Προς το περιεχόμενο

Η Toshiba αποχωρεί και επίσημα πλέον από την αγορά των laptops


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η μόνη εταιρεία που έχω φτάσει σε σημείο να κάνω ban όλα της τα προϊόντα σε προσωπικό και εταιρικό περιβάλλον λόγω ανύπαρκτου customer service παγκοσμίως. 

Επεξ/σία από agent_smith
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, pany07 είπε

Προφανώς δεν ξέρεις τι λες και δεν έχεις δουλέψει ποτέ με Tecra και Portege...

Ε όχι και τους πάντες. Η Lenovo τους κοίταζε ανέκαθεν στα μάτια. Ή αν προτιμάς βλέπουν την πλάτη της...

Μιλάω αθροιστικά.Η Αμερική έχει κυριαρχεί ευτυχώς η δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Toper Harley είπε

Πρώτα η Sony τώρα η Toshiba , η Fujitsu ανύπαρκτη άρα τέλος τα γιαπωνέζικα laptops... Κρίμα διότι η ποιότητα και η αντοχή τους ήταν τρομερή...!!!!!

Έχω ένα Toshiba του 2011 και ακόμα μπάλα πάει και άλλα καινούργια κολλάνε. Κρίμα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτή δεν είναι εταιρεία, ένας σκέτος πόνος είναι. Το τμήμα τηλεοράσεων και ήχου καταργήθηκε και κατέληξε licensed trademark στην Ταϊβανέζικη Compal και μετά στην Τουρκική Vestel, στα τηλέφωνα/tablets δεν κατάφεραν καν να μπουν στην αγορά, και τώρα τα laptop της εξαφανίζονται επίσημα πλέον. 

 

ΥΓ: Και το τμήμα των ημιαγωγών το εξαφανίζει σιγά-σιγά η παντοκρατορία της Sammy.

Επεξ/σία από kurkosdr
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα Sony δεν πρόλαβα να ασχοληθώ αλλά τα toshiba και τα fujitsu είναι πολύ τίμια λαπτοπάκια. Aνθεκτικά, όχι (πολύ) ζημιάρικα όπως τα hp και με καλούτσικη τιμή. Κρίμα.. Τα καινούργια dynabook τα έχει δοκιμάσει κανείς? λένε τίποτα? η sharp ηξερα οτι ασχολειται μονο με τηλεοράσεις και ραδιοκασετοφωνα τι στροφή είναι αυτή περίεργη? (έχω δει κατά καιρούς στο ebay κάτι λαπτοπ sharp με τιμές alienware αλλά δεν έδωσα σημασία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Toper Harley είπε

Πρώτα η Sony τώρα η Toshiba , η Fujitsu ανύπαρκτη άρα τέλος τα γιαπωνέζικα laptops... Κρίμα διότι η ποιότητα και η αντοχή τους ήταν τρομερή...!!!!!

Δυστυχώς το ίδιο συμβαίνει και στα κινητά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, vironas04 είπε

Αυτό φίλε το είχα δει στη 1η σεζόν του Buffy the vampire slayer, το μακρινό 1996...

Δεν το έχω δει αλλά το toshiba T1100 ήταν the world's first mass-market laptop computer 1985

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο έχω στο σπίτι, από toshiba γράφω και τώρα.

Η περίφημη εγγύηση ό,τι κι αν συμβεί ή κάπως έτσι, ήταν η καλύτερη εγγύηση που έχω δει. Μπορεί να τους πήγαινες laptop πατημένο από φορτηγό ή από βουτιά στη θάλασσα και στο φτιάχνανε!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω την ξέρω ως όνομα επι χρόνια και απο μνήμες και "εμπειρία" πως ήταν απο τις θρυλικές εταιρίες που οδηγούσαν την ηλεκτρονική βιομηχανία στήν Ιαπωνία επί δεκαετίες,θυμάμαι απο πιτσιρίκι το όνομα αυτό σε προιόντα,γιαυτό και θεωρώ είναι κρίμα για αυτήν την κατάληξη αλλά και τον δρόμο που πήρε πρίν και μετά την κρίση που την έπληξε τα τα τελευταία χρόνια,απο το 2013 και μετά... βέβαια σε αυτό φταίνε οι ίδιοι οι υπεύθυνοι και οι επιχειρηματικές επιλογές τους,βλέπετε κάποια εποχή θέλανε για κάποιο λόγο να είναι ο μεγαλύτερος κατασκευαστής πυρηνικών εργοστασίων ! (fact),πάντος τα πιο παλιά προιόντα τους ήταν και όμορφα και πραγματικά σκυλιά ! τελευταία αξιόλογα προιόντα που γνωρίζω,είναι το αξιόλογο και εξαιρετικό Chromebook και τα 2in1 που έβγαζε.🙄

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pany07 είπε

Προφανώς δεν ξέρεις τι λες και δεν έχεις δουλέψει ποτέ με Tecra και Portege...

Ε όχι και τους πάντες. Η Lenovo τους κοίταζε ανέκαθεν στα μάτια. Ή αν προτιμάς βλέπουν την πλάτη της...

Την αλήθεια να σου πω δεν έχω δουλέψει αυτά που λες. Ωστόσο δούλεψα Sonar, FL και κάποια σχετικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...