Προς το περιεχόμενο

Με μεγαλύτερη μπαταρία και αυτονομία το χειριστήριο του PS5


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Θα την νικάνε σε εμπορική ας το πούμε, αξία. Η δύναμη της gpu δεν αλλάζει, το Series X έχει καλύτερο hardware, αλλά δεν έχει και τόση σημασία αυτό..

Τα πιο εντυπωσιακά παιχνίδια σε αυτή τη γενιά ας πούμε τα είδαμε στα exclusives του 4 και όχι στα multiplatform του one x

Σημασία το hw συμφωνώ όμως ότι δεν έχει ποτέ δεν είχε στην ιστορία των κονσολών άμα το καλοσκεφτείς εκτός μερικών περιπτώσεων

26 λεπτά πριν, ilias78 είπε

Με τις τόσες λειτουργίες που έχει όμως, βλέπω στο τέλος να έχει ίδια αυτονομία με το ds4... α ρε ds3 αθάνατο. Ξεχναγαμε να σε φωρτίσουμε....

Το χειριστήριο του switch έχει ίσως τις περισσότερες λειτουργίες παρόλα αυτά έχει μεγάλη αυτονομία γιατί έχει μεγάλη μπαταρία

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικά μικρός ο χρόνος αυτονομίας του χειριστηρίου στο Ps4,θυμάμαι τα παράπονα του κόσμου απο πιο παλιά και όποτε "έρχονταν"να μείνει σπίτι απο φίλο η γνωστό η όποτε πήγαινα εγώ εκεί το έβλεπε στήν "πρίζα" 😏,ήθελε charging και μετά κάνα 2 μέρες ξανά τα ίδια,ευτυχώς ανεβάζουν την αυτονομία,έχω συνηθίσει βέβαια και στις αλκαλικές που βάζω για το χειριστηρίου One S που παίζω και στο PC και (η και επαναφορτιζόμενες )που κρατάγανε γύρω στήν εβδομάδα+ με ανάλογο χρόνο παιξίματος 🎮

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με μεγαλύτερη μπαταρία και αυτονομία το χειριστήριο του PS5

Πλεονασμός ή είναι ιδέα μου; Μεγαλύτερη μπαταρία=μεγαλύτερη αυτονομία.

Ε όχι ακριβώς τώρα που το ξανασκέφτομαι.

Επεξ/σία από whoever81
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλά νέα, πάει δυνατά το ps στην νέα γενιά, εξαιρετικά exclusive, αναβαθμισμένο ds, με λίγες ακόμη καλές υπηρεσίες και πάνω από όλα αξιοπιστία στην κονσόλα να μην μας μείνει στο χέρι, θα έχει καλή πορεία. Η τιμουλα πάει στα 499 και 599 αυτή την στιγμή που μιλάμε με εντολή στα καταστήματα που έχουν ανοίξει εσωτερικό κωδικό. Φυσικά όλα θα εξαρτηθούν μέχρι την τελευταία στιγμή, που θα παίξει και ο ανταγωνισμός. Εμένα σαν gamer με ενδιαφέρουν τα καλύτερα παιχνίδια βασικά, φυσικά να μην υπάρχει και χαοδη διάφορα στις επιδόσεις, οπότε μια χαρά θα είμαι με το ps5 στην νέα γενιά.. η οποία θα είναι και η μοναδική που δεν θα πάρω όλες τις κονσόλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, judgevag είπε

Πραγματικά πόσο καμένος παίζει να είσαι για να έχεις παράπονο από τη μπαταρία; Παίζω αρκετά μπορώ να πω, έχω ένα charging dock της Sony και ζήτημα 3 χρόνια που έχω την κονσόλα να έχει χρειαστεί 5 φορές να πάρω το 2ο χειριστήριο από το dock....και αυτό επειδή είχα ξεχάσει να βάλω για φόρτιση το προηγούμενο και ήταν στα τελειώματα.
Πλήρη αυτονομία από 100% θεωρώ έχει 6-7 ώρες το dualshock 4 χρησιμοποιώντας και over ear ακουστικά.... μια χαρά είναι....αλλά τέλος πάντων περισσότερη μπαταρία ποτέ δεν πειράζει.

 

Κι εγώ το ίδιο με όριο περίπου το πεντάωρο (όχι κάθε μέρα), το φορτίζω στις τέσσερις πέντε  μέρες. Δεν έχω καθόλου παράπονο. Και γλύτωσα και την φόρτιση μπαταριών που ήθελε το χειριστήριο του xbox one 😎

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, judgevag είπε

Πραγματικά πόσο καμένος παίζει να είσαι για να έχεις παράπονο από τη μπαταρία; Παίζω αρκετά μπορώ να πω, έχω ένα charging dock της Sony και ζήτημα 3 χρόνια που έχω την κονσόλα να έχει χρειαστεί 5 φορές να πάρω το 2ο χειριστήριο από το dock....και αυτό επειδή είχα ξεχάσει να βάλω για φόρτιση το προηγούμενο και ήταν στα τελειώματα.
Πλήρη αυτονομία από 100% θεωρώ έχει 6-7 ώρες το dualshock 4 χρησιμοποιώντας και over ear ακουστικά.... μια χαρά είναι....αλλά τέλος πάντων περισσότερη μπαταρία ποτέ δεν πειράζει.

Το θέμα είναι να μην έχεις το άγχος κάθε φορά να θυμάσαι να φορτίσεις για να μην μείνεις την επόμενη ή μεθεπόμενη, όχι το ένα session που θα περάσει το 6ωρο

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, judgevag είπε

Πραγματικά πόσο καμένος παίζει να είσαι για να έχεις παράπονο από τη μπαταρία; Παίζω αρκετά μπορώ να πω, έχω ένα charging dock της Sony και ζήτημα 3 χρόνια που έχω την κονσόλα να έχει χρειαστεί 5 φορές να πάρω το 2ο χειριστήριο από το dock....και αυτό επειδή είχα ξεχάσει να βάλω για φόρτιση το προηγούμενο και ήταν στα τελειώματα.
Πλήρη αυτονομία από 100% θεωρώ έχει 6-7 ώρες το dualshock 4 χρησιμοποιώντας και over ear ακουστικά.... μια χαρά είναι....αλλά τέλος πάντων περισσότερη μπαταρία ποτέ δεν πειράζει.

Επομένος έχεις πάρει έξτρα charging dock και 2ο controller....

Κάποιος μπορεί να μην θέλει/μπορεί να πάρει 2ο controller κλπ ευκολίες.Κάποιος μπορεί να ξεχνάει μετά απο κάθε game να φορτίζει.

Προσωπικά έχω 2 controller ps4 παρόλα αυτά έχω θέμα καθώς έχω x360 wireless PC και Pro Controller Nintendo Switch.Το x360 κρατάει 40+ ώρες και του switch 35+..οπότε και ξεχνάω συχνά να φορτίσω.Βάλε και ότι γυναίκα παιδί κάνουν χρήση τον κονσολών κλάφτα.

Η μεγαλύτερη αυτονομία είναι πάντα θετικό.

 

p.s το Ds4 είναι ποιοτικά ότι χειρότερο είχα ποτέ σε controller btw.

Επεξ/σία από Chocobo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Επομένος έχεις πάρει έξτρα charging dock και 2ο controller....

Κάποιος μπορεί να μην θέλει/μπορεί να πάρει 2ο controller κλπ ευκολίες.Κάποιος μπορεί να ξεχνάει μετά απο κάθε game να φορτίζει.

Προσωπικά έχω 2 controller ps4 παρόλα αυτά έχω θέμα καθώς έχω x360 wireless PC και Pro Controller Nintendo Switch.Το x360 κρατάει 40+ ώρες και του switch 35+..οπότε και ξεχνάω συχνά να φορτίσω.Βάλε και ότι γυναίκα παιδί κάνουν χρήση τον κονσολών κλάφτα.

Η μεγαλύτερη αυτονομία είναι πάντα θετικό.

p.s το Ds4 είναι ποιοτικά ότι χειρότερο είχα ποτέ σε controller btw.

Εμένα το ένα από τα δύο ds4 έβγαλε σοβαρό πρόβλημα και είναι ημιαχρηστο

Τζάμπα δηλαδή και τα 50-60 που έδωσα

Το μόνο που μου αρέσει είναι η αίσθηση στο χέρι και το ότι έχει τον καλύτερο σταυρό από όλο τον ανταγωνισμό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, judgevag είπε

Πραγματικά πόσο καμένος παίζει να είσαι για να έχεις παράπονο από τη μπαταρία; Παίζω αρκετά μπορώ να πω, έχω ένα charging dock της Sony και ζήτημα 3 χρόνια που έχω την κονσόλα να έχει χρειαστεί 5 φορές να πάρω το 2ο χειριστήριο από το dock....και αυτό επειδή είχα ξεχάσει να βάλω για φόρτιση το προηγούμενο και ήταν στα τελειώματα.
Πλήρη αυτονομία από 100% θεωρώ έχει 6-7 ώρες το dualshock 4 χρησιμοποιώντας και over ear ακουστικά.... μια χαρά είναι....αλλά τέλος πάντων περισσότερη μπαταρία ποτέ δεν πειράζει.

Μην το λες. Οταν ειχε πρωτοβγει η Lara στο πρωτο PlayStation  μαζευομασταν σπιτι μου και χτυπουσαμε Σαββατοκυριακα. Εκει να δεις καψιμο. Οι 6-7 ωρες ηταν για τα προκαταρκτικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, judgevag είπε

Πραγματικά πόσο καμένος παίζει να είσαι για να έχεις παράπονο από τη μπαταρία; Παίζω αρκετά μπορώ να πω, έχω ένα charging dock της Sony και ζήτημα 3 χρόνια που έχω την κονσόλα να έχει χρειαστεί 5 φορές να πάρω το 2ο χειριστήριο από το dock....και αυτό επειδή είχα ξεχάσει να βάλω για φόρτιση το προηγούμενο και ήταν στα τελειώματα.
Πλήρη αυτονομία από 100% θεωρώ έχει 6-7 ώρες το dualshock 4 χρησιμοποιώντας και over ear ακουστικά.... μια χαρά είναι....αλλά τέλος πάντων περισσότερη μπαταρία ποτέ δεν πειράζει.

 

Καταννοείς φαντάζομαι και μόνος σου, ότι η λύση δεν είναι να το φορτίζω κάθε 5-6 ώρες. Γιατί ουσιαστικά αυτό κάνεις εσύ! Το φορτίζεις μόνιμα!

Ενώ σε χειριστήρια άλλων κονσολών απλά ξεχνάς τι σημαίνει φορτίζω. Και όταν έρθει η ώρα σου δημιουργεί και μια σχετική έκπληξη, που τελειώσανε οι μπαταρίες. Ασε που σε αναλογία αυτού που λές, ένας χρήστης π.χ. Xbox δεν θα πάρει ποτέ 2ο χειριστήριο για να παίξει, εκτός αν πέρασε η μια εβδομάδα και ξεχάστηκε.

Για να μην αναφέρω κάτι που κανείς δεν υπολογίζει........ Ποιό είναι το κόστος φόρτισης, στη διάρκεια ενός χρόνου για το χειριστήριο του Ps, και του Xbox π.χ. Είμαι σίγουρος ότι (αν έχουμε και κάποιον εδώ μέσα που παίζει αυτού του είδους τους υπολογισμούς στα δάχτυλα) η διαφορά θα είναι τέτοια, που οι περισσότεροι δεν θα πιστεύουν στα μάτια τους.

Οπότε.... Ναι, παίζει ρόλο, και μάλιστα σοβαρό, αν πρέπει να έχω το χειριστήριό μου όλη την ώρα στην φόρτιση, για να μπορώ να παίζω κάθε μέρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Acrab είπε

 

Καταννοείς φαντάζομαι και μόνος σου, ότι η λύση δεν είναι να το φορτίζω κάθε 5-6 ώρες. Γιατί ουσιαστικά αυτό κάνεις εσύ! Το φορτίζεις μόνιμα!

Ενώ σε χειριστήρια άλλων κονσολών απλά ξεχνάς τι σημαίνει φορτίζω. Και όταν έρθει η ώρα σου δημιουργεί και μια σχετική έκπληξη, που τελειώσανε οι μπαταρίες. Ασε που σε αναλογία αυτού που λές, ένας χρήστης π.χ. Xbox δεν θα πάρει ποτέ 2ο χειριστήριο για να παίξει, εκτός αν πέρασε η μια εβδομάδα και ξεχάστηκε.

Για να μην αναφέρω κάτι που κανείς δεν υπολογίζει........ Ποιό είναι το κόστος φόρτισης, στη διάρκεια ενός χρόνου για το χειριστήριο του Ps, και του Xbox π.χ. Είμαι σίγουρος ότι (αν έχουμε και κάποιον εδώ μέσα που παίζει αυτού του είδους τους υπολογισμούς στα δάχτυλα) η διαφορά θα είναι τέτοια, που οι περισσότεροι δεν θα πιστεύουν στα μάτια τους.

Οπότε.... Ναι, παίζει ρόλο, και μάλιστα σοβαρό, αν πρέπει να έχω το χειριστήριό μου όλη την ώρα στην φόρτιση, για να μπορώ να παίζω κάθε μέρα.

Τι κόστος φόρτισης λες ρε φίλε μου ? Χειριστήριο από κονσόλα είναι, όχι το Tesla model s.

Επεξ/σία από chris_g92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...