Προς το περιεχόμενο

Συμβουλή για αγορά κινητού


Silenzio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1) Χρήματα που μπορούμε να διαθέσουμε;   έως 170-180 το πολύ
2) Μας ενδιαφέρει η αγορά από Ελλάδα ή από εξωτερικό;    Ελλάδα γιατί το βιάζομαι (αλλιώς και το δικο μου note 4 απο bg ειναι αγορασμένο )
3) Μας ενδιαφέρει η αγορά από συγκεκριμένο κατάστημα;   οχι
4) Αναζητούμε μόνο καινούριες ή και μεταχειρισμένες συσκευές;   καινούρια συσκευή
5) Μέγεθος οθόνης;   έως 6,5
6) Κάποιο ειδικό χαρακτηριστικό (όπως αδιαβροχοποίηση, 2SIM+1SD, NFC κτλ); οχι
7) Μας ενδιαφέρει η απόδοση των καμερών;
8 ) Μας ενδιαφέρει η αυτονομία;  να έχει καλή αυτονομία
9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό;  όχι απλά ήθελα συμβουλή για διαφορά miui vs color os
10) Για τι χρήση προορίζεται η συσκευή;   viber, facebook, browsing με  mozilla, bluemail

είμαι ανάμεσα σε realme 5 https://www.skroutz.gr/s/21759546/Realme-5-128GB-Crystal-Blue.html?from=sku_color_variations#reviews

και σε xiaomi redmi note 8 pro 64  https://www.skroutz.gr/s/19896259/Xiaomi-Redmi-Note-8-Pro-64GB-Mineral-Grey.html

μια συμβουλή ?  κόλλησα γιατί βλέπω κάποιοι λένε οχι το xiaomi η miui είναι βαρια, ο mediatek δεν αξίζει, απο την άλλη στο real me χειρότερη ανάλυση οθόνης, κακη καμερα και πιο χοντροκομμένο (λόγω μπαταρίας), για την μάνα μου είναι που τα έπαιξε ένα xiaomi redmi 5a 16gb  που της είχα πάρει..

υπάρχει άλλη καλύτερη επιλογή σε αυτά τα χρήματα ?

 

Επεξ/σία από Silenzio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, chios είπε

Realme 5  το πήρα για την σύζυγό, πολύ καλό τηλέφωνο στο προτείνω.

Το  note 8 pro  λόγω mediatek  θα το απέφευγα.

Κι ομως ο συγκεκριμενος επεξεργαστης τα εχει παει καλα παραδοξως!

2 ώρες πριν, Silenzio είπε

1) Χρήματα που μπορούμε να διαθέσουμε;   έως 170-180 το πολύ
2) Μας ενδιαφέρει η αγορά από Ελλάδα ή από εξωτερικό;    Ελλάδα γιατί το βιάζομαι (αλλιώς και το δικο μου note 4 απο bg ειναι αγορασμένο )
3) Μας ενδιαφέρει η αγορά από συγκεκριμένο κατάστημα;   οχι
4) Αναζητούμε μόνο καινούριες ή και μεταχειρισμένες συσκευές;   καινούρια συσκευή
5) Μέγεθος οθόνης;   έως 6,5
6) Κάποιο ειδικό χαρακτηριστικό (όπως αδιαβροχοποίηση, 2SIM+1SD, NFC κτλ); οχι
7) Μας ενδιαφέρει η απόδοση των καμερών;
8 ) Μας ενδιαφέρει η αυτονομία;  να έχει καλή αυτονομία
9) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό;  όχι απλά ήθελα συμβουλή για διαφορά miui vs color os
10) Για τι χρήση προορίζεται η συσκευή;   viber, facebook, browsing με  mozilla, bluemail

είμαι ανάμεσα σε realme 5 https://www.skroutz.gr/s/21759546/Realme-5-128GB-Crystal-Blue.html?from=sku_color_variations#reviews

και σε xiaomi redmi note 8 pro 64  https://www.skroutz.gr/s/19896259/Xiaomi-Redmi-Note-8-Pro-64GB-Mineral-Grey.html

μια συμβουλή ?  κόλλησα γιατί βλέπω κάποιοι λένε οχι το xiaomi η miui είναι βαρια, ο mediatek δεν αξίζει, απο την άλλη στο real me χειρότερη ανάλυση οθόνης, κακη καμερα και πιο χοντροκομμένο (λόγω μπαταρίας), για την μάνα μου είναι που τα έπαιξε ένα xiaomi redmi 5a 16gb  που της είχα πάρει..

υπάρχει άλλη καλύτερη επιλογή σε αυτά τα χρήματα ?

Εαν δεν βαριεσαι να περασεις χειροκινητα καποια google services το P40 lite ειναι μια καλη επιλογη στα χρηματά του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Κι ομως ο συγκεκριμενος επεξεργαστης τα εχει παει καλα παραδοξως!

Εαν δεν βαριεσαι να περασεις χειροκινητα καποια google services το P40 lite ειναι μια καλη επιλογη στα χρηματά του.

Τον ίδιο φοράω στο Α3 και λόγω του στοκ Android  όντως πάει μπάλα, παίζει ρόλο και η 720  οθόνη δεν ζοριζει κάρτα γραφικών.

Σε  p40 lite  δεν θα πήγαινα λόγω Google service,  δύσκολα να μπουν και δεν δουλεύουν σωστά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...