Προς το περιεχόμενο

Πόσα χρήματα χρειάζονται για να μην δουλεύεις;


achilles01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

2 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

60 Δις θεωρω αρκουν για να μην ξαναδουλεψω ποτε και για να ειμαι σιγουρος πως οσο και να ανεβασω τον πηχι δεν θα μεινω ταπι και ψυχραιμος.

Απο που τα παραλαμβανω;

Ευχαριστω.

Κορυδαλλό στην οδό Σολωμού, ζήτα τον Αρτέμη τον Σώρρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, achilles01 είπε

Καταλαβαίνω αυτό που λες, αλλά αυτό που εννοώ είναι αν σου έλεγε κάποιος "πόσα λεφτά θέλεις γιa να μην ξαναπάς στη δουλειά σου", εσύ τι ποσό θα ζητούσες;

Τα έτοιμα λεφτά τρώγονται αμέσως, όσα και αν έχεις.

Πολλά παραδείγματα με ανθρώπους που κληρονόμησαν περιουσίες και εταιρίες κολοσούς και σε ελάχιστο χρόνο τα ξόδεψαν όλα!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SB_1957 είπε

Τα έτοιμα λεφτά τρώγονται αμέσως, όσα και αν έχεις.

Πολλά παραδείγματα με ανθρώπους που κληρονόμησαν περιουσίες και εταιρίες κολοσούς και σε ελάχιστο χρόνο τα ξόδεψαν όλα!

Όχι μόνο τα ξόδεψαν όλα, βρέθηκαν και στον δρόμο και χρεωμενοι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το thread αυτό είναι ο ορισμός της γύφτικης νοοτροπίας που αδυνατεί να αντιληφθεί τι σημαίνει κεφάλαιο.

Ευτυχώς δεν κουβαλάει όλος ο πλανήτης τον ίδιο χαμηλό δείκτη νοημοσύνης και έχουμε καταφέρει να φτάσουμε εδώ που είμαστε σαν είδος.

  • Like 6
  • Thanks 3
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά.

33 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Το thread αυτό είναι ο ορισμός της γύφτικης νοοτροπίας που αδυνατεί να αντιληφθεί τι σημαίνει κεφάλαιο.

Ευτυχώς δεν κουβαλάει όλος ο πλανήτης τον ίδιο χαμηλό δείκτη νοημοσύνης και έχουμε καταφέρει να φτάσουμε εδώ που είμαστε σαν είδος.

Καλά, μην ορκίζεσαι για τον δείκτη νοημοσύνης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yanpas είπε

ακριβως αυτο. οι αναλογιες θα αλλαξουν ξαφνικα και ο αρχικος υπολογισμος θα ακυρωθει. 

παρολα αυτα, με δεδομενο οτι θα παρεις μαζεμενα χρηματα, εννοειτε οτι τα μισα απο αυτα θα τα επενδυσεις και αρα θα βγαζεις χρηματα απο τις επενδυσεις. αρα θα εχεις καποιο εισοδημα χωρις να δουλευεις. 

διοτι αν δεν δουλευεις, δεν θα εχεις συνταξη. αρα πρεπει απο καπου να εχεις εισοδημα στα γεραματα. 😊

αρα και μισο εκατομυριο και ενα εκατομυριο, ειναι υπεραρκετα εαν τα επενδυσεις. 

ειναι πολυ λιγα ομως αν δεν τα επενδυσεις. θα τα φας χωρις να το καταλαβεις. 

Πολύ σωστά, εννοείται ότι αν έχεις 500.000 ευρώ θα τα επενδύσεις και αυτή θα είναι η απασχόληση σου, ώστε να έχεις ένα καλό εισόδημα από αυτό το πόσο. Αν όμως παράλληλα είχες και κάποιο άλλο επάγγελμα, π.χ. αρχιτέκτονας, αυτό θα το σταματούσες γιατί θα μπορούσες να έχεις το ίδιο επίπεδο διαβίωσης χωρίς να χρειάζεται να δουλεύεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Salvation81 είπε

60 Δις θεωρω αρκουν για να μην ξαναδουλεψω ποτε και για να ειμαι σιγουρος πως οσο και να ανεβασω τον πηχι δεν θα μεινω ταπι και ψυχραιμος.

Απο που τα παραλαμβανω;

Ευχαριστω.

Ξέρω έναν Νιγηριανό πρίγκιπα που μοιράζει νιγηριανά δις έναντι αδράς αμοιβής, θα χαρεί να σε δει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ λέω να σοβαρευτείτε...Κάποιοι δουλεύουμε και είναι ακόμα Δευτέρα...τέτοια θέματα πρέπει να ξεκινάνε Πέμπτη-Παρασκευή ώστε να έχουμε προλάβει να κάνουμε καμιά δουλειά για να μπορούμε να τα παρακολουθούμε και να γελάμε χωρίς να σκεφτόμαστε τις εκκρεμότητες...

Επεξ/σία από skoulas
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

10.000 τον μήνα είναι καλά! Δηλαδή εγώ θα ήμουν ευχαριστημένος με 10.000. όχι όμως ότι δεν θα εργαζομουν... Δεν θα μπορούσα μόνο να κάθομαι. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, achilles01 είπε

Εννοώ για μια καλή ζωή, με τρεις διακοπές το χρόνο, καλό αυτοκίνητο, διασκεδάσεις, εστιατόρια, κ.τ.λ.

Βρεθηκε λυση εκει και την ειδες dan bilzerian των φτωχων τωρα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...