Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα στην παραγωγή Kirin τσιπ για τη Huawei


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

6 ώρες πριν, AtiX είπε

Φίλε μου δυστυχώς η Κίνα εκτός από πάρα πολύ φτηνά εργατικά χέρια και δωδεκάωρα δουλειάς δεν έχει να επιδείξει τίποτα το σημαντικό στην ανάπτυξη τεχνολογιών... 

Μην αγχώνεσαι.. για κάθε συσκευή με 5g δυνατότητες που θα κρατάς.. θα την πληρώνεις εσύ. Ακόμα και να την μπαναρουν όλα τα κράτη, τα loyalties για την ανάπτυξη του, σε αυτήν θα τα δίνουν. Είναι στους βασικούς πυλώνες του 5g και νομίζω πως έχει το μεγαλύτερο portfolio πατεντών στο κομμάτι αυτό. 

Επίσης αξίζει να σημειωθεί πως έχει r&d departments σε όλο τον κόσμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dyannisb είπε

Μην αγχώνεσαι.. για κάθε συσκευή με 5g δυνατότητες που θα κρατάς.. θα την πληρώνεις εσύ. Ακόμα και να την μπαναρουν όλα τα κράτη, τα loyalties για την ανάπτυξη του, σε αυτήν θα τα δίνουν. Είναι στους βασικούς πυλώνες του 5g και νομίζω πως έχει το μεγαλύτερο portfolio πατεντών στο κομμάτι αυτό. 

Επίσης αξίζει να σημειωθεί πως έχει r&d departments σε όλο τον κόσμο. 

Μα το πρόβλημα μου δεν είναι αν θα έχει πρόσβαση στην τσέπη μου για τις πατέντες που τις ανήκουν, δεν θέλω να έχει πρόσβαση στα  data μου...

Από την άλλη δεν μας λες και πόσες τεχνολογικές καινοτομίες έχει προσφέρει η Κίνα τα τελευταία χρόνια... άντε βρε αν συμπληρώσεις τα δάκτυλα του ενός χεριού θα πω ότι έχεις δίκιο στο αν θα γίνουν Ν1 πάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, AtiX είπε

Μα το πρόβλημα μου δεν είναι αν θα έχει πρόσβαση στην τσέπη μου για τις πατέντες που τις ανήκουν, δεν θέλω να έχει πρόσβαση στα  data μου...

Από την άλλη δεν μας λες και πόσες τεχνολογικές καινοτομίες έχει προσφέρει η Κίνα τα τελευταία χρόνια... άντε βρε αν συμπληρώσεις τα δάκτυλα του ενός χεριού θα πω ότι έχεις δίκιο στο αν θα γίνουν Ν1 πάλι...

Google it που μου θες και μασημένη τροφή. Καινοτομεί πολύ περισσότερο από τους ανταγωνιστές της ( σχεδόν όλους). Αν δεν σου κάνει, δικό σου θέμα. Δεν με ενδιαφέρει καθόλου να πείσω. Δεν θέλω να διαβάζω τρολιες ως γεγονότα.

Επεξ/σία από dyannisb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dyannisb είπε

Google it που μου θες και μασημένη τροφή. Καινοτομεί πολύ περισσότερο από τους ανταγωνιστές της ( σχεδόν όλους). Αν δεν σου κάνει, δικό σου θέμα. Δεν με ενδιαφέρει καθόλου να πείσω. Δεν θέλω να διαβάζω τρολιες ως γεγονότα.

Βρε μάτια μου αφού δεν βγάζει κανένα αποτέλεσμα, θες να δώσεις κανένα εσύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...