Προς το περιεχόμενο

Πέφτει το ρεύμα και έρχεται πάλι


Boubis1411

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 269
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μόλις τώρα, Axelq είπε

Έχεις κανένα δοκιμαστικό κατσαβίδι μήπως?

Εχω ναι αλλά δεν μπορώ να κλείσω ρεύμα τώρα γιατί μια στραβή να γίνει θα μείνω χωρίς ρεύμα... Μετά δεν έχω που να τους πάω τρία άτομα όλοι λείπουν διακοπές. 

Δώσε οδηγίες όμως αν είναι χωρίς να ρίξω γενικό διακόπτη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Κάτσε αριστερή; η δεξιά όπως βλέπεις την φώτο μέσα στην πορσελανη δεν βγαίνει. 

Λες να είναι η αριστερή δεν ξέρω ειλικρινά. 

Μιλάμε για ασφάλεια των 35 αμπέρ η τις άλλες; 

Εκείνη δίπλα στο θερμοσίφωνα δεν βγαίνει έχει κολλήσει. 

Μιλαω για την "geko"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, VasKag είπε

Μιλαω για την "geko"

ωραια μιλας για αυτο το μικρο που εχει μεσα Η μιλας γενικα για αυτο που βλεπω απο εξω; Αν μιλας για το απο εξω αστο δεν εχω ιδεα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Λοιπόν... ΔΕΝ πέφτει καμιά ασφάλεια ότι και να γίνει. 

Εγώ εννοώ αλλαγή ασφάλειας εκεί μέσα στην πορσελανη. Την άλλη δεν ξέρω να την αλλάζω. 

Αυτή που έχει κολλήσει μέσα στην πορσελανη είναι 35 αμπέρ μικρή και λευκή. 

Χοντρό κεφάλι που κλειδώνει στην πορσελανη και λεπτό κεφάλι που μπαίνει στον πίνακα 

Αυτή που είπε ο ηλεκτρολόγος ίσως κάηκε και πέταξε σύρμα γιατί έχει κολλήσει στην πορσελανη και δεν λέει να βγει. 

Δεν ρίχνει πάντως το αυτοματακι όταν πέφτουν όλα. 

IMG_20200813_201408.jpg

Δες φώτο αν θες 

IMG_20200813_201531.jpg

Στην πρώτη σειρά, σου λείπουν όλα τα ταμπελάκια, μάλλον διακοπές μαζί με τον ηλεκτρολόγο. Καλύτερα φώναξε πιστοποιημένο ηλεκτρολόγο γιατί δεν σε βλέπω καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Εχω ναι αλλά δεν μπορώ να κλείσω ρεύμα τώρα γιατί μια στραβή να γίνει θα μείνω χωρίς ρεύμα... Μετά δεν έχω που να τους πάω τρία άτομα όλοι λείπουν διακοπές. 

Δώσε οδηγίες όμως αν είναι χωρίς να ρίξω γενικό διακόπτη. 

Δηλαδή θα βαλεις την πένσα χωρίς να κλείσεις ρευμα;ΕΙΣΑΙ ΣΟΒΑΡΟΣ???????????

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Klausx είπε

Στην πρώτη σειρά, σου λείπουν όλα τα ταμπελάκια, μάλλον διακοπές μαζί με τον ηλεκτρολόγο. Καλύτερα φώναξε πιστοποιημένο ηλεκτρολόγο γιατί δεν σε βλέπω καλά.

ποια ; Δεν τα εφτιαξε αυτος αυτα ολα , τα εκανε αλλος . Αυτος δεν εχει πειραξει ΤΙΠΟΤΑ απο τον πινακα. 

Μόλις τώρα, Ukforthemoment είπε

Δηλαδή θα βαλεις την πένσα χωρίς να κλείσεις ρευμα;ΕΙΣΑΙ ΣΟΒΑΡΟΣ???????????

πενσα ρε για να βγαλω την λευκη ασφαλεια την μικρη καμια σχεση αυτο που λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Boubis1411 είπε

ποια ; Δεν τα εφτιαξε αυτος αυτα ολα , τα εκανε αλλος . Αυτος δεν εχει πειραξει ΤΙΠΟΤΑ απο τον πινακα. 

πενσα ρε για να βγαλω την λευκη ασφαλεια την μικρη καμια σχεση αυτο που λες

Για να ξεβιδώσεις το κάπακι της ασφάλειας;Εσύ δεν έλεγες ότι έχει κολλήσει ένα κομμάτι μέσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Εχω ναι αλλά δεν μπορώ να κλείσω ρεύμα τώρα γιατί μια στραβή να γίνει θα μείνω χωρίς ρεύμα... Μετά δεν έχω που να τους πάω τρία άτομα όλοι λείπουν διακοπές. 

Δώσε οδηγίες όμως αν είναι χωρίς να ρίξω γενικό διακόπτη. 

Κάνε έναν έλεγχο της ασφάλειες με το δοκιμαστικό κατσαβίδι σου.

https://youtu.be/03Of-3_FIus?t=215

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ κανεις στον πινακα, ΠΡΕΠΕΙ να κατεβασεις το γενικο. Ποσο μαλλον να ξεβιδωσεις τις ασφαλειες. Αυτο το μικρο στρογγυλο κομματακι που βλεπεις πρεπει να ειναι στο πισω μερος της ασφαλειας. Οταν πεταχτει νομιζω η ασφαλεια πρεπει να αλλαχτει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, VasKag είπε

Για ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ κανεις στον πινακα, ΠΡΕΠΕΙ να κατεβασεις το γενικο. Ποσο μαλλον να ξεβιδωσεις τις ασφαλειες. Αυτο το μικρο στρογγυλο κομματακι που βλεπεις πρεπει να ειναι στο πισω μερος της ασφαλειας. Οταν πεταχτει νομιζω η ασφαλεια πρεπει να αλλαχτει

τα ανοιξα πριν και σου λεω η ΤΕΡΜΑ ΔΕΞΙΑ ειναι κολλημενη μεσα. ΟΙ αλλες βγαινουν και μπαινουν κανονικα. Συρμα στο κεφαλι εξω δεν ειδα στις αλλες 2 .

Την τριτη θα την δω αυριο για να ειναι ημερα μην μεινω χωρις ρευμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποσύρομαι δε καταλαβαίνει ότι αυτό που κάνει είναι θανατηφόρα επικίνδυνο. Αν θέλετε τη γνώμη μου, μη του δίνετε συμβουλές παρά μόνο μα καλέσει τεχνικό... όταν πάει κάποιος απερίσκεπτα να βάλει πένσα σε βάση τηκομενης υπό τάση καλό θα ήταν να απέχει 3μ από τον πίνακα. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, VasKag είπε

Για ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ κανεις στον πινακα, ΠΡΕΠΕΙ να κατεβασεις το γενικο. Ποσο μαλλον να ξεβιδωσεις τις ασφαλειες. Αυτο το μικρο στρογγυλο κομματακι που βλεπεις πρεπει να ειναι στο πισω μερος της ασφαλειας. Οταν πεταχτει νομιζω η ασφαλεια πρεπει να αλλαχτει

Αυτό το πραγματάκι είναι το κεφαλάκι απο ένα συρματάκι που καίγεται μαζί με την ασφάλεια και είναι η ένδειξη ότι έχει καεί. 

Μπουμπη μην κάνεις μαλακίες αν δεν ξέρεις.ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, paylidis είπε

Αποσύρομαι δε καταλαβαίνει ότι αυτό που κάνει είναι θανατηφόρα επικίνδυνο. Αν θέλετε τη γνώμη μου, μη του δίνετε συμβουλές παρά μόνο μα καλέσει τεχνικό... όταν πάει κάποιος απερίσκεπτα να βάλει πένσα σε βάση τηκομενης υπό τάση καλό θα ήταν να απέχει 3μ από τον πίνακα. 

ρε Παυλιδη αλλο καταλαβαινεις λεμε ! Η πενσα θα μπει στην ΛΕΥΚΗ ασφαλεια των 35 Αμπερ ενω ειναι ΕΚΤΟΣ πινακα ΑΠΑΝΩ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ !!!!!!!!

Δηλαδη τι θα παθω ; Το πολυ πολυ  να σπασω την πορσελανη !!!

Μόλις τώρα, Ukforthemoment είπε

Αυτό το πραγματάκι είναι το κεφαλάκι απο ένα συρματάκι που καίγεται μαζί με την ασφάλεια και είναι η ένδειξη ότι έχει καεί. 

Μπουμπη μην κάνεις μαλακίες αν δεν ξέρεις.ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ρε συ εκτος πινακα θα το κανω σου λεω στο χερι μου πανω ΔΕΝ εχει ρευμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, paylidis είπε

.. όταν πάει κάποιος απερίσκεπτα να βάλει πένσα σε βάση τηκομενης υπό τάση καλό θα ήταν να απέχει 3μ από τον πίνακα. 

Οπότε και εσύ το ίδιο με εμένα κατάλαβες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...