Προς το περιεχόμενο

[keyboards] @public steelseries/corsair/logitech/razer/hyperx [ΤΕΛΟΣ]


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε κρατηθηκα κι εγω και πηρα στις 5 το πρωι  με 35 ευρώ ενα G213 για δώρο

και ενα Mx 3 mouse με 92 ευρώ.

Επίσης πηρα και ενα https://www.skroutz.gr/s/18679451/Belkin-Boost-Charge-Power-Bank-2K-Μαύρο-Apple-Watch.html?from=catspan

me 31 ευρώ. μισή τιμή...

Μπραβο στon TS! ψωνισαμε και στις διακοπες..αρρώστια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

7 ώρες πριν, Bubs είπε

Thanks, εβαλα χθες παραγγελια για ενα hyperx alloy origins core στα 70 ευρω!

Αγνωστο βεβαια ποια εκδοση θα μου στειλουν, red η aqua switches?(ελπιζω red)

Παράγγειλα κι εγώ, απο ότι μου είπαν με red switches είναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, takinio είπε

Εχω ενα 810 ,σπασαν αρκετα keycaps ,αλλα καταφερα να τα βγαλω με βελονα τα κομματια εκτος απο ενα που δεν βγαιινει με τιποτα.

Εχεις μηπως υποψιν σου καποιον τεχνικο που αναλαμβανει να το αλλαξει?

Δεν ξερω αν γινεται κιολας να αλλαχθει,

Ολοκληρο το keycap

To keycap είναι το πάνω, όπου σου έσπασαν τα κομμάτια (όπως σε μένα). Σ'αυτή την περίπτωση θα έπρεπε να αλλάξεις ολόκληρο το key switch (δηλαδή και τον διακόπτη και το περίβλημά του στο πληκτρολόγιο όπου σφηνώθηκαν τα σπασμένα κομμάτια). Δυστυχώς ούτε εγώ ξέρω κάποιον τεχνικό. Είναι απαίσια τα romer-g key switches της logitech. Προκειμένου να έχει καλύτερο φωτισμό (που αν προσέξεις, όντως έχει συγκριτικά με ένα cherry switch ή ενα kahl ή gateron) έκαναν ένα σχέδιο που στηρίζεται γύρω γύρω σε αυτά τα λεπτά πλαστικά "ποδαράκια" που σπάζουν με το παραμικρό και σφηνώνουν μέσα στο key switch. Απαράδεκτη ποιότητα στο όνομα της εμφάνισης. Προσωπικά τους έχω βάλει σε μαύρη λίστα για μελλοντικές αγορές.

Δοκίμασες να ζεστάνεις την βελόνα με έναν αναπτήρα, μήπως μπορέσεις να την "καρφώσεις" μέσα στο σφηνωμένο κομματάκι, και αφού κρυώσει και γίνει συμπαγές πάλι το πλαστικό να το βγάλεις όλο έξω; Άλλο τρόπο δεν μπορώ να φανταστώ, δυστυχώς...

 

Επεξ/σία από taris
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, takinio είπε

Εχω ενα 810 ,σπασαν αρκετα keycaps ,αλλα καταφερα να τα βγαλω με βελονα τα κομματια εκτος απο ενα που δεν βγαιινει με τιποτα.

Εχεις μηπως υποψιν σου καποιον τεχνικο που αναλαμβανει να το αλλαξει?

Δεν ξερω αν γινεται κιολας να αλλαχθει,

Ολοκληρο το keycap

 

9 ώρες πριν, taris είπε

To keycap είναι το πάνω, όπου σου έσπασαν τα κομμάτια (όπως σε μένα). Σ'αυτή την περίπτωση θα έπρεπε να αλλάξεις ολόκληρο το key switch (δηλαδή και τον διακόπτη και το περίβλημά του στο πληκτρολόγιο όπου σφηνώθηκαν τα σπασμένα κομμάτια). Δυστυχώς ούτε εγώ ξέρω κάποιον τεχνικό. Είναι απαίσια τα romer-g key switches της logitech. Προκειμένου να έχει καλύτερο φωτισμό (που αν προσέξεις, όντως έχει συγκριτικά με ένα cherry switch ή ενα kahl ή gateron) έκαναν ένα σχέδιο που στηρίζεται γύρω γύρω σε αυτά τα λεπτά πλαστικά "ποδαράκια" που σπάζουν με το παραμικρό και σφηνώνουν μέσα στο key switch. Απαράδεκτη ποιότητα στο όνομα της εμφάνισης. Προσωπικά τους έχω βάλει σε μαύρη λίστα για μελλοντικές αγορές.

Δοκίμασες να ζεστάνεις την βελόνα με έναν αναπτήρα, μήπως μπορέσεις να την "καρφώσεις" μέσα στο σφηνωμένο κομματάκι, και αφού κρυώσει και γίνει συμπαγές πάλι το πλαστικό να το βγάλεις όλο έξω; Άλλο τρόπο δεν μπορώ να φανταστώ, δυστυχώς...

Παθών κι εγώ με 810. Στα 2 χρόνια και κάτι control enter και backspace δεν ανταποκρινόταν κανονικά. Το είχα διαβάσει σε reviews αλλά το ήθελα. Τελικά το άλλαξα πριν 1 μήνα με το Κ70 με brown switches και ησύχασα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα σημερα το Κ70 low profile, αλλα δυστυχως ειναι η ελληνικη εκδοση με το μικρο shift και το πλατυ enter που δεν με βολευουν καθολου. Πουθενα δεν ελεγαν οτι θα ειναι η ελληνικη εκδοση ουτε στα χαρακτηριστικα ουτε στις φωτογραφιες. Καποιος αλλος που παρηγγειλε το ιδιο πληκτρολογιο μπορει να με πει αν του ηρθε και αυτου η ελληνικη εκδοση?
Τους εστειλα μηνυμα για αλλαγη και περιμενω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, devilfish είπε

Παρελαβα σημερα το Κ70 low profile, αλλα δυστυχως ειναι η ελληνικη εκδοση με το μικρο shift και το πλατυ enter που δεν με βολευουν καθολου. Πουθενα δεν ελεγαν οτι θα ειναι η ελληνικη εκδοση ουτε στα χαρακτηριστικα ουτε στις φωτογραφιες. Καποιος αλλος που παρηγγειλε το ιδιο πληκτρολογιο μπορει να με πει αν του ηρθε και αυτου η ελληνικη εκδοση?
Τους εστειλα μηνυμα για αλλαγη και περιμενω.

Και εμενα το k70 rgb red cherry mx ηρθε με ελληνικη εκδοση αλλα για τα λεφτα πολυ τιμιο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα ενα ποντίκι που είχε προσφορά με τον κωδικό.. δείτε πως έγινε προσφορά με ανατίμηση.. ( ξέχασαν τις τιμές επάνω)

20200811_161712.th.jpg

 

1 ώρα πριν, devilfish είπε

Παρελαβα σημερα το Κ70 low profile, αλλα δυστυχως ειναι η ελληνικη εκδοση με το μικρο shift και το πλατυ enter που δεν με βολευουν καθολου. Πουθενα δεν ελεγαν οτι θα ειναι η ελληνικη εκδοση ουτε στα χαρακτηριστικα ουτε στις φωτογραφιες. Καποιος αλλος που παρηγγειλε το ιδιο πληκτρολογιο μπορει να με πει αν του ηρθε και αυτου η ελληνικη εκδοση?
Τους εστειλα μηνυμα για αλλαγη και περιμενω.

Εγώ το περιμένω αύριο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, giannis-21 είπε

Παρέλαβα ενα ποντίκι που είχε προσφορά με τον κωδικό.. δείτε πως έγινε προσφορά με ανατίμηση.. ( ξέχασαν τις τιμές επάνω)

20200811_161712.th.jpg

Εγώ το περιμένω αύριο 

Γειά σου, Αργυρόπουλε Ιωάννη από την Κατερίνη 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...