Προς το περιεχόμενο

Σακχαρώδης διαβήτης σε σκύλο


gamsgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, gamsgr είπε

Σας ευχαριστώ πολύ αλλά γυρνάει 24/8 αν δε βγάλω άκρη νωρίτερα θα πάω εκεί είναι δύσκολο περιστατικό.

Φυσικά αρκεί να μπορέσει να ζήσει με αξιοπρέπεια κι όχι με πόνους μια ζωή και ζαλες .  Δε θα της κάνω ευθανασία θα κάνω ό,τι περνά από το χέρι μου... Αλλά δε βρίσκω κανέναν καλό Κτηνίατρο που να δέχεται να την αναλάβει.. όλοι έχουν φύγει.

 

1 ώρα πριν, gamsgr είπε

Δυστυχώς το σκυλάκι μας.. η Ζηνούλα μας.. :( Χειροτερέψε πάρα πολύ η παγκρεατίτιδα ενώ ο σακχαρώδης διαβήτης πήγαινε καλύτερα . Πονούσε πάρα πολύ και ήταν έτσι όπως ακριβώς ήταν και τη Δευτέρα το πρωί πριν τη πάμε σε λήθαργο , με δυσκολία μας αναγνώριζε και πονούσε πολύ φώναζε και βαριαναίσενε. Της κάναμε ευθανασία δεν μπορούσα να τη βλέπω και άλλες μέρες μέσα σε ένα πολύ μικρό κλουβί να υποφέρει .. με 3 όρους στα ποδαράκια της στις φλέβες. :( :( :( Νιώθω τόσο άσχημα μου λύπη και θα μου λυπη για πάντα κσι θα την αγαπάω αλλά δεν αντέχαμε άλλο να τη βλέπαμε να υποφέρει... Να μη μπορεί να μας δείξει την αγάπη της .. το πρόβλημα της. Ακόμα και χρήματα να υπήρχαν θα υπέφερε πάρα πολύ . Ο κτηνίατρος μας είπε πως ήταν πολύ μικρές οι πιθανότητες να σωθεί είχαν τετραπλασιαστεί οι τιμές των αιματολογικών μέσα σε τρεις μέρες.. εκτός από τη κετόνη και τη γλυκόζη που τη ρύθμιζαν... :( Ούτε στον εχθρό μου δεν το εύχομαι... Σε κανέναν και ΠΟΤΕ... Νιώθω σαν να έχω πεθάνει κι εγώ μαζί . Σήμερα έφυγε και άλλο ένα σκυλάκι 15 ετών από έναν κύριο που είχε γενικευμένο καρκίνο .. δεν έχω νιώσει ποτέ έτσι.  Για εμένα μακάρι να ζούσε όσο περισσότερο γινόταν χωρίς να υποφέρει όμως και να έφευγε από γήρας. Σας ευχαριστώ πολύ για όλα όσα κάνατε. Εύχομαι να έκανα το σωστό :( θα ήταν εγωισμός να τη κρατούσαμε σπίτι και να συνέχιζε να είναι σε λήθαργο με κάθε 5 λεπτά εμετούς, διάρροιες, χωρίς να τρώει και να πεινει.. ούτε όμως και σε ένα κλουβί για ένα μήνα χωρίς να καλυτερεύει..

Πριν απο 8 ωρες λες αυτο πανω και μετα απο 8 ωρες λες το κατω, δηλαδη μεσα σε 8 ωρες (λιγοτερες αφου το αποφασισες, πηγες, το εκανες και μετα ποσταρες, οποτε μιλαμε για ποσες, 3,4,5 ωρες;) αποφασισες να της κανεις ευθανασια.

Κριμα για το σκυλακι αλλα αδυνατω να καταλαβω τι αλλαξε τοσο μεσα σε τοσες λιγες ωρες (η μαλλον καταλαβαινω αλλα οκ).

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επι 2 χρονια ο ΦΙΛΟΣ μου κοιμοταν μαζι μου εχωντας κανει την κρεβατοκαμαρα εντατικη. Επαθε μια σπανια ασθενεια(πολυνευριτιδα). Δεν μπορω να υπολογισω τα εξοδα κ δεν μας ενοιαξε ποτε.δυστυχως δεν θεραπευτηκε αλλα ηθελε να ζησει...στα 35 χρονια που εχω ζωα αυτος ηταν ο "ενας". Μου εδειξε την αγαπη του οταν ελειψα για δουλειά 2 μηνες... Ηταν ηδη κατακοιτος επι 6 μηνες κ οταν γυρισα ΠΕΡΠΑΤΗΣΕκ ηλθε διπλα μου. ΕΦΥΓΕ στην αγκαλια μου μια Κυριακή μεσημερι...ηταν 19.5 ετων...δεν θα ξεχασω πανω απο ολα τα ταξιδια με το 1000 γαντζωμενος στο tankbag,το πρωτο τραπεζι στον Πλουταρχο οταν ηταν κουταβι, τα κωλομπαρα κλπ κλπ.. Α ρε φιλε τι μου θυμησες... 

Screenshot_20200810_172759_com.huawei.photos.jpg

Επεξ/σία από Z953rr
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...