Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα Κοινωφελούς εργασίας ΟΑΕΔ


Rpanagos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω κανει αίτηση για τον δημο μου σε ειδικότητα ΤΕ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Η/Υ.

Μου λεει ΕΠΙΛΑΧΩΝ εχοντας υπολογισει τα μορια μου μετα απο τους 2 μηνες που ειχα κανει την αιτηση .

Θα πρεπει να κανω κατι παρπανω εγω τωρα?
Λογο του οτι λεει επιλαχων ,γιαυτο ρωταω.

Η απλα περιμμενω να με ειδοποιήσουν?


Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Rpanagos είπε

Εχω κανει αίτηση για τον δημο μου σε ειδικότητα ΤΕ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Η/Υ.

Μου λεει ΕΠΙΛΑΧΩΝ εχοντας υπολογισει τα μορια μου μετα απο τους 2 μηνες που ειχα κανει την αιτηση .

Θα πρεπει να κανω κατι παρπανω εγω τωρα?
Λογο του οτι λεει επιλαχων ,γιαυτο ρωταω.

Η απλα περιμμενω να με ειδοποιήσουν?


Ευχαριστω

Επιλαχων σημαινει οτι θα σε καλεσουν, αν για οποιοδηποτε λογο οι επιτυχοντες στις αντιστοιχες θεσεις με σενα αρνηθουν την θεση η παραιτηθουν. Γενικα, αν θες την γνωμη μου, δεν εχεις και πολλες πιθανοτητες.

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ardi21 είπε

Επιλαχων σημαινει οτι θα σε καλεσουν, αν για οποιοδηποτε λογο οι επιτυχοντες στις αντιστοιχες θεσεις με σενα δεν διοριστουν η παραιτηθουν. Γενικα, αν θες την γνωμη μου, δεν εχεις και πολλες πιθανοτητες.

Αρα εχουν βγει τα αποτελεσματα και σε καποιον εβγαλε επιτυχών ??και σε ολους τους αλλους επιλαχων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Rpanagos είπε

Αρα εχουν βγει τα αποτελεσματα και σε καποιον εβγαλε επιτυχών ??και σε ολους τους αλλους επιλαχων?

Ακριβως. Ολα τα προγραμματα βγαζουν πινακες με επιτυχοντες, επιλαχόντες και απορριπτέους. Οι επιτυχοντες ειναι αυτοι που διοριζονται αμεσα.

Αν αναφερεσαι στο προγραμμα των 36.500 θεσεων οι πινακες ειναι εδω -> http://www.oaed.gr/pros-epexergasia-programmata/-/asset_publisher/zSazKJDmg8oZ/content/programma-koinophelous-charaktera-gia-36-500-atomon-se-demous-periphereies-kentra-koinonikes-pronoias-periphereion-kkpp-synapheis-phoreis-yperesies-yp?redirect=http%3A%2F%2Fwww.oaed.gr%2Fpros-epexergasia-programmata%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_zSazKJDmg8oZ%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-1%26p_p_col_pos%3D2%26p_p_col_count%3D3

Σε καθε περιπτωση θα σε καλεσει ο ΟΑΕΔ αν ειναι να διοριστεις. Δεν χρειαζεται να κανεις κατι εσυ. Τουλαχιστον σε μενα ετσι ειχε γινει παλιοτερα.

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ardi21 είπε

Ακριβως. Ολα τα προγραμματα βγαζουν πινακες με επιτυχοντες, επιλαχόντες και απορριπτέους. Οι επιτυχοντες ειναι αυτοι που διοριζονται αμεσα.

Αν αναφερεσαι στο προγραμμα των 36.500 θεσεων οι πινακες ειναι εδω -> http://www.oaed.gr/pros-epexergasia-programmata/-/asset_publisher/zSazKJDmg8oZ/content/programma-koinophelous-charaktera-gia-36-500-atomon-se-demous-periphereies-kentra-koinonikes-pronoias-periphereion-kkpp-synapheis-phoreis-yperesies-yp?redirect=http%3A%2F%2Fwww.oaed.gr%2Fpros-epexergasia-programmata%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_zSazKJDmg8oZ%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-1%26p_p_col_pos%3D2%26p_p_col_count%3D3

ναι σε αυτο το προγραμμα αναφέρομαι..
Αν και δεν ανοιγουν τα αποτελεσματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Rpanagos είπε

ναι σε αυτο το προγραμμα αναφέρομαι..
Αν και δεν ανοιγουν τα αποτελεσματα 

Δοκιμασε σε λιγο. Παντως εσυ δεν χρειαζεται να κανεις κατι. Ετσι και αλλιως τα αποτελεσματα τα εχεις δει ηδη, δεν θα δεις κατι παραπανω στους πινακες.

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι δεν ειναι επιτυχοντες αναφερονται σαν επιλαχοντες

μπορει μια ειδικοτητα να ζηταει 1 ατομο και να καναν 1.000 ατομα για εκεινη την θεση και οι 999 αναφερονται σαν επιλαχοντες

 

σημασια εχει σε ποια θεση εισαι σαν επιλαχοντας αν εισαι κοντα ισως μπορει να μην παει καποιος η να μην εχει τα χαρτια που χρειαζονται

αν εισαι 50-100 θεσεις μακρια ειναι σχεδον απιθανο να σε καλεσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είσαι στην 5αδα έχε το νου σου γιατί έτσι από σπόντα με πήρανε σε προηγούμενο πρόγραμμα όταν με έκπληξη είδα επιστολή στο σπίτι .

(Με περνάνε τηλ από άσχετο νούμερο και σα χαζός δεν το έψαξα , βέβαια κανένα email )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ardi21 είπε

Δοκιμασε σε λιγο. Παντως εσυ δεν χρειαζεται να κανεις κατι. Ετσι και αλλιως τα αποτελεσματα τα εχεις δει ηδη, δεν θα δεις κατι παραπανω στους πινακες.

Εδω και μια εβδομαδα που υποτιθεται οτι τα εβγαλαν δεν ανοίγουν με τιποτα.........

Για την γυναικα μου τα αποτελεαματα τα ειδα μεσω του σιτε απο την αιτηση της........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

55 λεπτά πριν, Rpanagos είπε

Παντος για 1 ατομο εψαχναν ..
τωρα τι πιθανοτητες εχω δεν ξερω :P

 

Κοιτα εγω ειχα μπει παλιοτερα ως 25ος επιλαχων σε θεση που ζητουσαν 1 ατομο.

Ποτε μου δεν καταλαβα βεβαια γιατι δεν μπηκε ενας απο τους υπολοιπους 25. Ισως επαιξε ρολο και η εντοπιοτητα γιατι η θεση ηταν στον Δημο μου. Αλλα ετσι κι αλλιως με τα μορια παει. Οποτε να τυχει κατι τετοιο δεν δινω πολλες πιθανοτητες.

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η θέση είναι μία και κάνουν αίτηση 10 άτομα, ο ένας θα είναι επιτυχών και οι άλλοι 9 θα είναι επιλαχόντες. Για να πάρεις εσύ την θέση, θα πρέπει να την αρνηθούν όλοι οι προηγούμενοι. Αν είσαι για παράδειγμα στην θέση 4, θα πρέπει να αρνηθούν την θέση οι 3 πρώτοι για να την πάρεις εσύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SPYRER_007 είπε

Εδω και μια εβδομαδα που υποτιθεται οτι τα εβγαλαν δεν ανοίγουν με τιποτα.........

Για την γυναικα μου τα αποτελεαματα τα ειδα μεσω του σιτε απο την αιτηση της........

δοκιμασε να τα κατεβασεις απο εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...