Προς το περιεχόμενο

Με μεγαλύτερη μπαταρία και αυτονομία το χειριστήριο του PS5


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το χειριστήριο της νέας κονσόλας της Sony θα προσφέρει αρκετά βελτιωμένες επιδόσεις σε ό,τι αφορά την αυτονομία σε σχέση με τον προκάτοχό του.

Μια σειρά φωτογραφιών που απεικονίζουν το χειριστήριο του PS5 κυκλοφόρησε στο Twitter, με τον χρήστη που τις ανέβασε, να ισχυρίζεται ότι εργάζεται σε εταιρεία παραγωγής αξεσουάρ κονσολών (ανέφερε τόσο τη Sony, όσο και τη Microsoft) και ότι παρέλαβε ένα DualSense 5 προκειμένου να το ελέγξει.

Κατά τα λεγόμενά του, η μπαταρία του χειριστηρίου είναι χωρητικότητας 1560 mAh, αριθμός που εφ’ όσον ευσταθεί, είναι σχεδόν ο διπλάσιος σε σχέση με εκείνον των πρώτων εκδόσεων του DualShock 4 -το οποίο αρχικά διέθετε μπαταρία 800 mAh που εν συνεχεία αναβαθμίστηκε στα 1000 mAh. Η Sony δεν έχει ανακοινώσει επίσημα νούμερα, ωστόσο έχει υποστηρίξει κατά το παρελθόν ότι έλαβε υπ’ όψιν της την απαίτηση των παικτών για μεγαλύτερη αυτονομία.

Ο ίδιος χρήστης απαντώντας στις ερωτήσεις άλλων, εξήγησε ότι τα πλήκτρα του νέου DualSense 5 αφήνουν καλύτερη αίσθηση στην αφή σε σχέση με εκείνα του DualShock 4 ενώ χαρακτήρισε την απτική ανάδραση (haptic feedback) “μαγική”. Πρόσθεσε δε ότι το εσωτερικό του χειριστηρίου είναι -αναμενόμενα- αρκετά πολύπλοκο.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

15 λεπτά πριν, Nikolaos26 είπε

Τιμές πείτε μας ρε όρνια. 3 μήνες έμειναν, υπάρχει κόσμος που πρέπει να κάνει τα κουμάντα του. Έλεος!!

Οπως και οι κονσόλες πιστεύω στην ιδια τιμή θα είναι. Στο 60€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαίνει το ps5  και το Xbox Series x, και τους έχω ικανούς να σε βάζουν να υπογράψεις ότι δε θα πεις σε κανέναν πόσο πλήρωσες.... Η μυστικοπάθεια η ίδια, το στανιό τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, markoliaz είπε

δεν θελω να ειμαι ο σπαστικος αλλα αυτη η ειδηση εχει βγει απο το πρωι σε αλλα sites....πρεπει να βρειτε ποιο γρηγορους συντακτες!

 

Σε σχέση με άλλες ειδήσεις που ανεβαίνουν ημέρες αργότερα εδώ, πολύ καλύτερα!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Terminus_Est είπε

Με μεγαλύτερη μπαταρία θα βοηθάει τον SSD στο rendering ή θα λειτουργεί επικουρικά για μεγαλύτερους κόσμους και καλύτερα animations?

Συγνώμη αν δεν κατάλαβα καλά, αλλά που κολλάει η μπαταρία του controller με τον SSD και όλα αυτά?

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Terminus_Est είπε

Με μεγαλύτερη μπαταρία θα βοηθάει τον SSD στο rendering ή θα λειτουργεί επικουρικά για μεγαλύτερους κόσμους και καλύτερα animations?

Παίζει κάτι τέτοιο; Συγνώμη που ρωτάω απλά είμαι άσχετος.Ξερω ότι ο ssd του θα το κάνει να τρέχει πολύ γρήγορα τα textures και θα υπερνικαει την ισχυρότερη gpu του series x αλλά δε περίμενα ότι θα παίζει ρόλο και το χειριστήριο σε κάτι τέτοιο.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Billie13 είπε

Παίζει κάτι τέτοιο; Συγνώμη που ρωτάω απλά είμαι άσχετος.Ξερω ότι ο ssd του θα το κάνει να τρέχει πολύ γρήγορα τα textures και θα υπερνικαει την ισχυρότερη gpu του series x αλλά δε περίμενα ότι θα παίζει ρόλο και το χειριστήριο σε κάτι τέτοιο.

Δεν έχει καμία σχέση. Ούτε ο SSD θα "νικάει" την καλύτερη gpu..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, markoliaz είπε

δεν θελω να ειμαι ο σπαστικος αλλα αυτη η ειδηση εχει βγει απο το πρωι σε αλλα sites....πρεπει να βρειτε ποιο γρηγορους συντακτες!

Χωρίς να είμαι σπαστικός:*πιο γρήγορους.

  • Like 4
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Δεν έχει καμία σχέση. Ούτε ο SSD θα "νικάει" την καλύτερη gpu..

Την καλύτερη gpu θα την νικάνε παντοτε τα exclusives..

Πάντως το χειριστήριο του 4 ήταν δράμα και στην αυτονομία και στη γενικότερη ποιότητα, ελπίζω σε ουσιαστική αναβάθμιση

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Την καλύτερη gpu θα την νικάνε παντοτε τα exclusives..

Πάντως το χειριστήριο του 4 ήταν δράμα και στην αυτονομία και στη γενικότερη ποιότητα, ελπίζω σε ουσιαστική αναβάθμιση

Θα την νικάνε σε εμπορική ας το πούμε, αξία. Η δύναμη της gpu δεν αλλάζει, το Series X έχει καλύτερο hardware, αλλά δεν έχει και τόση σημασία αυτό..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, markoliaz είπε

δεν θελω να ειμαι ο σπαστικος αλλα αυτη η ειδηση εχει βγει απο το πρωι σε αλλα sites....πρεπει να βρειτε ποιο γρηγορους συντακτες!

Δεν είσαι. Καλά κανείς και τα λες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά πόσο καμένος παίζει να είσαι για να έχεις παράπονο από τη μπαταρία; Παίζω αρκετά μπορώ να πω, έχω ένα charging dock της Sony και ζήτημα 3 χρόνια που έχω την κονσόλα να έχει χρειαστεί 5 φορές να πάρω το 2ο χειριστήριο από το dock....και αυτό επειδή είχα ξεχάσει να βάλω για φόρτιση το προηγούμενο και ήταν στα τελειώματα.
Πλήρη αυτονομία από 100% θεωρώ έχει 6-7 ώρες το dualshock 4 χρησιμοποιώντας και over ear ακουστικά.... μια χαρά είναι....αλλά τέλος πάντων περισσότερη μπαταρία ποτέ δεν πειράζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...