Προς το περιεχόμενο

Με περισσότερες αναβαθμίσεις σε βάθος χρόνου επιλεγμένες συσκευές της Samsung


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, Antilogos1975 είπε

γραψε εσυ τα σοβαρα σχολια που αφορουν το αμαξι σου και το σουπερ ντουπερ huawei σου και ασε εμας ....

κατι θα βρουμε να κανουμε.

οσο για το 6s ετσι γιατι θελω να πικαρω λιγο...το εχω ρεζερβα...αλλο τηλεφωνο , αλλα δεν στο λεω εκει να σκασεις...🤣

Το 6s στο δρόμο να το βρείς δεν θα το πάρεις....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα pixel έχουν 3 χρόνια support , τα one plus επίσης. Τώρα και τα Samsung. Ε ποιος έμεινε ? Η xiaomi και οι Huawei. Δεν υπάρχουν και άλλες επιλογές σε Android.(Huawei ίσως κακώς και την ανέφερα)

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, gvourv είπε

Το 6s στο δρόμο να το βρείς δεν θα το πάρεις....

τι κολλημα εχετε φαει με το 6s ...

ειπαμε κατι εχτες για το 6s επειδη το εχω σαν δευτερο τηλεφωνο.

μιλαμε ειστε πολυ κομπλεξικοι τελικα  μερικοι εδω μεσα...

τι κινητο εχεις ρε φιλαρκι εσυ? για πες να γελασουμε τωρα...το αληθινο αυτο που κρατας στο χερι οχι αυτο που θα ηθελες να εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Lezantas26 είπε

εχεις δοκιμασει ποτε custom roms? ασχολιομουν παλια μ αυτα και μια χαρα μπορουσαν τα κινητα να παρουν ανδροιδ 4 και 5 εκδοσεις (ισως και παραπανω, δεν εχω δοκιμασει) απ αυτη που κυκλοφορησαν χωρις προβληματα. αναλογα τις αλλαγες ισως καποια νεα χαρακτηριστικα να μην μπορουν να τα παρουν, αλλα δεν υπαρχει λογος να μην παιρνουν καθολου την ενημερωση περα απο απληστια των εταιρειων.

Eιχα αλλαξει τα φωτα σε Galaxy S2 και S3 με φλασαρισματα custom roms, στα επομενα μοντελα βαρεθηκα. Ηθελα απλα να το ανοιγω και να δουλευει.

Δε συμφερει τις εταιριες να υποστηριζουν πολλα χρονια μια συσκευη. Δε μου αρεσει, δεν το επικροτω, αλλα αυτη ειναι η πραγματικοτητα.

Προσωπικα δε μου καιγεται καρφι ποσο καιρο παιρνει αναβαθμισεις μια συσκευη γιατι καθε χρονο την αλλαζω.

10 ώρες πριν, Antilogos1975 είπε

παντως το 6s που το εχω τωρα στο χερι μια χαρα ειναι .

δεν το θυμαμαι να ηταν πιο γρηγορο προπερσι ας πουμε.

Αυτη ειναι η δικη σου προσωπικη αποψη. Αν ρωτησουμε αλλους θα πουν οτι σερνεται.

8 ώρες πριν, Lanc3r είπε

Μην παίρνεις όρκο. Samsung s9 και το security update έχει σταματήσει σε αυτό της 1 Δεκεμβρίου 2018. Γερμανική συσκευή, αγορασμένη από μεγάλο ελληνογερμανικο παροχο τηλεπικοινωνιών. Τους πρώτους μήνες είχα κανονικά τα update μου. Από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση και φυσικά έχει μεινει σε android 9 (πράγμα που δεν ενοχλεί ούτε κατά διάνοια, σε σχέση με τα security updates).

Galaxy S6 Edge, το ειχε η γυναικα μου 3 χρονια. Πηρε secutiy patches μεχρι που το εβαλε στο συρταρι για να παρει το S9 και οταν αργοτερα το ανοιξα για να δω τι παιζει με την μπαταρια, με μεγαλη μου εκπληξη ειδα οτι για σχεδον 4 χρονια πηρε security patches.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, tommy^ είπε

 

Αυτη ειναι η δικη σου προσωπικη αποψη. Αν ρωτησουμε αλλους θα πουν οτι σερνεται.

 

και εσυ την δικη σου αποψη λες εδω μεσα.

οση αξια εχει η  δικη  σου , αλλη τοση εχει και η δικη μου.

δεν νομιζω να διαφωνεις , ετσι?,  ή διαφωνεις...?

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

και εσυ την δικη σου αποψη λες εδω μεσα.

οση αξια εχει η  δικη  σου , αλλη τοση εχει και η δικη μου.

δεν νομιζω να διαφωνεις , ετσι?,  ή διαφωνεις...?

Φυσικα, μονο που η αποψη σου οτι το 6S δεν εχει χασει σε ταχυτητα δεν αποτελει και αποδειξη. 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Φυσικα, μονο που η αποψη σου οτι το 6S δεν εχει χασει σε ταχυτητα δεν αποτελει και αποδειξη. 😉

ετσι, μπραβο...τωρα ησυχασα...οτι μπορω να λεω ελευθερα την αποψη μου.

σου ευχομαι καλη μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

ετσι, μπραβο...τωρα ησυχασα...οτι μπορω να λεω ελευθερα την αποψη μου.

σου ευχομαι καλη μερα.

Στην απαγορεψα ποτέ;

Καλημερα αδερφε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, asterios210 είπε

Όταν από 1η σε πωλήσεις εταιρεία, καταφέρνεις και βλέπεις την πλάτη της Huawei, που έχει σκληρό Ban από USA companies και προσπάθεις μετα να μαζέψεις τα ασυμμάζευτα...

Καλοδεχούμενο πάντως το 3years update services , αν και νομίζω πως έχει πολλά να διορθώσει η Samsung για να καταφέρει να κερδίσει πίσω 

Η huawei πουλάει σαν τρελή στην Κίνα που με τον πληθυσμό που έχει πάλι πρώτη μπορεί να είναι, ειδικά αν προσφέρει και δελεαστικά πακέτα στους Κινέζους. Όσο για τα gapps δεν αλλάζει τίποτα. Στην Κίνα έτσι και αλλιώς δεν είχαν, δεν άλλαξε κάτι γι αυτούς. Επίσης με αφορμή όλο αυτό το οικονομικό παιχνίδι άνετα μπορεί εκεί το δημοκρατικό καθεστώς να έχει βγάλει έμμεσα ή άμεσα μια ντιρεντίβα που να σπρώχνει τον κόσμο σε αγορά huawei συσκευών. Η αγορά της Κίνας και μόνο είναι ικανή να στείλει στην πρώτη θέση σε πωλήσεις τη huawei. Αυτό όμως δε λέει κάτι. 

Θα είχε ενδιαφέρον να δούμε τι πούλαγε εκτός Κίνας με gapps και τι πουλάει εκτός Κίνας χωρίς gapps. 

Επεξ/σία από vastegial_74
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, AtiX είπε

Μπράβο της και μακάρι να το κάνουν και οι υπόλοιπες...

ΥΓ: θέλω να δω τώρα ορισμένους που λέγανε ότι δεν χρειάζονται τόσα χρόνια υποστήριξη πως θα αντιδράσουν...

giphy-36.gif.befddb1f90696d338b627ee3ac0b1353.gif

 

Θα πω αυτο που ελεγα και πριν. Το Android δεν εχεις δωσει ΤΙΠΟΤΑ νεο στις συσκευες της Samsung. Οσα εχει προσφερει το Android εδω και 2-3 εκδοσεις το skin της Samsung τα εχει μια 5ετια. Το μονο που με ενδιαφερει ειναι τα security updates. Αλλά επειδη το 99% του κοσμου (σχετικοί και μη) το μονο που τους ενδιαφερει ειναι ενας αριθμος δίπλα απο την εκδοση, τότε καλοδεχουμενα τα updates. Προσωπικά σε οσες συσκευες Samsung ειχα και εχω ποτε δεν ειδα κατι νεο με το update του Android. Πχ PiP που ειχα στο Note 3 και το εβαλε η Google στο 8. H το να ανοιγεις 2 εφαρμογες. Η το dark mode. Και τοσα αλλα.

Οπότε ναι. Αδιάφορο γενικά αλλά καλο νεο για οσους ενδιαφερονται για αριθμο εκδοσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι ως άτομο που δεν είχε ποτέ samsung.

Δηλαδή, η φάση με τα updates είναι όπως στη xiaomi? 

"Δε σου δίνω android updates, αλλά σου δίνω security και one ui για περισσότερο καιρό";

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δεν καταλαβαίνετε οι περισσότεροι κρίνοντας από τις απαντήσεις στο νήμα, είναι πως η Samsung πάει να ανταγωνιστεί την Huawei και όχι την Apple. 

Κατά τ'άλλα, το να λέμε ευχαριστω για 3ετή υποστήριξη σε κινητά τέτοιας κατηγορίας, νομίζω συνιστά πρόβλημα από μόνο του.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, JcD είπε

Δες εμένα λοιπόν, μακάρι να έμενε η συσκευή όπως είναι από τον κατασκευαστή άντε και κάνα δύο paches διορθωτικά, κάθε τρεις και λίγο update για ποιο λόγο δλδ, ιδιαίτερα αν η "υποστήριξη" περιλαμβάνει μείωση των επιδόσεων από ορισμένο κατασκευαστή γκουχου γκούχου 🤣

 

1 ώρα πριν, NamelessDead είπε

Θα πω αυτο που ελεγα και πριν. Το Android δεν εχεις δωσει ΤΙΠΟΤΑ νεο στις συσκευες της Samsung. Οσα εχει προσφερει το Android εδω και 2-3 εκδοσεις το skin της Samsung τα εχει μια 5ετια. Το μονο που με ενδιαφερει ειναι τα security updates. Αλλά επειδη το 99% του κοσμου (σχετικοί και μη) το μονο που τους ενδιαφερει ειναι ενας αριθμος δίπλα απο την εκδοση, τότε καλοδεχουμενα τα updates. Προσωπικά σε οσες συσκευες Samsung ειχα και εχω ποτε δεν ειδα κατι νεο με το update του Android. Πχ PiP που ειχα στο Note 3 και το εβαλε η Google στο 8. H το να ανοιγεις 2 εφαρμογες. Η το dark mode. Και τοσα αλλα.

Οπότε ναι. Αδιάφορο γενικά αλλά καλο νεο για οσους ενδιαφερονται για αριθμο εκδοσης

Αυτό που το παίζετε άνετοι και δεν σας ενοχλεί που ενώ δίνετε ένα σκασμό λεφτά, μένετε με ελλειπή υποστήριξη μετά από δύο χρόνια, είναι κάτι που δεν θα το καταλάβω ποτέ...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός που έχει να δώσει 1000$ σε κινητό, συνήθως δε κρατάει την συσκευή πάνω από 2 χρόνια που είναι η ανανέωση συμβολαίου...

Μπορει κάποιοι έκαναν το σκ@το τους παξιμάδι για να πάρουν ένα iPhone και να χαίρονται που παίρνουν ένα κουτσουρεμένο update μετά από 5 χρόνια....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Antilogos1975 είπε

τι κολλημα εχετε φαει με το 6s ...

ειπαμε κατι εχτες για το 6s επειδη το εχω σαν δευτερο τηλεφωνο.

μιλαμε ειστε πολυ κομπλεξικοι τελικα  μερικοι εδω μεσα...

τι κινητο εχεις ρε φιλαρκι εσυ? για πες να γελασουμε τωρα...το αληθινο αυτο που κρατας στο χερι οχι αυτο που θα ηθελες να εχεις.

Εγω δηλαδη που εχω το 7 αλλα παιζω ακομη και με το 5s μου σας πειραζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...