Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα Κοινωφελούς εργασίας ΟΑΕΔ


Rpanagos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, SPYRER_007 είπε

Για την γυναικα μου τα αποτελεαματα τα ειδα μεσω του σιτε απο την αιτηση της........

Tο τσεκαρα και ειναι το ιδιο Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, Donovan είπε

Τώρα ποια κοινωφελή,χωρίς παιδιά,σύζυγο και κεα πάντα επιλαχών θα είσαι.Κι ας έχεις 100+ μήνες ανεργία στην κάρτα 

Εγώ με 23 μήνες ανεργία (οριακά 2 χρόνια δηλαδή), και με εισόδημα το 2018 (οπότε λιγότερα μόρια), χωρίς γυναίκα, χωρίς παιδιά και χωρίς κανένα άλλο κοινωνικό κριτήριο, ούτε ΑΜΕΑ, ήμουν 1ος και στις τρεις θέσεις που επέλεξα στην αίτηση.

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, gokuthelegend είπε

Εγώ με 23 μήνες ανεργία (οριακά 2 χρόνια δηλαδή), και με εισόδημα το 2018 (οπότε λιγότερα μόρια), χωρίς γυναίκα, χωρίς παιδιά και χωρίς κανένα άλλο κοινωνικό κριτήριο, ούτε ΑΜΕΑ, ήμουν 1ος και στις τρεις θέσεις που επέλεξα στην αίτηση.

Προφανώς θα δήλωσες ειδικότητα ΠΕ ή ΤΕ που δεν είχε μεγάλο ανταγωνισμό.Σε θέσεις όμως ΔΕ (πχ ΔΕ Διοικητικού) που γίνεται χαμός,δεν μπαίνεις με τίποτα χωρίς παιδιά,κεα κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, Donovan είπε

Προφανώς θα δήλωσες ειδικότητα ΠΕ ή ΤΕ που δεν είχε μεγάλο ανταγωνισμό.Σε θέσεις όμως ΔΕ (πχ ΔΕ Διοικητικού) που γίνεται χαμός,δεν μπαίνεις με τίποτα χωρίς παιδιά,κεα κτλ

Όντως ναι, ΤΕ είμαι και επέλεξα αντίστοιχες θέσεις, και στην 1η επιλογή μου είχε 2 θέσεις. Στους ΔΕ και ΥΕ κάνουν αίτηση μέχρι και η κουτσή Μαρία. Από την άλλη, στην 2ΓΕ/2019 του ΑΣΕΠ που ήταν για καθηγητές, ήμουν στην θέση 2000 και κάτι από τους 5000 που έκαναν αίτηση στην ειδικότητά μου.

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gokuthelegend είπε

Στους ΔΕ και ΥΕ κάνουν αίτηση μέχρι και η κουτσή Μαρία.

Αυτό είναι το πρόβλημα όμως,πολλοί ΔΕ και ΥΕ αν δεν βρίσκουν δουλειά ούτε σε κοινωφελή,πού θα βρουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Rpanagos είπε

Απο τον πίνακα στο Xcel πως βρίσκω την θέση μου;

Θα πρέπει να ξέρεις τον αριθμό πρωτοκόλλου της αίτησής σου. Αν δεν τον ξέρεις θα πρέπει να μπεις με τους κωδικούς σου στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του ΟΑΕΔ. Αν όμως μπεις στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες θα μπορείς να δεις από εκεί κατευθείαν σε τι θέση είσαι, οπότε μετά δεν χρειάζεται να ψάξεις το εξελάκι. Από τις ηλεκτρονικές υπηρεσίες πας στο "Αιτήσεις" , βρίσκεις την αίτηση που έκανες και πατάς στον φακό για να δεις πληροφορίες. Αν είσαι στο excel και ξέρεις τον αριθμό πρωτοκόλλου τότε πατάς ctrl+F για να κάνεις αναζήτηση με τον συγκεκριμένο αριθμό.

10 ώρες πριν, Donovan είπε

Αυτό είναι το πρόβλημα όμως,πολλοί ΔΕ και ΥΕ αν δεν βρίσκουν δουλειά ούτε σε κοινωφελή,πού θα βρουν;

Έτσι πάνε τα πράγματα, δεν γίνεται να ικανοποιηθούν όλοι. Ψάχνεις ότι μπορείς να βρεις και ελπίζεις για ότι καλύτερο. Δεν είναι απαραίτητο να βρεις δουλειά μόνο από τα κοινωφελή, μπορείς να ψάξεις μόνος σου στην τοπική κοινωνία που ζεις. Εγώ έχω βρει πολλές φορές δουλειά έτσι, ακόμη και άσχετη με το αντικείμενο σπουδών μου. Στα κοινωφελή έχω προσληφθεί μόνο άλλη μία φορά πριν 6 χρόνια, στα 16 χρόνια σύνολο που αναζητάω εργασία. Όσες άλλες φορές έχω βρει εργασία, είναι τοπικά στην γύρω περιοχή που μένω.

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ετσι εγκυκλοπαιδικά

Αν είσαι επιτυχών αλλά σου λείπει κάποιο δικαιολογητικό που χρειάζεται

Ποια ειναι η διαδικασία που πρέπει να κάνεις;

Γιατί κάποιος μου είπε ότι αν δεν έχω τα απαραίτητα δικαιολογητικά για το πρόγραμμα κοινωφελούς εργασίας, χάνω την κάρτα ανεργίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Ξερει κανεις αν μετράει σε μόρια για προκήρυξη του ασεπ? Ενώ έχω δουλειά τώρα με πήρανε, και σκέφτομαι αν τουλάχιστον θα είναι υπέρ μου σε κάποια μοριοδοτουμενη προκήρυξη??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...