Προς το περιεχόμενο

Μαθήματα Ηλεκτρικής Κιθάρας


dim_mnia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρετε!

Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με μαθήματα ηλεκτρικής κιθάρας (ή μπάσου δεν ξέρω τι να ξεκινήσω ακόμα tbh :P )

Η ερώτηση είναι: Στα μαθήματα που θα σου κάνουν, θα είσαι με άλλα άτομα; Το ξέρω πως υπάρχουν online και free μαθήματα που στα μαθαίνουν, αλλά είναι πολύ σημαντικό για μενα να είμαι και με άλλα άτομα που θέλουν να μάθουν! Σε ωδεία; (Δεν θέλω για "επαγγελματική" χρήση, μόνο να μάθω for fun μαζι με άλλους!)

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μόνο ανά άτομο γίνεται . Αλλά εννοείται όταν αρχίσεις να μαθαίνεις μελωδίες (όχι μόνο βαρετές ασκήσεις ), μπορείς κάλλιστα να πεις το δάσκαλό σου μια στο τόσο να παίξετε ομαδικά και με άλλα άτομα . 
Εκει θα βρεις και άτομα για να ξεκινήσετε και αυτοσχεδιασμούς , τέλεια εμπειρία :)

Το μπάσο (εκεί καταστάλαξα ) είναι εντελώς διαφορετικό από κιθάρα . Μάλιστα αν με το καλό προχωρήσεις θα καταλάβεις το όργανο όταν παίζεις μπροστά από 100/200 watt ενισχυτή με 15” woofer .... 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ωδείο το μάθημα είναι ατομικό,  αλλά μπορείς να μπεις σε κάποια μπάντα να παίζεται όλοι μαζί αφού μάθεις τα βασικά,  ετσι κι αλλιώς τα ωδεία κάνουν εκδηλώσεις ή συμμετέχουν σε γιορτές και οι μαθητές εκτός από σολο  (πιάνο, βιολι) παίζουν και μαζί με άλλους . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναγκαστικά μόνος/η σου στην αρχή. Μπορεί να είσαι μαζί με άλλους στα θεωρητικά μαθήματα, που συνήθως γίνονται σε ομάδες. Από εκεί ίσως βρείς άτομα να παίξετε μαζί.

Διάλεξε αρχικά μεταξύ κιθάρας και μπάσου να δεις ποιο σ'αρέσει περισσότερο. Μην ανυσηχείς γιατί αν ξεκινήσεις με οποιοδήποτε και φτάσεις σε ένα καλό επίπεδο, μπορείς να μεταπηδήσεις στο άλλο πιο εύκολα. 

Αν θες κάποια γνώμη για εξοπλισμό, στη διάθεση σου!

Καλή αρχή!

Επεξ/σία από peterinio
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/8/2020 στις 6:51 ΜΜ, dim_mnia είπε

Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με μαθήματα ηλεκτρικής κιθάρας (ή μπάσου δεν ξέρω τι να ξεκινήσω ακόμα tbh :P )

Μπάσο μάθε, κιθαρίστες είμαστε πολλοί 😛 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...