Προς το περιεχόμενο

USB On The Go Ethernet.


gokuthelegend

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαιρετώ την παρέα,

δεν ασχολούμαι επαγγελματικά με τα δίκτυα αλλά περιστασιακά πάω και ρυθμίζω κάνα ρουτεράκι, κάνα extender, κάνα switch, κάνα poweline αν με φωνάξει κάποιος. Όχι τίποτα σπουδαίο, κάνα wifi να ρυθμίσω, να ανοίξω καμιά πόρτα, να βάλω τίποτα στατικές ip ή κανόνες πρόσβασης και τέτοια, πολύ απλά πράγματα.

Για αυτή τη δουλειά διέθετα έναν φορητό υπολογιστή με θύρα ethernet και wi-fi, τον οποίο τον έπαιρνα μαζί μου και με εξυπηρετούσε. Το θέμα είναι ότι μου χάλασε οριστικά και αυτή τη περίοδο δεν παίζει παραδάκι για να αγοράσω καινούριο. Πέρσι όμως έπεσε στην κατοχή μου ένα κινητό που υποστηρίζει usb on the go, συγκεκριμένα το Xiaomi Redmi 7 (το απλό, όχι το Note). Σκεφτόμουν μέχρι να πάρω καινούριο υπολογιστή μήπως μπορέσω να εξυπηρετηθώ με το κινητό, και να πάρω ένα usb ethernet και να το συνδέω εκεί. Έχει κανείς να κάνει καμιά πρόταση; Οποιαδήποτε πληροφορία ή ερώτηση δεκτή. Να σημειώσω όμως πριν αρχίσετε να λέτε ότι μπορώ να μπαίνω με wifi, θέλω οπωσδήποτε να έχω ethernet σε περίπτωση που δεν υπάρχει πρόσβαση μέσω wifi ή αν θέλω να τσεκάρω αν δουλεύουν οι θύρες ethernet.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Επεξ/σία από gokuthelegend
ορθογραφικά λάθη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Ωραία, αλλά που βρίσκουμε κάτι τέτοιο; Usb on the go ethernet adaptor; Υπάρχουν διαθέσιμα σε καταστήματα εντός Ελλάδας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...