Προς το περιεχόμενο

Δεν εμφανίζει εξωτερικές συσκευές αποθήκευσης


Conan2046

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν μερικές μέρες αντιλήφθηκα ότι ο υπολογιστής μου δεν αναγνώριζε τον εξωτερικό σκληρό που ήταν συνδεδεμένος. Δοκίμασα usb stick το ίδιο και το ίδιο σε όλες τις θύρες. Σε άλλους υπολογιστές αναγνωρίζονται κανονικά. Όταν συνδέω άλλη συσκευή, π.χ πολυμηχάνημα λειτουργεί, επίσης συνδέω το ebook reader μου και το αναγνωρίζει ενώ μπορεί να μεταφέρει κανονικά αρχεία. Όταν συνδέονται οι μονάδες αποθήκευσης κάνει τον χαρακτηριστικό ήχο ότι έβαλα συσκευή, ενώ φαίνεται και στην διαχείριση δίσκου ότι η συσκευή λειτουργεί κανονικά και ότι είναι ενημερωμένοι οι οδηγοί.

Έτρεξα και το driver booster της Iorbit που με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο σε θέματα οδηγών τίποτα.

Τι μπορεί να συμβαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως τελευταία κάνατε update κάποιο driver ή είχατε κάποια διακοπή ρεύματος και έκλεισε απότομα ο υπολογιστής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Aris_ είπε

αν βγάζει ηχο όταν το συνδέεις δλδ το καταλαβαίνει ότι μπήκε τότε πήγαινε στο  disk managment βρεστω κάτω και δωστου γράμμα 

Σ' ευχαριστώ, αυτό έκανα τελικά και δούλεψε.  Η βλακεία μου ήταν ότι έβρισκα την λύση όταν το γκούγκλαρα αλλά επέμενα να πηγαίνω στον υπολογιστή και να βλέπω τις συσκευές όπου δεν γινόταν να αλλάξω φυσικά γράμμα αντί να πηγαίνω στην διαχείριση δίσκων, είναι απίστευτο τι κολλήματα τρώω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...