Προς το περιεχόμενο

e-pass αττικης οδου


Racerr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα εβγαλα e-pass και εχω καποιες αποριες οσοι εχετε το ιδιο

επεσα σε 2 τυπισσες οτι να ναι στην εξυπηρετηση και στο τηλεφωνο

λοιπον το πηρα εδωσα 30 ευρω και εγω κανω 2 διελευσεις τη μερα στην αττικη επι 12 μερες το μηνα δεν τη χρησιμοποιω παραπανω περιπου 24 με  28 αντε  διελευσεις αν τυχει και κατι παραπανω

το οριο σε αυτο το  προγραμμα ειναι 35 διελευσεις..και ρωταω το 30 αρι ειναι μεχρι το οριο των διελευσεων που δινουν?γτ βλεπω γραφουν απο 2.80 σε καθε διελευση σου παει 2.55 που ισουται περιπου με 60 ευρω το μηνα ενω αν δεν δειχα το pass θα εδινα 65 π.χ ετσι παει?ποιο ειναι το νοημα τοτε κερδιζω 5 ευρω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

στη σελιδα τους εχει τα προγραμματα... δε σου εκαναν το προγραμμα που πρεπει (θελει 27 διελευσεις και πανω για να συμφερει). μπες δες τα και παρε τηλεφωνο να αλλαξεις προγραμμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, paylidis είπε

στη σελιδα τους εχει τα προγραμματα... δε σου εκαναν το προγραμμα που πρεπει (θελει 27 διελευσεις και πανω για να συμφερει). μπες δες τα και παρε τηλεφωνο να αλλαξεις προγραμμα

στην auteco το εβγαλα ναι αλλα αν δεν κανω 27 διελευσεις? η κατι παθω πχ και δεν χρησιμοποιησω την αττικη οδο το υπολοιπο χανεται?

τελικα δε συμφερει

Επεξ/σία από Racerr
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To 30άρι είναι ένα ποσό που βάζεις μόνο την πρώτη φορά δεν είναι κάποιου είδους συνδρομή που πληρώνεις κάθε μηνά. Τα λεφτά που υπάρχουν στο  e-pass δεν χάνονται πoτέ.

Το βασικό πρόγραμμα το λέει express και λογικά αυτό έχεις συμφέρει όσους κάνουν 0-35 διελεύσεις το μήνα κατεβάζει την τιμή στα 2,55 από 2,80.

Άρα για  τις 24 διελεύσεις που κάνεις αυτό σε συμφέρει και το κέρδος σου θα είναι τα 0,25 λεπτά ανά διέλευση.

Επεξ/σία από dkat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης να προσθεσω το κερδος δεν ειναι το 5αρι ευρω που γραφεις αλλα και η καθυστερηση στο γκισε: προσωπικα μου εχει τυχει σε ωρες αιχμης η ουρα στα γκισε με υπαλληλο να ειναι 8-10 οχηματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Racerr είπε

καλησπερα εβγαλα e-pass και εχω καποιες αποριες οσοι εχετε το ιδιο

επεσα σε 2 τυπισσες οτι να ναι στην εξυπηρετηση και στο τηλεφωνο

λοιπον το πηρα εδωσα 30 ευρω και εγω κανω 2 διελευσεις τη μερα στην αττικη επι 12 μερες το μηνα δεν τη χρησιμοποιω παραπανω περιπου 24 με  28 αντε  διελευσεις αν τυχει και κατι παραπανω

το οριο σε αυτο το  προγραμμα ειναι 35 διελευσεις..και ρωταω το 30 αρι ειναι μεχρι το οριο των διελευσεων που δινουν?γτ βλεπω γραφουν απο 2.80 σε καθε διελευση σου παει 2.55 που ισουται περιπου με 60 ευρω το μηνα ενω αν δεν δειχα το pass θα εδινα 65 π.χ ετσι παει?ποιο ειναι το νοημα τοτε κερδιζω 5 ευρω?

Καταρχήν το πρόγραμμα αυτό που διάλεξες δεν έχει όριο 35 διελεύσεις, απλά είναι το πιο συμφέρον για όσους κάνουν έως 35 διελεύσεις το μήνα, συνεπώς το πιο συμφέρον για σένα.

Επίσης το 30άρι είναι το ποσό που έχεις ήδη προπληρώσει, και με αυτό μπορείς να πραγματοποιήσεις 11 διελεύσεις, για να συνεχίσεις να το χρησιμοποιείς θα πρέπει να ανανεώσεις τον λογαριασμό σου (να βάλεις κιάλλα λεφτά).

Το κέρδος σου με αυτόν τον τρόπο είναι 0,25€ ανά διέλευση, αν κάνεις 24 με 28 διελεύσεις το μήνα όπως λες κερδίζεις 6 με 7 ευρώ το μήνα.

https://www.aodos.gr/diodia-e-pass/eho-e-pass/syndromitika_programmata/express/

3 ώρες πριν, Racerr είπε

στην auteco το εβγαλα ναι αλλα αν δεν κανω 27 διελευσεις? η κατι παθω πχ και δεν χρησιμοποιησω την αττικη οδο το υπολοιπο χανεται?

τελικα δε συμφερει

Μην μπερδεύεσαι, οι 27 διελεύσεις αφορούν άλλο πρόγραμμα, όχι αυτό που επέλεξες εσύ.

Τώρα αν νομίζεις ότι δεν σε συμφέρει, κάνε τις 11 διελεύσεις με το υπόλοιπο των 30€ που έχεις και σταμάτα να το χρησιμοποιείς.

Επεξ/σία από Joshua21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Γιαυτους που κανουν 10 διελευσεις τον χρονο εχουν κανενα προγραμμα; :P

Αυτό που δίνει έκπτωση 0,25€ ανά διέλευση κάνει και για τους Σκρούτζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Αυτό που δίνει έκπτωση 0,25€ ανά διέλευση κάνει και για τους Σκρούτζ.

Δεν ειναι θεμα χρηματων, απλα το ePass βολευει και παντα σκεφτομουν να βαλω (απλα ποτε δεν ετυχε να ασχοληθω για να βαλω).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Salvation81 είπε

Δεν ειναι θεμα χρηματων, απλα το ePass βολευει και παντα σκεφτομουν να βαλω (απλα ποτε δεν ετυχε να ασχοληθω για να βαλω).

Όπως το βλέπει ο καθένας, εγώ πχ που επίσης κάνω 10 διελεύσεις το χρόνο (ούτε μια φορά το μήνα) δεν το σκέφτομαι καν για epass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Όπως το βλέπει ο καθένας, εγώ πχ που επίσης κάνω 10 διελεύσεις το χρόνο (ούτε μια φορά το μήνα) δεν το σκέφτομαι καν για epass.

Εγω παω σχεδον παντα μονο αεροδρομιο απο την Αττικη, ειτε για να παρω ειτε για να αφησω ατομο οποτε το ePass θα με βολευε.
1 φορα εστησα 20 λεπτα το ατομο που ειχε ερθει γιατι στα διοδια περιμενα πολυ ωρα οποτε ναι καποια στιγμη πρεπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μηχανάκια αυτά αξίζουν και για μια φορά τον χρόνο. Για το ταξίδι Αθήνα Θεσσαλονίκη, που πάω μια φορά τον χρόνο,με τα δύο μηχανάκια κερδίζω περίπου 20λεπτα όταν δεν έχει πολύ κινηση.

Δεν ασχολούμαι με μετρητά ούτε σταματά ξεκινά 5 6 φορές για να φτάσω να πληρώσω...

Απλώς περνάω με 25χλμ την ώρα και φεύγω...

Και ο πατέρας μου επέμενε για χρόνια ότι δεν αξίζει, αλλά μια διέλευση ήταν αρκετή για να βγάλει και τα δύο...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ χτες έβγαλα fast pass και gefyra pass.. Fast pass καλύπτει ιόνια και Ξυνιάδα - Αθήνα και η gefyra pass το υπόλοιπο δίκτυο, με έκπτωση στη γέφυρα του Ρίου (10,60). Η υπάλληλος από gefyra pass που με κάλεσα ευγενικότατη και μου είπε ότι από φθινόπωρο θα χρειάζεται μόνο ένα μηχανάκι και να κρατήσω όποιο με συμφέρει. Επίσης το gefyra pass συνδέεται με τον χρήστη και όχι με το αυτοκίνητο, έχει 2 βάσεις αν έχεις δυο αυτοκίνητα οπότε δεν χρειάζεται δεύτερο μηχανάκι.

Επεξ/σία από achilles_g_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, achilles_g_ είπε

Η υπάλληλος από gefyra pass που με κάλεσα ευγενικότατη και μου είπε ότι από φθινόπωρο θα χρειάζεται μόνο ένα μηχανάκι και να κρατήσω όποιο με συμφέρει. 

Ενδιαφέρον νέο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...