Προς το περιεχόμενο

Γενικο service αυτοκινητου,τσιμπημένη τιμή?


Βασιλης 123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας.Σήμερα πήγα το αυτοκίνητο μ για service(φιλτρο αερος,καμπινας,λαδιου,μπουζι,λαδια) και φυσούνα.Το μοντέλο renault clio 2004 1400 98ps.Στο χέρι τα λεφτά 180 ευρό.Θεωρώ οτί είναι πολλά απο άποψη όχι κόστους ανταλλακτικών αλλά από άποψη εργατικών.Να προσθέσω επίσης ότι το συγκεκριμένο το πήρα πρόσφατα και είναι το πρώτο γενικό σέρβις που το κάνω και δεν ξέρω αν όντως και άλλοι κάτοιχοι του συγκεκριμένου μοντέλου πληρώνουν τόσα.Ποια η άποψή σας?Υπάρχουν κάτοχοι που μπορούν να παραθέσουν την άποψή τους?Ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 126
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Προσωπικά αυτό που κάνω χρόνια είναι να αγοράζω εγώ τα ανταλλακτικά και να τα πηγαίνω σε γνωστό μου μηχανικό...

Έτσι μειώνω το κόστος αρκετά και δεν ασχολούμαι ... καθώς όπως είναι γνωστό πολλά συνεργεία βγάζουν από τα ανταλλακτικά !!!!!!!! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Βασιλης 123 είπε

Όχι σε επαρχιακό συνεργείο.Η εργατοωρα πόσο κοστίζει?

σου εγδαραν την πετσα... Ενδεικτικά η εργατοώρα στην επισημη αντιπροσωπεία bmw ειναι 75-80€ με ΦΠΑ....

τα ανταλλακτικά σου πανω απο 80-90€ δε κοστισαν ολα τα υπολοιπα εργασία; για συνολο ουτε 1 ωρα δουλεια..; το παρακανε νομιζω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Βασιλης 123 είπε

Όχι σε επαρχιακό συνεργείο.Η εργατοωρα πόσο κοστίζει?

Συγνώμη... 180€ έδωσες για εργατικά???????? Μη τρελαθούμε !!!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνολικα 180 εργατικα και ανταλλακτικα λεφτά στο χέρι με οτι συνεπαγεται αυτο...Δεν ξέρω αν με έγδαρε γενικά είναι πολυ καλός και προσεκτικος μηχανικός πήγα και αλλες 2-3 φορές το προηγουμενο αμάξι μου.Το θέμα είναι με κάνει νερά με περιεργες χρεώσεις

 

Επεξ/σία από Βασιλης 123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Βασιλης 123 είπε

Συνολικα 180 εργατικα και ανταλλακτικα λεφτά στο χέρι με οτι συνεπαγεται αυτο...

Ούτε λίγα τα λες ούτε πολλά...

π.χ. Εμένα.... για λάδια, φίλτρα, αντλία νερού,  ιμάντες κινητήρα - κλιματισμού κτλ., φρέον στο κλιματισμό, έλεγχο γενικά... 100€ τα εργατικά...
Για λάδια, φίλτρα... ετήσιο service 20€ τα εργατικά.....

Δες τις τιμές των ανταλλακτικών και κρίνεις μόνος σου...

Επεξ/σία από IcemanGr71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Βασιλης 123 είπε

Καλησπέρα σας.Σήμερα πήγα το αυτοκίνητο μ για service(φιλτρο αερος,καμπινας,λαδιου,μπουζι,λαδια) και φυσούνα.Το μοντέλο renault clio 2004 1400 98ps.Στο χέρι τα λεφτά 180 ευρό.Θεωρώ οτί είναι πολλά απο άποψη όχι κόστους ανταλλακτικών αλλά από άποψη εργατικών.Να προσθέσω επίσης ότι το συγκεκριμένο το πήρα πρόσφατα και είναι το πρώτο γενικό σέρβις που το κάνω και δεν ξέρω αν όντως και άλλοι κάτοιχοι του συγκεκριμένου μοντέλου πληρώνουν τόσα.Ποια η άποψή σας?Υπάρχουν κάτοχοι που μπορούν να παραθέσουν την άποψή τους?Ευχαριστώ.

Θα βοηθαγε αν ήξερες τι ανταλλακτικά σου έβαλε. Έτσι γενικά είναι δύσκολο να σου πούμε. Πάντως αν είσαι ευχαριστημένος από τη δουλειά του σαν μάστορας δίνε το παραπάνω, με το Clio θα σου χρειαστεί να έχεις άνθρωπο εμπιστοσύνης (παθών με Clio).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Βασιλης 123 είπε

Θεωρώ οτί είναι πολλά απο άποψη όχι κόστους ανταλλακτικών αλλά από άποψη εργατικών

Πόσο σε χρέωσε για τα ανταλλακτικά και πόσο για εργατικά? Δε μας είπες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, supermanbee είπε

Πόσο σε χρέωσε για τα ανταλλακτικά και πόσο για εργατικά? Δε μας είπες

120 ανταλλακτικά 60 εργατικά 

Επεξ/σία από Βασιλης 123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, IcemanGr71 είπε

Προσωπικά αυτό που κάνω χρόνια είναι να αγοράζω εγώ τα ανταλλακτικά και να τα πηγαίνω σε γνωστό μου μηχανικό...

Έτσι μειώνω το κόστος αρκετά και δεν ασχολούμαι ... καθώς όπως είναι γνωστό πολλά συνεργεία βγάζουν από τα ανταλλακτικά !!!!!!!! 

Μειώνεις το κόστος... Δεν ασχολείσαι... Αλλα δεν ασχολείται ουτε αυτός και δε θα πάρει ποτέ μερίδιο ευθύνης σε πιθανή στραβή.. 

Είναι γυφτια αυτό, δεν έχω κομψή λεξη να το πω, και μακροπροθεσμα πάντα μα πάντα γυρνάει boomerang. 

Γιατί όταν θα χρειαστείς κάτι παραπάνω θα σε πατήσει στο λαιμό... Και μεταξύ μας καλα θα σου κάνει.. 

 

Φίλε TS η αλήθεια είναι ότι ακούγονται κάπως πολλά τα χρήματα που έδωσες, και μάλιστα μαύρα. Θα ήταν σωστό πιστεύω να του ζητήσεις μια ανάλυση της χρέωσης για να ξέρεις τι πλήρωσες. Βέβαια οταν κι εσύ δε τα ξέρεις ακριβώς, πως μπορούμε να κρίνουμε οπότε είμαι επιφυλακτικός. 

  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, geomos είπε

Θα βοηθαγε αν ήξερες τι ανταλλακτικά σου έβαλε. Έτσι γενικά είναι δύσκολο να σου πούμε. Πάντως αν είσαι ευχαριστημένος από τη δουλειά του σαν μάστορας δίνε το παραπάνω, με το Clio θα σου χρειαστεί να έχεις άνθρωπο εμπιστοσύνης (παθών με Clio).

 Ωχ το ίδιο μοντέλο έχετε με εμένα;!Τι ακριβώς σας έβγαλε για να ξέρω τι να περιμένω.Το μόνο που ξέρω είναι για λάδια 10 40 aral

2 λεπτά πριν, eMike είπε

Μειώνεις το κόστος... Δεν ασχολείσαι... Αλλα δεν ασχολείται ουτε αυτός και δε θα πάρει ποτέ μερίδιο ευθύνης σε πιθανή στραβή.. 

Είναι γυφτια αυτό, δεν έχω κομψή λεξη να το πω, και μακροπροθεσμα πάντα μα πάντα γυρνάει boomerang. 

Γιατί όταν θα χρειαστείς κάτι παραπάνω θα σε πατήσει στο λαιμό... Και μεταξύ μας καλα θα σου κάνει.. 

Φίλε TS η αλήθεια είναι ότι ακούγονται κάπως πολλά τα χρήματα που έδωσες, και μάλιστα μαύρα. Θα ήταν σωστό πιστεύω να του ζητήσεις μια ανάλυση της χρέωσης για να ξέρεις τι πλήρωσες. Βέβαια οταν κι εσύ δε τα ξέρεις ακριβώς, πως μπορούμε να κρίνουμε οπότε είμαι επιφυλακτικός. 

Τον ρώτησα να μου πει όπως ανέφερα 60 τα εργατικά τον ρώτησα ποσό πάει η εργάτοώρα και μου λέει κανονικά 40 ευρο την ώρα αν θέλω να σε χρεώσω τελείως κανονικά.Γενικα το καλό είναι με αυτόν ότι όταν έψαχνα αμάξι πήγα 2 α αυτοκίνητα σε αυτόν και δεν με χρέωσε τότε τπτ και απλά μάλλον τώρα κοιτάει να τα βγάλει ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...