Προς το περιεχόμενο

Μη απόδοση yellows (mediamarkt)


kakofonixx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ το φόρουμ

Αγόρασα πρόσφατα νέο κινητό τηλέφωνο από το εν λόγω κατάστημα θέλοντας να εκμεταλλευτώ την προσφορά που έτρεχε, 20% επιστροφή σε πόντους yellows, με αγορά με κάρτα της Πειραιώς

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:5xovsbCaQ0cJ:https://yellow.piraeusbank.gr/el/kerdise-20-se-yellows-me-smartphone-sti-media-markt-promo-page+&cd=1&hl=el&ct=clnk&gl=gr

Η αγορά πραγματοποιήθηκε με χρεωστική κάρτα που συμμετέχει στο πρόγραμμα yellows, εκκαθαρίστηκε από τη τράπεζα εντός της χρονικής διάρκειας της προσφοράς και η συσκευή που αγόρασα κόστιζε 329€

Παρόλα αυτά οι έξτρα πόντοι της προσφοράς δεν έχουν ακόμη αποδοθεί... Έχει κανείς αντίστοιχη εμπειρία? Να επικοινωνήσω με τράπεζα ή/και κατάστημα? Τι με συμβουλεύετε?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει στην cache το

Όροι και προϋποθέσεις - https://yellow.piraeusbank.gr/el/sunergates-tou-programmatos-epivraveushs-yellow/megaloi-synergates/sunergasia-me-thn-etaireia-media-markt/oroi-kai-proupotheseis-promo?_ga=2.68726161.1087750551.1597173782-124261375.1597173782

αυτό να διαβάσεις πρώτα.

και ο Κώτσο νομίζω δεν κάνει άμεσα απόδοση

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, fredd0 είπε

 στην τραπεζα φυσικα, αλλα νομιζω οτι τα yellows τα εδιναν σε 30 μερες? ψαξε τους ορους

Σε 30 ημέρες, αν θυμάμαι καλά τους όρους, τους αποδίδουν για αγορά από το ηλεκτρονικό κατάστημα

Εγώ έκανα αγορά από φυσικό κατάστημα του media markt και υποτίθεται θα τα έδιναν εντός 5 εργάσιμων

Δυστυχώς δεν έχω κρατήσει τους όρους και η cache δεν δουλεύει

Επεξ/σία από kakofonixx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:tl5PTPEJoVQJ:https://yellow.piraeusbank.gr/el/sunergates-tou-programmatos-epivraveushs-yellow/megaloi-synergates/sunergasia-me-thn-etaireia-media-markt/oroi-kai-proupotheseis-promo+&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=gr

εδω εχει τους ορους, και εχεις δικιο, 5 μερες λεει ... οποτε μιλας με την τραπεζα

το μονο "παραξενο" που βλεπω ειναι οτι το smartphone πρεπει να ειναι μονο του στην αποδειξη ???? Δηλαδη αν πηρες smartphone και θηκη τον ηπιες?? γουατ δε φακ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το είχα δει αυτό ότι πρέπει να είναι μόνο του στην απόδειξη και έτσι έκανα

Επειδή τους είχα δει τους όρους πριν αγοράσω τους τήρησα κατά γράμμα...

Θα μιλήσω αύριο με τράπεζα και ενημερώνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τίποτα ακόμα... Τους έστειλα τελικά το τιμολόγιο και περιμένω εδώ και περίπου μια εβδομάδα... Η πλάκα είναι ότι ενώ στους όρους λέει ότι το τηλέφωνο πρέπει να είναι μόνο του στην απόδειξη, μου έχουν χρεώσει 0,01€ την παροχή του ενός έξτρα έτους εγγύηση! Αν βασιστούν σε αυτό για να μην τους αποδώσουν θα είναι τουλάχιστον ξεφτίλες!

Επεξ/σία από kakofonixx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, kakofonixx είπε

Τίποτα ακόμα... Τους έστειλα τελικά το τιμολόγιο και περιμένω εδώ και περίπου μια εβδομάδα... Η πλάκα είναι ότι ενώ στους όρους λέει ότι το τηλέφωνο πρέπει να είναι μόνο του στην απόδειξη, μου έχουν χρεώσει 0,01€ την παροχή του ενός έξτρα έτους εγγύηση! Αν βασιστούν σε αυτό για να μην τους αποδώσουν θα είναι τουλάχιστον ξεφτίλες!

Πριν 11 ημέρες έκανα και εγώ μια αγορά από την συγκεκριμένη αλυσίδα 360 ευρώ.

Δεν μπήκαν οι πόντοι όπως έπρεπε αμέσως με την αγορά…

Τηλεφώνησα και αναγνώρισαν το λάθος τους… Σε 2 ημέρες το λάθος διορθώθηκε και μου τηλεφώνησαν να με ενημερώσουν…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, andreas1gr είπε

Πριν 11 ημέρες έκανα και εγώ μια αγορά από την συγκεκριμένη αλυσίδα 360 ευρώ.

Δεν μπήκαν οι πόντοι όπως έπρεπε αμέσως με την αγορά…

Τηλεφώνησα και αναγνώρισαν το λάθος τους… Σε 2 ημέρες το λάθος διορθώθηκε και μου τηλεφώνησαν να με ενημερώσουν…

Γιατι αυτα τα γ..α λαθη ειναι παντα εις βαρος του αγοραστη δεν μπορω να καταλαβω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
On 30/08/2020 at 11:57, kakofonixx said:

Η πλάκα είναι ότι ενώ στους όρους λέει ότι το τηλέφωνο πρέπει να είναι μόνο του στην απόδειξη, μου έχουν χρεώσει 0,01€ την παροχή του ενός έξτρα έτους εγγύηση!

Ακριβώς το ίδιο κι εγώ. Μόλις έκανα αίτημα στην Πειραιώς. Είχες κάποια εξέλιξη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, sarleft είπε

Ακριβώς το ίδιο κι εγώ. Μόλις έκανα αίτημα στην Πειραιώς. Είχες κάποια εξέλιξη;

Όχι καμιά, στην τελευταία μου επικοινωνία μαζί τους καμιά δεκαριά μέρες πριν μου είπαν ότι υπάρχει ανοιχτό το αίτημα μου και περιμένω απάντηση... Καλά κρασιά... Από εμένα είτε τους αποδόσουν είτε όχι, μαύρο στο μαγαζάκι τους για την κοροϊδία που πουλάνε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, kakofonixx said:

Όχι καμιά, στην τελευταία μου επικοινωνία μαζί τους καμιά δεκαριά μέρες πριν μου είπαν ότι υπάρχει ανοιχτό το αίτημα μου και περιμένω απάντηση

Σε ευχαριστώ. Θα ενημερώσω κι εγώ αν έχω νεότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

update:

τσέκαρα μόλις τώρα το λογαριασμό μου και πιστώθηκαν τελικά οι πόντοι!

πιθανόν να έχουν πιστωθεί εδώ και μέρες μιας και δεν είχα καμία ειδοποίηση για την εξέλιξη του θέματος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...