς ξέρεις όταν έρθουν. Φιλικά

Φίλε στα 21 χρόνια που έχω αυτοκίνητο έχω δοκιμάσει τα πάντα... 

Από απλά λάστιχα του jumbo και praktiker που δεν αντέχουν ούτε 1 μήνα, no name με το τσουβάλι που δεν βγάζουν ούτε χρόνο μέχρι και επώνυμους... 

Διαπίστωσα ότι όσο σκεπτόμουν σαν  εσένα και μερικούς άλλους, ήμουν μόνιμα με κακής ποιότητας υαλοκαθαριστήρες που πάντα με προδιδαν σε μια δύσκολη στιγμή και στο τέλος αν προσθέσεις τον θόρυβο και το άγχος να τον αλλάξεις κάθε Σεπτέμβρη και μην σου τύχη και τον χρειαστείς μέχρι τότε,  στο τέλος οι φθηνοί υαλοκαθαριστήρες μου κόστιζαν πολύ ακριβά... 

Εμένα για Toyota υαλοκαθαριστήρες πλειρωνω στα 3 χρόνια 25 ευρώ και δεν τρίζει καθόλου και καθαρίζει άψογα... 

Αυτόν που έχω τώρα τον έβαλα Μάρτιο του 18... Τρίτο καλοκαίρι φέτος και ακόμα δεν έκανε κιχ... 

Και όλη μέρα στον ήλιο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν σε προδώσει θα αρχίσει σιγά σιγά να προειδοποιεί ( λίγος θόρυβος, λιγότερο καθάρισμα ο ένας από τους δυο), δεν θα πιάσει βροχή και θα βγει off στο αψε σβήσε. Ο καθένας κάνει ότι τον βολεύει. Μάλλον no name με no name έχουν διαφορά. Σε λίγο κλείνω διετία με γυαλοκαθαριστηρες lidl και απλά ο ένας κάνει λίγο θόρυβο αν δεν είναι καλά βρεγμένο το τζάμι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν οι απλοι και οι σιλικονης  με πολλαπλασια τιμη αλλα λενε οτι αντεχουν δεν κανουν θορυβο καθαριζουν καλυτερα ... γνωμες μαρκες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΦΤΟΠΙΚ...

Παλιοτερα   καναμε   "αναζωογονηση"   στα   λαστιχακια   ως   εξης....

Με  ενα   βρεγμενο   πανακι   καθαριζαμε   πανω  κατω   με   προσοχη   την  λεπιδα  εως   οτου   σταματησει

να  βγαινει   μαυριλα   στο  πανι.

Μερικοι   εβαζαν   μετα   σε   στεγνο   πανι   μισο   νυχι   βαζελινη   και   τους   περναγαν   για  να   μην   κανουν

θορυβο  απο  τις   αναπηδησεις   επειδη   τους   "ξερενε"  ο  ηλιος.

Για   τον   ιδιο   λογο   βαζουμε  και   μιση   δαχτυληθρα   υγρο   πιατων   στο  δοχειο   νερου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, tigergreg είπε

ΟΦΤΟΠΙΚ...

Παλιοτερα   καναμε   "αναζωογονηση"   στα   λαστιχακια   ως   εξης....

Με  ενα   βρεγμενο   πανακι   καθαριζαμε   πανω  κατω   με   προσοχη   την  λεπιδα  εως   οτου   σταματησει

να  βγαινει   μαυριλα   στο  πανι.

Μερικοι   εβαζαν   μετα   σε   στεγνο   πανι   μισο   νυχι   βαζελινη   και   τους   περναγαν   για  να   μην   κανουν

θορυβο  απο  τις   αναπηδησεις   επειδη   τους   "ξερενε"  ο  ηλιος.

Για   τον   ιδιο   λογο   βαζουμε  και   μιση   δαχτυληθρα   υγρο   πιατων   στο  δοχειο   νερου.

Υπάρχει ειδικπόι εργαλείο σαν ξύστρα για την λεπίδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω στο δικο μου Bosch οι οποιοι δεν ξερω ποτε αλλαχτηκαν (πηρα το αμαξι πριν 2.5 χρονια). Δεν εχω παρκινγκ, το αμαξι μενει εξω και ακομα αλλαγη δεν εχουν χρειαστει. Δεν κανουν θορυβο και το νερο το μαζευουν απροβληματιστα τελειως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν υπάρχει περίπτωση, να σταματήσει να βγαίνει μαυρίλα από τα λάστιχα.

Τα είχα βάλει στον νιπτήρα και τα έπλενα με τις ώρες, και συνέχεια βγάζαν.

Καταλαβαίνετε τι σας λεω;ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΜΕ ΤΙΙΙΙΠΟΤΤΑΑΑΑΑ!!!!

Επεξ/σία από _BASSstarlet_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλημέρα

To ibizaκι πάει αισίως στο 3ο χειμώνα του, σκέφτομαι να βάλω τα χιονολαστιχα μου προς το τέλος του μήνα και να αλλάξω  τους υαλοκαθαριστηρες, οι οποίοι δεν έχουν φθορές / κοψίματα, αλλά δεν καθαρίζουν σα καινούργια , να τους κρατήσω και φέτος ή να τους αλλάξω; αν τους αλλάξω τι να προτιμήσω;; 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Αλλάχτηκαν σήμερα σε Corsa C  , βρήκα τους Valeo first . Θα δείξει πόσο θα κρατήσουν . Οι Bosch κράτησαν 1,5 και το αμάξι σταθμεύει έξω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν εξαιρέσουμε από τη συζήτηση τη φθορά που προκύπτει από σκόνη/σκουπιδάκια στο παρμπρίζ που γδέρνουν τα λάστιχα υαλοκαθαριστήρων αν δεν καθαρίζονται επιμελώς, αν σταθούμε στην ικανότητα καθαρισμού βροχής, αντοχής στο κρύο και uv ακτινοβολία, θόρυβο κατά τη λειτουργία κλπ....όποιος θέλει ας δει τα παρακάτω 2 βίντεο με τεστ κάποιων υαλοκαθαριστήρων ως καινούργιοι και ύστερα από ένα χρόνο λειτουργίας.

Spoiler

 

 

 

Επεξ/σία από warewolf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...