Προς το περιεχόμενο

Jbl 9.1 soundbar 799~media markt


Wspr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η πολύ ποιοτική ηχομπαρα του τίτλου 200 ευρώ κάτω από την επόμενη τιμή στο σκρουτζ. 

https://www.mediamarkt.gr/product/tileorasi-psuxagogia/dvd-blu-ray-home-cinema/soundbars/jbl-bar-91-true-wireless-surround/1522937

 

Είμαι από κινητό και μόλις το διορθωνα :)

Επεξ/σία από Wspr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Wspr είπε

Η πολύ ποιοτική ηχομπαρα του τίτλου 200 ευρώ κάτω από την επόμενη τιμή στο σκρουτζ. 

link

(δεν με ενδιαφερει, θα πεσουν να σε φανε οι υπολοιποι wanna be mods)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, pinakas0 είπε

Μόνο τρελός θα έδινε 8 κατοστάρικα γι αυτό, την στιγμή που φτιάχνεις διαιρούμενο επώνυμο 5.1 σε αυτά τα χρήματα

Όχι τρελός, κάποιος που δεν έχει το χώρο για κανονικά ηχεία και AVR. Επίσης πως όλοι φτιάχνετε επώνυμα 5.1 με 8 κατοστάρικα (έχει αναφερθεί και σε άλλα post) δεν το καταλαβαίνω όταν οι τιμές που βλέπω εγώ είναι πολλαπλάσιες. Εκτός αν εννοείς επώνυμο το entry level της yamaha που είναι επιεικώς μετριότατο.

Επεξ/σία από elpenor
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

Όχι τρελός, κάποιος που δεν έχει το χώρο για κανονικά ηχεία και AVR. Επίσης πως όλοι φτιάχνετε επώνυμα 5.1 με 8 κατοστάρικα (έχει αναφερθεί και σε άλλα post) δεν το καταλαβαίνω όταν οι τιμές που βλέπω εγώ είναι πολλαπλάσιες.

 

Εύκολα φτιάχνεις επώνυμο 5.1 με 8 κατοστάρικα γνωρίζοντας τα βασικά του Hi-Fi, παίρνοντας έναν Yamaha ή έναν μικρό Denon, ένα σετ Taga Harmony και ένα subάκι Magnat και το συγκεκριμένο JBL θα ακούγεται σαν bluetooth ηχειάκι μπροστά του. Ενδεικτικά τα παραπάνω, υπάρχουν και άλλες επιλογές.

Ασχολούμαι κανά 20άρι χρόνια με HiFi και πίστεψε με αν είχες ένα κατσαβιδάκι και το συγκεκριμένο JBL θα γελούσες και μόνος σου αν το άνοιγες να δεις την ποιότητα των components μέσα

Plus αυτός που διαθέτει το 800αράκι για home cinema τις περισσότερες φορές έχει και τον χώρο για αν βάλει ένα κανονικό σύστημα. Φιλικά.

Επεξ/σία από pinakas0
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, pinakas0 είπε

 

Plus αυτός που διαθέτει το 800αράκι για home cinema τις περισσότερες φορές έχει και τον χώρο για αν βάλει ένα κανονικό σύστημα. Φιλικά.

Κάποιους δεν τους αφήνουν οι γυναίκες τους να βάλουν παντού ηχεία. Όχι εμένα, κάτι γνωστούς μου...

  • Like 11
  • Thanks 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Μακιαβέλλι είπε

Κάποιους δεν τους αφήνουν οι γυναίκες τους να βάλουν παντού ηχεία. Όχι εμένα, κάτι γνωστούς μου...

Ε γι' αυτούς με γειά τους τότε. Τα ήθελαν και τα παθαν (για τους γνωστούς σου λέω όχι για σένα) 😄😄🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, pinakas0 είπε

Εύκολα φτιάχνεις επώνυμο 5.1 με 8 κατοστάρικα γνωρίζοντας τα βασικά του Hi-Fi, παίρνοντας έναν Yamaha ή έναν μικρό Denon, ένα σετ Taga Harmony και ένα subάκι Magnat και το συγκεκριμένο JBL θα ακούγεται σαν bluetooth ηχειάκι μπροστά του. Ενδεικτικά τα παραπάνω, υπάρχουν και άλλες επιλογές.

Ασχολούμαι κανά 20άρι χρόνια με HiFi και πίστεψε με αν είχες ένα κατσαβιδάκι και το συγκεκριμένο JBL θα γελούσες και μόνος σου αν το άνοιγες να δεις την ποιότητα των components μέσα

Plus αυτός που διαθέτει το 800αράκι για home cinema τις περισσότερες φορές έχει και τον χώρο για αν βάλει ένα κανονικό σύστημα. Φιλικά.

Συμφωνώ ότι το set που προτείνεις θα είναι καλύτερο από την soundbar και ότι πιθανότατα τις περισσότερες φορές αυτοί που δίνουν 800 ευρώ για home cinema θα έχουν το χώρο αλλά υπάρχουν και κάποιοι που δεν έχουν.

Όσο αφορά το κόστος εννοούσα διαφορετικά το επώνυμο για αυτό είπα ότι βλέπω πολλαπλάσιες τιμές.

Επεξ/σία από elpenor
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Μακιαβέλλι είπε

Κάποιους δεν τους αφήνουν οι γυναίκες τους να βάλουν παντού ηχεία. Όχι εμένα, κάτι γνωστούς μου...

Έχω και εγώ τέτοιους φίλους.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pinakas0 είπε

Μόνο τρελός θα έδινε 8 κατοστάρικα γι αυτό, την στιγμή που φτιάχνεις διαιρούμενο επώνυμο 5.1 σε αυτά τα χρήματα

Οκ και με τη λογικη σου ευκολα παιρνεις ακομα καλυτερο 2.1 κι ακομα καλυτερο 2.0 με τα ιδια λεφτα. Κι ακομα καλυτερα ακουστικα.

Πρεπει να αντιληφθουμε ομως οτι το καθε πραγμα εξυπηρετει αλλες αναγκες. Αλλη η δουλεια του wireless soundbar, αλλη του 5.1 ηχοσυστηματος και παει λεγοντας. Ηδη μερικοι σου εξηγησαν θεματα χωρου, γυναικας κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν 5.1/7.1 ηχεια ΜΙΚΡΑ που τα βαζεις σε λεπτες ραβδους stand και δεν πιανουν ουτε χωρο αλλα ουτε ειναι ασχημα, αυτα οι περισσοτερες γυναικες δεν τα "μισουν".

Μετα οπως αναφερθηκε, ενισχυτης Yamaha η Denon η ακομα και Marantz (αν και δεν ειναι οτι ηταν) η Onkyo και εισαι κομπλε.

Μπορει να βγει λιγακι παραπανω απο 800ε αλλα ειναι κλασης ανωτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Τους marantz μη τους προτεινετε καν, ειναι σκουπιδια πλεον :P

ε ναι η Sound United που έχει τους Denon και τους Marantz μπερδεύτηκε και πουλάει τα σκουπίδια ακριβότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, elpenor είπε

ε ναι η Sound United που έχει τους Denon και τους Marantz μπερδεύτηκε και πουλάει τα σκουπίδια ακριβότερα.

Καπου μπερδευεσαι.

1. Αναφερομαι στο price range του παροντος thread. Οπου το συνολο των marantz amplifier ειναι κινεζιες, ενω για τους denon εβρισκες και Japan, ή τουλαχιστον ετσι συνεβαινε τελευταια φορα που ασχοληθηκα με χρεπια της Sound United (οτι brand εξαγορασε το καταρρακωσε ποιοτικα, αλλα συνεχισε να το πουλαει σε premium τιμες) . Προφανως και τιμολογιακα η sound united βγαζει πιο ακριβα marantz μοντελα αποτι denon γιατι το brand name της marantz ειναι πολυ πιο βαρυ απο αυτο της denon, αλλα μονο αυτο. Στα λεφτα και των μεν και το δε εχεις καλυτερες επιλογες.

2. Γενικοτερα το point πως οτι πωλειται ακριβοτερα ειναι και καλυτερο μπορει να ισχυει σε καποιες περιπτωσεις, αλλα ειδικα στο χωρο του audio χρηζει πολυ περισσοτερης μελετης απο ενα τοσο απλοικο συνειρμο.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...