Προς το περιεχόμενο

Τέλος η αυτόματη αναζήτηση ενημερώσεων προγραμμάτων οδήγησης στα Windows 10


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, forgotten είπε

προσωπικα  απενεργοποιω τα windows update πολλες φορες εγκαταστουν μη συμβατες εκδοσεις, σε λογισμικο λαπτοπ, προσφατα εχω χασει την 120hz ανανεωση οθονης λαπτοπ και το freesync λογω αφανταστης σοφια των windows που εκαναν install κατι αλλο και ακομα δεν εχω κατορθωσει να το φερω σε σωστη λειτουργια  μια και το freesync ενεργοποιατε αλλα οχι το refresh rate...

Ωστοσο για ερασιτεχνες αποτελουσε μια λυση σε περιπτωση που εχαναν τα cd κλπ...

Μου εχει τυχει αρκετες φορες να βαζω δικο μου σωστο οδηγο και τα Windows να βαζουν τον δικο τους να βαζω ξανα τον δικο μου ξανα τα ιδια και τρωει απενεργοποιηση.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεγάλο μείον για τα παλιότερα συστήματα, που είναι μανίκι να ψάχνεις και να δοκιμάζεις συνέχεια drivers ώστε να δουλέψει η συσκευή στα 10ρια.

Επεξ/σία από NiKoSmile
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Drivers?

Μου ξύπνησαν μνήμες από τότε που δούλευα σε Windows. Άπειρες χαμένες εργατοώρες για να βρεθούν οι σωστοί drivers. Ωραίες εποχές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

R.I.P. αρκετό παλιό hardware που δεν λειτουργούσε με ό,τι βρισκόταν στο internet. Ειδικά η παλιά μου capture card λειτουργεί στα 10 αποκλειστικά έτσι, δεν υπάρχουν εκτός Microsoft συμβατά drivers.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για σύγχρονα συστήματα μικρο το θέμα μπαίνει στον κατασκευαστή και κατεβάζεις........ για παλιότερα θα ειναι μέγα θέμα ειδικά σε κάτι services όπου ο χρόνος για format θα εκτοξευτεί δραματικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεί να είχε κάποια θέματα,αλλά έκανε και δουλειά σε πολλούς και διάφορους Drivers ιδιαίτερα για παλαιότερα "πράγματα"και συσκευές αλλά φαίνεται πως κάποια λαμπρά μυαλά εκεί στήν MS αντί να το βελτιώσουν,ακολούθησαν την παλιά καλή δοκιμασμένη συνταγή,"πονάει χέρι κόβει κεφάλι"... 🦧

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αυτοματο 6/10 έβρισκε drivers που έκαναν τη συσκευή να δουλεύει σωστά. Δε μιλάω για απλές συσκευές αλλα για τύπου USB to Serial καλώδια, chip parallel cards για βιομηχανικά πρότυπα, κλπ... Εκεί πραγματικά έλυνε χέρια σε κάποιους.... μη κοιτάτε μόνο τα pcκια τα δικά σας ή και των φίλων σας που η μόνη χρήση είναι browsing & gaming.... Πηγαίνετε σε βιομηχανικές εγκαταστάσεις να μην έχετε cd εγκατάστασης για κάρτα και να ψάχνετε στα τυφλα και να σας λύσει τα χέρια μεσα σε 3 λεπτά και τα ξαναλέμε.

Μην είστε μηδενιστες, για κάποιους πραγματικά έλυνε χερια.

  • Like 13
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω το πρόβλημα ήταν η συνεννόηση μεταξύ των εταιρειών hardware και της Microsoft. Πάντως και οι περισσότερες εταιρείες στο θέμα της υποστήριξης των drivers είναι αστείες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακώς βγαίνει. Ιδίως όταν στήνεις κάτι και δεν έχεις network drivers άντε να κάνεις εγκατάσταση από στικακι. Και δεύτερον τα παλιά συστήματα θα έχουν θεμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, bele είπε

Αν βρεθει κάποιος που έστω και μια φορά του λειτούργησε η "Αναζήτηση οδηγών απ' το διαδίκτυο" του αξίζει βραβείο.

Εγω το δοκιμασα .........τι κερδίζω????spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να μην μπερδευτουμε, τα windows θα κατεβάζουν drivers κανονικά από τα windows update . Από την διαχείριση εργασιών δεν θα έχει την επιλογή . Μια χαρά θα μας βάζει outdated gpu driver σε 3 δεύτερλεπτα αφού μπήκες στην επιφάνεια εργασίας  μετά από φορμάτ , πριν προλάβεις να κλείσεις το wifi 😂

Επεξ/σία από chris_g92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάμε για την εγκατάσταση ενός hardware που δεν έχει οδηγό οι δεν βουλευε αλλά όταν κάνεις νέα εγκατάσταση και πέρναγες Windows μια χαρά ήταν και καλό είναι να υπάρχει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...