Προς το περιεχόμενο

Xiaomi router 4a gigabit 4a 4c


killmelater

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στη παρεα.. Εχω το ρουτερακι της βονταφον που ειναι σχετικα καλο αλλα δεν εχει καλη εμβελια το wifi , με το ζορι πιανω τα πισω δωματια. Οποτε ειπα να βαλω ενα ρουτερακι.. Εχω την απλη συνδεση 24αρα και δε χρειαζομαι κατι το ιδιαιτερο περα δυνατοτερο wifi. Και ισως καποια στιγμη να αναβαθμισω σε 50αρα γραμμη. Πιο απο τα 3 θα με καλυψει η καποιο 4το δοκιμασμενο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 4a εμένα μου άφησε καλές εντυπώσεις κατά 80%..Κάποιες φορές είχε τις αστάθειες του το WiFi. To 4a gigabit από την άλλη ειναι άριστο. Αν έχεις τα χρήματα πήγαινε στο gigabit να κάνεις τη δουλειά σου άψογα. Το δουλεύω και σε γραμμή με 120mbps (και με κάμποσες συσκευές πάνω) και σε γραμμή 50ρα με δύσκολη διαρρύθμιση χώρου και όλα τέλεια και στις 2 περιπτώσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/8/2020 στις 10:16 ΜΜ, GiwrgosP- είπε

Το 4a εμένα μου άφησε καλές εντυπώσεις κατά 80%..Κάποιες φορές είχε τις αστάθειες του το WiFi. To 4a gigabit από την άλλη ειναι άριστο. Αν έχεις τα χρήματα πήγαινε στο gigabit να κάνεις τη δουλειά σου άψογα. Το δουλεύω και σε γραμμή με 120mbps (και με κάμποσες συσκευές πάνω) και σε γραμμή 50ρα με δύσκολη διαρρύθμιση χώρου και όλα τέλεια και στις 2 περιπτώσεις. 

Μου προτεινε καποιος γνωστος αντι να δωσω 35ε με τα μεταφορικα για redmi 4a gigabit να παω στο tenda ac2100 στα 40 ή 47 για redmi ac2100 που εοναο ανωτερα απο banggood. Πια η γνωμη σου?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι ειναι καλυτερο το redmi ac2100 στα specs απο το mi 4a gigabit, ειναι. Τωρα ως προς την εμβελεια δε μπορω να σου πω γιατι δεν το εχω δουλεψει, και δε νομιζω να μπορει να σου πει καποιος οτι το ενα ειναι καλυτερο απο το αλλο αν δεν τα εχει δουλεψει και τα 2. (Το οτι εχει περισσοτερες κεραιες δε λεει πολλα)

Γενικα παιξε με xiaomi που μπορω να σου πω με σιγουρια οτι εχουν ωραιο λογισμικο και ειναι απλα στο setup.

BTW εχεις το h108n ετσι; Το κλασικο ρουτερακι της vodafone. Το συγκεκριμενο εχει αρκετα καλη καλυψη wifi οποτε πιθανον ο χωρος σου να ειναι απλα παρα πολυ δυσκολος και να μη σε καλυπτει. Εγω πιστευω θα χρειαστεις κατι σε access point/repeater υπο αυτες τις συνθηκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτο εχω ναι και πιανει οριακα στα πισω δωματια και αργει να φορτωνει σελιδες πολλες φορες.. Πιστευω θα κανει δουλεια. Οποτε απο αυτα που βλεπω ολα εχουν καλα spects απλα ψαχνω ενα δοκιμασμενο.. Εχω δει πχ tenda ac23, xiaomi ac2100, xiaomi ax5, huawei ax3. Εχουν ενδιαφερων αλλα ακομη δεν εχω αποφασισει.

Επεξ/σία από killmelater
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, killmelater είπε

Αυτο εχω ναι και πιανει οριακα στα πισω δωματια και αργει να φορτωνει σελιδες πολλες φορες.. Πιστευω θα κανει δουλεια. Οποτε απο αυτα που βλεπω ολα εχουν καλα spects απλα ψαχνω ενα δοκιμασμενο.. Εχω δει πχ tenda ac23, xiaomi ac2100, xiaomi ax5, huawei ax3. Εχουν ενδιαφερων αλλα ακομη δεν εχω αποφασισει.

Για το AX5 ειχα δει καπου οτι εχει πολυ καλη εμβελεια. Υποστηριζει απο οτι βλεπω και beamforming που οντως βοηθαει στην εμβελεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπέρα, μόλις πήρα το ρούτερ mi 4c και μου αναβοσβήνει συνέχεια το δεξί λαμπάκι ενώ τα καλώδια λειτουργούν κανονικά, έχει ιδέα κάποιος τι μπορεί να φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, normajean είπε

Καλησπέρα, μόλις πήρα το ρούτερ mi 4c και μου αναβοσβήνει συνέχεια το δεξί λαμπάκι ενώ τα καλώδια λειτουργούν κανονικά, έχει ιδέα κάποιος τι μπορεί να φταίει?

Κόκκινο η πράσινο είναι το λαμπάκι ; 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο πρόβλημα είχα και τελικά το πήγα πίσω να το δούν και μου έδωσαν το χρήματα μου πίσω, τώρα έχω κάνει πάλι παραγγελία το ίδιο και κάνω το σταυρό μου να μην είναι και αυτο προβληματικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...