Προς το περιεχόμενο

Μη δυνατή εγκατάσταση προγράμματος σε ΧΡ και Win 7


terry308

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, 

Θελω να εγκαταστήσω ένα πρόγραμμα σε ΧΡ sp3 αλλά και σε Win 7 , αλλά μου βγάζει ένα μήνυμα σφάλματος που συναντώ 1η φορά. 

Έχω εγκαταστήσει όλα τα γνωστά προγράμματα γιατί τη λειτουργία του υπολογιστή και office 2003.

Τι μπορεί να φταίει; 

Ευχαριστώ 

IMG_20200812_094025.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, terry308 είπε

Καλημέρα, 

Θελω να εγκαταστήσω ένα πρόγραμμα σε ΧΡ sp3 αλλά και σε Win 7 , αλλά μου βγάζει ένα μήνυμα σφάλματος που συναντώ 1η φορά. 

Έχω εγκαταστήσει όλα τα γνωστά προγράμματα γιατί τη λειτουργία του υπολογιστή και office 2003.

Τι μπορεί να φταίει; 

Ευχαριστώ 

IMG_20200812_094025.jpg

Παλιά βέρσιον.

Δοκίμασε αυτή:
https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=24417

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το παρακάτω ίσως βοηθήσει.

https://www.raymond.cc/blog/install-visual-basic-6-vb6-in-windows-7-without-microsoft-virtual-machine-for-java/

Επίσης δοκίμασε να  εγκαταστήσεις την vb6 με αυτό. -> http://nuke.vbcorner.net/ συν το sp6 που αναφέρει το snbblp παραπάνω.

Τέλος, δες μήπως έχει επιλογή κατά την εγκατάσταση να ξετσεκάρεις το toolkit.

EDIT:

Σόρυ αλλά το Visual Studio 6.0 Installer wizard v.5.0 θέλει donation.

Επεξ/σία από micos000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην ανοιγω καινουριο θεμα σχετικα με εγκατασταση, εχω το εξης προβλημα. σε φορητο που ειχε εγκατεστημενα win 7 δεν μπορω να κανω νεα εγκατασταση. κατα την εγκατασταση μου βγαζει μια μπλε οθονη, τρεχει γρηγορα ενα τεστ που δεν προλαβαινω να δω τι ειναι, κανει ρεσταρτ και μετα στην διαδικασια εγκαταστασης μου βγαζει error. σε BIOS που ετρεξα τα τεστ τα περασε ολα κανονικα χωρις προβλημα. Να αναφερω οτι win 8 kai 10 μπορω να εγκαταστησω κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, geioannou είπε

για να μην ανοιγω καινουριο θεμα σχετικα με εγκατασταση, εχω το εξης προβλημα. σε φορητο που ειχε εγκατεστημενα win 7 δεν μπορω να κανω νεα εγκατασταση. κατα την εγκατασταση μου βγαζει μια μπλε οθονη, τρεχει γρηγορα ενα τεστ που δεν προλαβαινω να δω τι ειναι, κανει ρεσταρτ και μετα στην διαδικασια εγκαταστασης μου βγαζει error. σε BIOS που ετρεξα τα τεστ τα περασε ολα κανονικα χωρις προβλημα. Να αναφερω οτι win 8 kai 10 μπορω να εγκαταστησω κανονικα.

βγαλε foto  με το κινητο

πες λιγα στοιχεια για το laptop και απο που κανεις εγκατασταση stick dvd ? σε ποιο σημειο βγαζει την μπλε οθονη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα εβαλα win 10 και ισως το αφησω ετσι μιας και εχω αδεια. το περιεργο ειναι οτι ειχε win 7 τα οποια τα ειχα περασει εγω και μαλιστα τα ξανα περασα και πριν μια εβδομαδα για να καθαρισει το λειτουργικο αλλα επειδη χρειαστηκε να κανω αλλαγη πληκτρολογιου (χαλασε) και επειδη με το νεο πληκτρολογιο εβγαζε προβλημα στο νεο λειτουργικο, πηγα να κανω ξανα εγκατασταση. το προβλημα το εβγαζε οταν ολοκληρωνοταν η εγκατασταση των πακετων και οταν εκανε ρυθμισεις παραμετρων. εκει εβγαζε μπλε οθονη και στο restast εβγαζε το error

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...