Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσε το χειριστήριο του Xbox Series S


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

48 λεπτά πριν, songless_bird είπε

Ο Φιλος μιλάει για το series S που η τιμή του παίζει μεταξύ 249 και 299 καθώς έχει την.μιση ισχύ από το x, που όπως ακούγεται θα πάει το πολύ μέχρι 499 .

Και η ms έδειξε ότι θα χτυπήσει τις τιμές σε σχέση με το ps5 γιατί ο στόχος της δεν είναι να πουλήσει κονσόλες για να βγάλει κέρδος , αλλά συνδρομές . Αν είναι να κόψει πωλήσεις από το digital ps5 και να εισάγει όσους περισσότερους μπορει στο οικοσύστημα της μπορεί να δούμε και εκείνη την τρελή τιμή 199 που είχε αρχικά διαρρεύσει για το s  , που είναι η all digital πρόταση της Ms .

Δεν αποκλείεται να γίνει κάνα τρελό και να το δούμε κάνα 2 κατοστάρικα το S και να γίνει της Black Friday !

spacer.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, johncorfas said:

...και ακριβώς εδώ είναι που μπερδεύεται στο μυαλό σου το τί συμφέρει εσένα, σαν υποψήφιο αγοραστή, με το τί συμφέρει τη MS.

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να δώσει 100€ φθηνότερα τη κονσόλα από τον ανταγωνισμό. Είναι πιο πιθανό να προσπαθήσει να γεφυρώσει το θέμα των exclusive τίτλων. Τη συμφέρει και στις πωλήσεις και στο να κρατήσει τους πελάτες της. Επιπλέον, θα προσπαθήσει να παρέχει και νέες υπηρεσίες ή να βελτιώσει τις υπάρχουσες και όχι να δώσει σε πιο χαμηλή τιμή μια κονσόλα όπου ήδη θα πουληθεί με οριακό ή καθόλου κέρδος. Imho πάντα...:)

Μα μιλάμε για το XBOX Series S μια κονσόλα που θα είναι 4TF. Tο Xbox series X θα στοιχίζει σίγουρα κοντά στο πεντακοσαράκι και είναι 12TF. 

Επεξ/σία από anamenos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Ποιος ο λόγος να υπάρχει ες εφόσον ήδη υπάρχει το Xbox one X 

Σταμάτησε την παραγωγή του πριν κάνα μήνα και δεν θα το διαθέσει άλλο στην αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με το offerup τι φαση; Υπαρχει περιπτωση οντως να υπηρξε αγγελια για το χειριστηριο ή απλα το γραφει; Λογικα οι εταιριες τα δινουν σε γνωστους influencers για να τα κανουν review και τα λενε και καλα leak.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Misokatsu64 είπε

Σταμάτησε την παραγωγή του πριν κάνα μήνα και δεν θα το διαθέσει άλλο στην αγορα.

Το X νόμιζα μόνο το απλό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Το X νόμιζα μόνο το απλό 

O Λόγος που ρώτησες πιο πάνω,για το S να υπάρχει,είναι πως επειδή είναι νέας τεχνολογία (παρόλα τα 4TF) GPU και CPU κλπ θα είναι τουλάχιστον ισοδύναμο αν οχι δυνατότερο απο οτι είναι το Χ,σύν το οτι θα είναι πολύ φτηνότερο,οπότε δεν την συμφέρει να συνεχίζει να παράγει το Χ.Βασικά θέλει να τα αντικαταστήσει με τα νέα μοντέλα ,γιαυτό ανακοίνωσε πως σταματάει το Χ και το one S το ψηφιακό και  συνεχίζει μόνο το κανονικό (One S).

 

 

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ELMastas είπε

O Λόγος για το S είναι πως επειδή είναι νέας τεχνολογία η κάρτα γραφικών (παρόλα τα 4TF) και η CPU κλπ θα είναι ισοδύναμο αν οχι δυνατότερο απο το Χ,σύν το οτι θα είναι πολύ φτηνότερο,οπότε δεν την συμφέρει να συνεχίζει να παράγει το Χ.Βασικά θέλει να τα αντικαταστήσει με τα νέα μοντέλα ,γιαυτό ανακοίνωσε πως σταματάει το Χ και το one S το ψηφιακό και  συνεχίζει μόνο το κανονικό (One S).

Εγώ πάντως να σου πω την αλήθεια το χω ένα χρόνο και κάτι το x δεν ψήνομαι να πάρω το series S η θα πάρω ps5 η θα περιμένω και όταν πέσει θα πάρω series X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Εγώ πάντως να σου πω την αλήθεια το χω ένα χρόνο και κάτι το x δεν ψήνομαι να πάρω το series S η θα πάρω ps5 η θα περιμένω και όταν πέσει θα πάρω series X

Εγω δεν έχω,γιατί έχω δώσει οτι κονσόλα είχα εδω και καιρό μετά το One είχα παίξει ορισμένα αποκλειστικά που ήθελα σε Ps4 (το παλιό) και μετά έφυγε μαζί με ένα 360 slim αγαπημένο που είχα και έκανα πρίν κάνα 2 χρόνια αναβάθμιση στο PC και είμαι τώρα με ένα "μέτριο" PC για Ultra 1080gaming και που δεν βλέπω να αναβαθμίζω σύντομα αφού δεν συμφέρει,οπότε μάλλον πάω σε κονσόλα με την νέα γενιά,όπως φαίνεται Series X,αφού πέραν της 4Κ τηλεόρασης, έχω και αρκετά παιχνίδια στο λογαριασμό Live απο παλιά και ορισμένα physical που θα μεταφερθούνε,αλλά αυτό δεν αποκλείει και το Ps5,όταν όμως δω πως βγάλει μερικές παιχνιδάρες που θα με τραβήξουν,αυτό το βλέπω αρκετό καιρό αργότερα,καθώς για την ώρα δεν έχω δει κάτι που να με κάνει πραγματικά να "βιάζομαι" 

Και αφού μου είπες για το Χ να σου πω και γω είμουν στο τσάκ να το πάρω πέρσι,αν είχα πάρει Χ πρόσφατα  θα περίμενα και γω τουλάχιστον για κάνα χρόνο ακόμη (ίσως και παραπάνω) βλέποντας και κάνοντας προχωράς,αν έβρισκα την κατάλληλη ευκαιρία ίσως υπάρξουν και προγράμματα ανταλλαγής κλπλ τότε θα έκανα την αλλαγή και μετά απο κάνα 2 χρονάκια ακόμη που θα είχαν στρώσει τα πράγματα και θα είχαν βγεί next gen αποκλειστικά απο την Sony και είχε ξεκαθαρίσει το τοπίο τότε κτύπαγα και PS5 😏

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, anamenos είπε

Τσάμπα δεν θα το δώσει, αλλά αν η τιμή είναι πάνω από €300, κατά την άποψη μου το έχασε το παιχνίδι, με δεδομένο ότι η full digital έκδοση του PS5 από ότι φαίνεται θα είναι €399.

άμα αυτό το 399 του ps5 είναι σαν τις τιμές από τις κάρτες γραφικών και τα υπόλοιπα hardware , υπολόγισε κάνα 600 ευρώ στην Ελλάδα για να είσαι προετοιμασμένος από τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ELMastas είπε

Εγω δεν έχω,γιατί έχω δώσει οτι κονσόλα είχα εδω και καιρό μετά το One είχα παίξει ορισμένα αποκλειστικά που ήθελα σε Ps4 (το παλιό) και μετά έφυγε μαζί με ένα 360 slim αγαπημένο που είχα και έκανα πρίν κάνα 2 χρόνια αναβάθμιση στο PC και είμαι τώρα με ένα "μέτριο" PC για Ultra 1080gaming και που δεν βλέπω να αναβαθμίζω σύντομα αφού δεν συμφέρει,οπότε μάλλον πάω σε κονσόλα με την νέα γενιά,όπως φαίνεται Series X,αφού πέραν της 4Κ τηλεόρασης, έχω και αρκετά παιχνίδια στο λογαριασμό Live απο παλιά και ορισμένα physical που θα μεταφερθούνε,αλλά αυτό δεν αποκλείει και το Ps5,όταν όμως δω πως βγάλει μερικές παιχνιδάρες που θα με τραβήξουν,αυτό το βλέπω αρκετό καιρό αργότερα,καθώς για την ώρα δεν έχω δει κάτι που να με κάνει πραγματικά να "βιάζομαι" 

Και αφού μου είπες για το Χ να σου πω και γω είμουν στο τσάκ να το πάρω πέρσι,αν είχα πάρει Χ πρόσφατα  θα περίμενα και γω τουλάχιστον για κάνα χρόνο ακόμη (ίσως και παραπάνω) βλέποντας και κάνοντας προχωράς,αν έβρισκα την κατάλληλη ευκαιρία ίσως υπάρξουν και προγράμματα ανταλλαγής κλπλ τότε θα έκανα την αλλαγή και μετά απο κάνα 2 χρονάκια ακόμη που θα είχαν στρώσει τα πράγματα και θα είχαν βγεί next gen αποκλειστικά απο την Sony και είχε ξεκαθαρίσει το τοπίο τότε κτύπαγα και PS5 😏

Φαντάζομαι τα τουμπανα παιχνίδια τα οποία θα  εκμεταλλευτούν πλήρως την δυνατότητα του series X οπότε το απλό X μαζί με game pass είναι κουτί. Ίσως του βάλω SSD αργότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...